Acer Iconia B1’e Nasıl Format Atılır?

Acer Iconia B1 tabletinize yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, desen kilidi sorunları veya tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak istediğinizde formatlama işlemini uygulamanız gerekir.

Tabletize format attığınızda, sonradan yüklenen tüm veri ve uygulamalar silineceğinden, lütfen mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın ve şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

Acer Iconia B1, Android işletim sistemi kullandığından 2 farklı formatlama yöntemi mevcut. Bunlardan ilki için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil görüngesini izlemelisiniz.

Diğer olan donanımdan format seçeneği daha çok desen kilitlerinin unutulması-bloke edilmesi gibi durumlarda kullanılsa da menüye erişemediğiniz her durum için bu yolu deneyebilirsiniz.acer-iconia-b1-hard-format-atmaİşlemin mantığı fiziksel tuşlarla kurtarma moduna(Recovery mode) ulaşmak şeklinde. İzlemeniz gereken aşamalar ise sırasıyla şöyle;

  • Tableti kapatın ve güç(kilit) tuşu ile ses açma tuşlarına birlikte basarak tableti açın.
  • Ekranda beyaz yazılar belirene kadar tuşları bırakmayın.
  • Beyaz yazılı ekran geldikten sonra dokunmatik çalışmayacak, fiziksel tuşlarla ekrandaki yönlendirmelere uymalısınız.
  • Ses tuşlarıyla ‘SD image update‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuna basın.
  • Kısa bir süre sonra ekranda Android robot belirir ve tablet kurtarma moduna geçer. Bu aşamadan sonra da seçenekler arasında aşağı-yukarı gidebilmek için ses tuşlarını, onay için güç tuşunu kullanmalısınız.
  • Ses kısma tuşuyla ‘wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.
  • Karşılaşacağınız onay ekranında da ses kısma tuşuyla ‘yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelerek, güç tuşuyla onaylamalısınız.
  • Şu an işlem tamam, formatlama bitti. Ancak bazı uygulama hatalarının önüne geçebilmek adına ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelip, güç tuşuyla onaylamakta fayda var.
  • Son olarak ilk sıradaki ‘reboot system now‘ seçeneğinin güç tuşuyla onaylanması, tabletin normal bir şekilde yeniden başlamasını sağlayacaktır.

Artık kurulumu yaparak, kişiselleştirmeye geçebilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir