4 inçlik iPhone SE Tanıtıldı!

Apple uzun süredir merakla beklenen yeni 4 inçlik telefonunu tanıttı. Yeni Apple akıllı telefonunun adı iPhone SE. Tasarımı iPhone 5S modeliyle aynı olan yeni iPhone’un özellikleri iPhone 6 serisiyle benzer. Tüm güncel Apple geliştirmelerini bünyesinde barındıracak akıllı telefon 4 farklı renk seçeneğiyle geliyor.

Teknoloji çevrelerinin adı konusunda ancak son 1 aydır uzlaşma sağlayabildiği yeni Apple telefonu iPhone SE, özel bir lansmanla tanıtıldı. Apple etkinliği çevreci bir sunumla başlarken, üreticinin ürünlerini kullananlar için de canlı olarak yayınlandı. Lansman Amerikan teknoloji devinin çevrecilik konusundaki atılımların anlatılmasıyla başladı ve iPhone SE ancak Apple Watch’un yeni kordonları ve Apple TV’deki yenilikler tanıtıldıktan sonra görücüye çıkabildi.

Etkinlikte Apple yeni iPhone modelinin yeni sıra iPad Pro ailesinin 2. üyesi, yeni Apple Watch kordonları, iOS 9.3 ve yeni uygulamalar ile yeni yazılım geliştirmeleri de tanıtıldı. Tabi biz bu ürünlerle ilgili değil, daha çok iPhone SE modeliyle ilgileniyoruz. Bu yüzden diğer detaylara girmeyeceğiz.

Girişte de belirttiğimiz gibi iPhone SE’nin tasarımı iPhone 5S ile aynı. Bu modelden farklı olarak Rose Gold rengine de sahip. iPhone SE 4 inçlik bir ekrana sahip ve 64 bit Apple A9 işlemciye sahip. Tanıtımda aktarılan bilgilere göre ekran boyutunun getirdiği avantaj ile ürünün işlemci ve grafik performansı iPhone 6S kıvamında. Yeni Apple telefonun ana kamerası 12 Megapiksel ve 4K video çekimi yapabiliyor. 

Sızıntılarda yer aldığı gibi telefon NFC özelliğine sahip ve bu özellikle birlikte ApplePay’i de destekliyor. LTE desteği bulunan telefonun Wi-Fi özelliği de geliştirilmiş. Etkinlikte yeni modelin batarya performansının da iPhone 5S’ten daha iyi olduğu bilgisi paylaşıldı.

iPhone SE’nin 16 Gb’lık versiyonu için yurtdışı yani ABD fiyatı 399 Dolar iken, 64 GB’lık versiyonun fiyatı 499 Dolar. Etkinlikten anladığımız kadarıyla iPhone SE’nin de 32 GB’lık versiyonu satışa çıkmayacak. Ürün Amerika’da 24 Mart’ta ön siparişe açılacak ve 1 hafta sonra da raflardaki yerini alacak. Bu da demek oluyor ki biz de Nisan ayı gibi ürünü ülkemiz pazarında görebileceğiz. iPhone SE’nin tüm özelliklerine göz atmak ve görsellerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple iPhone SE

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir