Müzik ya da daha geniş bir ifadeyle dolgun ses tutkunuysanız cep telefonunuz için edinmeniz gereken ilk aksesuarlardan birisi iyi bir kulaklık. Biz de bu konuda hatırı sayılır bir marka olan Sennheiser’ın Cx 200 modelini test ettik ve bir kaç farklı modeliyle de kıyasladık.

Sennheiser markası üzerine zaten çok fazla yorum yapmaya zaten gerek yok; son dönemde Beats kulaklıklar popülaritesini arttırmadan önce piyasada bu konuda en ciddi marka konumundaydı ki hala bir çok teknoloji takipçisine göre popüler piyasanın dışındaki en kaliteli ürünlerin sahibidir. Uzmanlık alanı sadece kulaklık değil, sesle alakalı bir çok konu (mikrofon, işitme cihazı, konferans sistemleri, hoparlör vb.). Bu açıdan bakıldığından müziğini cep telefonlarında taşıyanlar için iyi bir seçim.

Cep telefonunda özellikle de akıllı telefonunda müzik dinlemek en büyük zevki olanlar, dolgun bas duymak isteyenler kesinlikle düşünmeli. Cx200 ve üstü tüm modeller için aynı söylemek mümkün. İyi bir kulaklık ihtiyacınız varsa Sennheiser’ı değerlendirmelisiniz.

Sennheiser CX 200 Street II siyah

Cx 200 ve sonrası seri yüksek ve dolgun bas değerleriyle dikkat çeken ürünler. Alacağınız ses kalitesi sizi kesinlikle tatmin edecektir. Biz bir çok modelde deneme yaptık ve denediğimiz tüm telefonların orjinal kulaklıklarının üstünde bir performans aldık! Bu aslında çok normal bir çok sonuç olsa da özellikle de Blackberry’deki yükselen performans çok dikkatimizi çekti. Bir çok farklı model denememize rağmen çok fazla ilerleme kat edememiştik ancak Sennheiser marka kulaklıklarla fazlaca ileri gittik diyebiliriz.

Almayı amaçladığınız sesin en üst düzeyde olmasını istiyorsanız öncelikle müzik kalitesine dikkat etmelisiniz. Zira kalitesi düşük bir şarkıda istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Ancak iyi kalitedeki bir şarkıda aldığınız ses gerçekten çok diri ve kaliteli, baslar çok dolgun…

Kulaklık, kulağa geçmeli olduğundan dışarıdan ses alma ihtimaliniz sadece çok kısık seslerde var. Kulaklığın dışarıya verdiği ses ise son seste biraz fazla. Ancak sizin duyduğunuz yanında hiç.

İyi bir akıllı telefonunuz varsa Sennheiser CX 200 ve üstü seride alacağınız ses çok daha iyi olacaktır. Zira bir çoğunda ses geliştirme teknolojisi mevcut.

Cx200 de gördüğümüz bir kusur kulaklığın kablolarının katlandığı yerlerden kırılması. Bu durumda içerideki ses kablolarını görmeniz mümkün olsa da kulaklık aynı performansta çalışmaya devam ediyor, sadece koruma kablonuz zarar görmüş oluyor. Ancak bu aşamadan sonra daha dikkatli olmalısınız. Zira aynı yerden kulaklığın alacağı ikinci bir sert darbe kulaklığınızın çalışmasına engel olabilir.

Yine Cx 200’de gördüğümüz diğer bir kusur ise beyaz renginde… Beyaz rengi çok çabuk kirleniyor ve temizlemesi çok kolay değil. üstündeki lekelerden kurtulmanız çok zor ve neredeyse imkansız. Bu yüzden bizim tercihimiz siyah rengi.

Cx 200 için bahsettiğimiz kusurlar sonraki seriler olan Cx205 ve Cx302 gibi modellerde en aza indirilmiş durumda. Bu yüzden CX200’ün üstü modeller daha rahat tercih edilebilir. Ancak arada büyük ses farkları olmamasına rağmen Cx200’ün fiyat avantajı ciddi durumda.

Fiyat demişken Cx200’ü teknoloji marketlerde ve bazı online satış kanallarında 80 ile 100 lira arası bulabilirsiniz. Ancak bazı alışveriş sitelerinde zaman zaman indirime giren ürünü 50 liraya kadar bulabilmeniz mümkün. Üst serilerde ise fiyat yavaş yavaş yukarıya tırmanıyor.

Sennheiser CX 200 fiyat araştırması için tıklayın

Sennheiser CX 200 Street II beyaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir