Acer S100 Liquid E model telefonunuzun desen / model kilidini unuttuysanız veya çok fazla sayıda yanlış girerek bloke ettiyseniz telefonunuzu tuş kombinasyonu ile formatlamanız gerekicek.  Bu yöntem  genellikle menüye giremediğiniz durumlarda kullanılır ancak ayarlardan telefonu sıfırlayıp çözüme kavuşturamadığınız herhangi bir probleminiz varsa da bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefonunuzda ki bütün kişisel bilgileri,verileri ve uygulamarı silecektir. Yedekleme yapabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. İşlem esnasında telefonunuzun şarj yüzdesi en az % 25 olması gerekmektedir.

Telefonunuzu kapatın.

Güç düğmesine basın. Telefon titreyince güç düğmesini bırakın.

Ses açma ve ses kısma tuşlarına beraber basın. Aşağıdaki ekran gelene kadar basılı turun.


acer s100 format atma

Gelecek olan ekran’da ses açma-kapama düğmeleri yardımıyla Clean Boot(Yes) seçeneğine gelip kamera tuşuyla onaylıyoruz.

Telefon bu aşamadan sonra verileri sıfırlayıp telefonu yeniden başlatacaktır. Ayarlarını kişiselleştirerek telefonunuzu yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz…

5 thoughts on “Acer S100 Liquid E Format Atma”
  1. Teşşekkürler yararlı bir bilgi bir kaç defa denememe rağman yapamamıştım şuanda yaptım açıklamalırınız için teşekkürler

  2. Slm lar dün yazmıştım acer ile ilgili olarak, bugünde denedim yukarıda göstermiş olduğunuz gibi ekran geliyor kamera tuşu ile ok liyorum 2 tane mesaj yazıyor ok diyor kapanıp açılınca android resimleri ve acer yazısı geliyor orda öylece kalıyor. yeniden yükleme yapabilmem için önereceğiniz video lu anlatım yada resimli anlatım varmıdır.

    1. çalışmayan telefona format atsanız daha düzelmez. sizin yazılımınız çökmüş anladığım kadarıyla. maalesef bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı henüz.

  3. Slm lar tarif edilen işlemi yapıyorum ancak telefon açılırken acer yazısı ve android resimleri geliyor öyle kalıyor ilerlemiyor. daha sonraki yapılacak işlemleri resimli anlatım yapabilirmisiniz.

    1. işlemi doğru yatığınızdan emin olun. telefon titreyince güç düğmesini bırakıp ses kısma ve ses açma tuşlarına beraber basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir