4 İnç Ekran Büyüklüğüne Sahip iPhone

Akıllı telefonların güçleri gibi ekran boyutları da sürekli artıyor. Bazılarımız bu artıştan memnun olsak ta, bazı kullanıcılar küçük ekranlı modelleri tercih ediyor. Çeşitli anketlerden çıkan sonuçlara göre kullanıcıların en çok beğendiği ekran boyutunun 5 inç olduğu görülüyor. Özellikle internette gezinirken, film izlerken rahat ettiğini söyleyen kullanıcılar 5 inç ekranın ele oturduğunu ve kolay kullanım sağladığını da söylemiş.

Bayanların Tercihi 4 inç
Sonuçlar incelendiğinde,bayanların 5 inç ekranı büyük bulduğunu,daha küçük ekran boyutlarını tercih ettiklerini görüyoruz.Özellikle iPhone 5, 5C ve 5S telefonlarında bulunan 4-inç ekranın bayanlar tarafından daha çok tercih edildiği anlaşılıyor. Çantada daha az yer kaplaması, ele daha iyi oturması gibi sebepler öne süren bayan kullanıcılar, telefon olarak da genelde iPhone’u tercih ediyor

4-inc-ekranli-iphone-5e-6c

iPhone 5e ya da iPhone 6C
iPhone 6 ve sonrası ile birlikte ekran büyüklüğü konusunda radikal bir karara imza atan Apple,kullanıcıların serzenişlerini(özellikle bayanların:)dikkate almış olacak ki 4-inç ekrana sahip cihaz olayına ufaktan da olsa geri dönmek istedi.Hem bu özelliği ile kullanıcıların çoğunun isteğini yerine getirmeye, hem de fiyat olarak sürekli eleştirilen iPhone’u daha makul hale dönüştürmeye karar vererek kolları sıvamıştı. Bu hamlenin sonucu olarak düşük fiyat etiketine sahip 4-inç ekranlı bir iPhone 6c‘den söz edilmekteydi.

Fakat Çin merkezli çıkan sızıntılara göre Apple, Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte iPhone 6c yerine iPhone 5e adlı modelini tanıtacak. Telefonun ismindeki ”e” ise, ”enhanced” yani ”gelişmiş”i ifade etmekte. Yani iPhone 5e, 5s’in bir bağlamda gelişmiş versiyonu olacak.

Söylentiler doğrultusunda 500 dolar etiket fiyatına sahip olması beklenen 5e‘nin her ne kadar Eylül ayındaki etkinlik ile tanıtılacağı söylense de bahar aylarında Apple‘ın bu modeli kullanıcılara sunması bekleniyor.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir