2015 Yılında AnTuTu Testinde En iyi Performansı Gösteren 10 Telefon

Akıllı telefon test uygulamalarının en bilineni AnTuTu, 2015 yılında en iyi performans gösteren 10 telefonu duyurdu. Zirvede iPhone 6S Plus var.

Android ekosistemi ile başlayan ve daha sonra iOS üzerinde de testler yapılmasına imkan tanıyan AnTuTu Benchmark, özellikle bizim gibi inceleme yayınlayan teknoloji haberciliği sitelerinin çokca kullandığı bir uygulama. Kullanıcılar tarafından en çok bilinen ve dolayısıyla sonuçlarına en çok itibar edilen test uygulamalarından olan AnTuTu’ya göre 2015 yılında kendi sistemleri üzerinde en iyi performansı gösteren akıllı telefon Apple iPhone 6S Plus modeli oldu.

Genellikle Çinli üreticileri zirvede görmeye alıştığımız test uygulamasında, Apple’ın 2015 itibariyle zirveye yerleşmesinde, daha önce Apple cihazlarında test imkanının olmamasının da büyük payı var. Ancak Apple’ı yine Çinli üreticiler Huawei ve Meizu izliyor.

antutu-2015-en-iyi-telefonlar

Apple, iPhone 6 Plus ve iPhone 6S Plus olmak üzere 2 farklı modelle listeye girerken, en büyük rakibi ve akıllı telefon pazarının lideri Güney Koreli Samsung da listeye ancak 2 cihaz sokabildi. Samsung tarafında özellikle Galaxy S6’nın ilk 10’a girememiş olması şaşırtıcı bir detay olarak göze çarptı. Yine listede bu iki devin haricindeki tüm markaların Çinli olması da dikkat çeken detaylardan biriydi.

iPhone 6S Plus aldığı 132620 puanla en yakın rakibine neredeyse 40 bin puan fark atmış oldu. Listeki Samsung cihazları Galaxy Note 5 ve S6 Edge+  ise 90 bin puan barajını geçmeyi başaramadı.

Bu aşamada test sonuçlarının ne kadar sağlıklı sonuç verdiğinin bilinmediğini ya da bu sonuçlara ne şekilde itibar edilmesi noktasında ince detayların olduğunu da belirtelim. Dolayısıyla bu liste kullanıcılar açısından kesin bir değerlendirme değilken, test uygulamasına göre kesin veriler içerir.

10. Huawei Nexus 6P

9. Xiaomi Note Pro

8. Letv 1Pro

7. OnePlus One 2

6. Apple iPhone 6 Plus

5. Samsung Galaxy S6 Edge+

4. Samsung Galaxy Note 5

3. Meizu Pro 5

2. Huawei Mate 8

1. Apple iPhone 6S Plus

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir