Vodafone 958 telefonunuzu donma, ağır çalışma, hata alma vb. gibi nedenlerden ötürü formatlamak, sıfırlamak, fabrika ayarlarına geri döndürmek isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran güvenlik deseninden dolayı kilitlenmiş telefonunuzu yeniden kullanabilmek için görsel yardımıyla anlatacağımız yöntemi uygulamanız gerekecektir.

İşleme başlamadan önce mümkünse lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %50 olmasını sağlayın. İşlem esnasında telefonunuzu kapatmaya ve bataryasını sökmeye çalışmayın!

Telefonunuzu kapalı konuma getirin. Ses açma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşuna aynı anda basarak telefonunuzu açın ve Android logosu çıkana kadar bırakmayın. Ekrana Android logosu geldikten bir süre sonra telefon sistem ekranına geçecektir. Telefon sistem ekranına geçtiğinde dokunmatik çalışmaz ve ekranda çeşitli seçenekler belirir. Ses kısma tuşu yardımıyla üçüncü sıradaki ‘wipe data-factory reset’ seçeneği üzerine gelip açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Yeni gelecek ekranda yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘Yes — delete all user data’ seçeneği üzerine gelip yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada açma-kapama(kilit) tuşuyla ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylayıp telefonun kendiliğinden açılmasını bekliyoruz. Telefon açıldıktan sonra işlem tamam demektir, artık kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

vodafone 958 format atma

Bu yöntem telefonunuzun menüsüne ulaşamadığınız durumlarda, telefonunuzu açabilmeniz için en geçerli olanıdır. 

Sıfırlama işlemini telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyorken de yapabileceğiniz bir yöntem mevcut. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izlemeniz yeterli.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir