Cep telefonunuzdan internete girebilmek için internet ayarlarının yapılmış olması gerekir. Telefonunuz internet paketi olmasına rağmen internete bağlanmıyor ise internet ayarlarınızda sıkıntı var demektir.

Vodafone internet ayarlarını bir kaç yoldan yapabilmeniz mümkün. Şimdi nasıl olduğuna bakalım…

Kullanabileceğiniz ilk yol Müşteri Hizmetlerini(542) ya da 7048 Vodafone self servis hattını aramak. Buradan internet ayarları menüsüne ulaşarak işlem yapabilirsiniz. 

– İkinci yol ise bilgisayarınızdan telefon marka ve modeli seçerek, ayarları manuel olarak girebileceğiniz bilgileri size sunan sistemle internet ayarlarınızı yapabilirsiniz. İlgili menüye ulaşmak için lütfen burayı tıklayın.

-Üçüncü yol yine bilgisayar ortamından kendi telefon numaranızı ve şifrenizi girdiğiniz ‘Online SELF Servis’ girişini sağlayarak, söyleyeceğimiz seçeneklerle internet ayarlarınızı otomatik telefonuna yükleyebilirsiniz.

Öncelikle Vodafone Online Self Servis sayfasına ulaşın. Bu noktada sisteme girebilmemiz için şifre almamız gerekir. Girdiğimiz adreste de yazdığı gibi S yazıp 7000‘e kısa mesaj göndererek gelen şifreyi, telefon numaramızla beraber istenilen yerlere yazarak sisteme girişimizi sağlıyoruz. Bu aşamada izleyeceğimiz yol, sol taraftaki menüler kısmında sırayla Hat ve Telefon İşlemleri , ardından Telefon Ayarları seçeneklerine tıklamak ve Telefon Ayarları butonuna tıklamak. Menü tekrar Telefon Model/Marka isteyecektir. Bu bilgileri de kaydettikten sonra otomatik olarak telefonumuza internet ayarı yüklenecektir.

– Son izleyeceğimiz yol ise Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonların mobil ağ menüsüne ulaşmak. Videoyu izlerken, işlemleri adım adım takip ederek telefonunuz üzerinden ayarları manuel yapabilirsiniz.

Vodafone İnternet Paketleri Hakkında Bilgi Almak için Lütfen Tıklayın

erdal uzun

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.