2×2 Oyunu ile Hem Zor Bulmacaları Çöz Hem Eğlen

Mobil oyun piyasasında Türkleri de görmek gurur verici. Bu yazımda sizlere -özellikle bulmaca severlere- bir Türk geliştirici tarafından hazırlanan mobil oyundan bahsedeceğim. 2×2 iOS ve Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar veya tabletlerde oynayabileceğiniz eğlenceli ve eğitici bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

2x2-oyun

Mobil oyun piyasası her gün gelişmekte ve binlerce oyun içerisinde öne çıkmak için en iyisini yapmak yeterli olmuyor. Gözden kaçan güzel oyunlar var; bunlar içerisinde Türk oyun geliştiricileri tarafından hazırlanan oyunlarda cabası. Bizde yakaladığımız, oynadığımız ya da bize ulaştırılan oyunları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Türk oyun geliştiricileri tarafından yapılan oyunlardan bir tanesi de yazımızın konusu olan 2 çarpı 2 ( 2×2 ) mobi oyunu: İOS ve Android işletim sistemi bulunan akıllı cihazlar ile tabletlerde rahatça oynanabilen bu oyun, bir sayısal bulmaca oyunu. Hem eğlenceli hem de eğitici zaman geçirmenize fayda sağlıyor: hani derler ya zeka geliştirici… İşte öyle bir oyun.

2×2 oyunu tamamen ücretsiz fakat bazı özellikleri için ek ücret ödemek gerekebiliyor. Fakat akıllı cihanızına veya tabletinize ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Matematik tabanlı bulmaca oyunları içerisinde yakın zamanda umarım hak ettiği değeri görerek üst sıralarda kendine yer bulur. Sayısal matematik oyunlarını seven, sudoku tarzı oyunları sevenler için denenmesi gereken bir oyun bence 2×2 mobil oyunu. Sayısal bulmaca oyunumuz 2×2 nin en önemli özelliği ise oynadığınız süre içerisindeki istatistiklerinizi en doğru şekilde sizlere göstermesi.

2×2 oyunu sade ve basit tasarıma sahip. Oynarken göz yormuyor; zaten aklınızla muhattap oluyor. Tasarımı sade dememe bakmayın: gayet şık ve teknolojik açıdan bakıldığında çok iyi bir görsele sahip. Bulmaca oyunları kategorisinde beklediği seviyeye ulaşır umarım en kısa zamanda… 2×2 oyununda bölümler ilerledikçe seviye zorlaşıyor; sizlerin oyunu oynarken ki yorumlarınıza ise anında geri dönüş yapılıyor ve oyun bu yorumlar eşiğinde şekilleniyor. Oyunu kurarken beni şaşırtan tek şey: çağrı kimliği hakkında bilgi istemesi. Bu bilgi için oyunu yapan geiştiriciye mesaj attım, geri dönüşünü buraya ekleyeceğim.

2×2 boş zamanlarını zihin çalıştıran bir oyunla değerlendirmek isteyenlere hitap eden eğlenceli bir yapım. Denemenizi tavsiye ederiz.

Aşağıdaki linklerden oyunu Android ve iOS için indirebilirsiniz…

App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/2×2-puzzle/id1117519692?l=tr

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiawy.txt


H K N K R

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir