Akıllı telefonların büyük bölümü yoğun kullanım sonrası ısınabiliyor. Hatta kullanıcı işlemlere ara vermediği sürece bu ısınma rahatsız edici boyutlara gelebiliyor. Bu sorunu çözmek için harekete geçen ‘OxeXuan App’ isimli uygulama geliştirici yayınladığı uygulamayla sorunun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Akıllı telefonlarda ışınma sorununa sebep olan parça işlemci. Özellikle yoğun işlemler sırasında kullanıcı için kendini zorlayan işlemci ısınıyor. Telefon ve işlemci üreticisi markalar sürekli konu üzerinde çalışıyor olsa da ısınma sorunu hala tamamen çözülebilmiş değil. Uygulama geliştiricisinin amacı da işlemciye müdahalede bulunup, işlemciyi soğutmak. Tabi bunun için kullanıcının bir takım izinleri vermesi gerekiyor. Bu da kullanıcının telefonu Rootlaması demek. Zaten uygulama ekranında soğutma için komut verildiğinde, cihaz önce Root bilgisini kontrol ediyor.

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların sistem verilerine erişen uygulama, gerekli optimizasyonların ardından akıllı telefonun normal ısısında kalmasını sağlıyor. Uygulamaya giriş yapıldığında ekranda telefonun o anki ısısını da görebilmek mümkün.coolify-app-nasil-calisir-Pil tasarrufu da amaçlayan uygulama şu an Google Play’de 2 farklı versiyonuyla yer alıyor. Eğer cihazınıza Root yapılmışsa, indirip deneyebilirsiniz.coolify-app-ise-yariyor-muBiz de uygulamayı denemeye aldık. Yakında bir incelemeyle tüm detayları burada olacak ve ne kadar işe yaradığını sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir