Alcatel One Touch 8008X Scribe HD cihazınızda uygulamasal hatalar, hafıza hataları alıyorsanız veya model – desen şifresi yüzünden telefonu kullanamıyorsanız  telefonu formatlamanız hem şifrelerinizi kıracak hem de diğer sorularınızı çözecektir.

Alcatel One Touch 8008X Scribe HD cihazını  formatlamanın iki yöntemi mevcuttur. Menüye ulaşabiliyorsanız Ayarlara girip Yedekle ve Sıfırla seçeneğinden telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzdaki tüm kişisel bilgi, veri ve uygulamalarınızı silecektir.

İkinci yöntem ise menüye ulaşamadığınıda tuş formatı dediğimiz yöntemdir. Bu işleme başlamadan önce batarya şarj seviyesinin en az %25 sesiyesinde olduğundan emin olun. Bu yöntem de bütün bilgilerinizi silecektir.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma ve güç tuşlarına basın. Ekranda One Touch yazısını gördüğünüzde güç tuşunu bırakıp ses kısma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra dil seçimi ekranı gelecektir.

alcatel one touch 8008x format atma

English seçeneğinin üstündeyken güç tuşna basın. Recovery Mode menüsü gelecektir. Bu ekranda dokunmatik çalışmayacaktır. Ses kısma tuşu yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçin güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Reboot system now seçeneğinin üstündeyken güç tuşuna basarsanız telefonunuz kenini  formatlanmış olarak yeniden başlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir