Sony Xperia Z  akıllı telefonunuzda çok nadir olsa yaşayabileceğiniz donma, ekran kararması, telefonun uyku moduna geçmesi gibi durumlarda, telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilmeniz için bir kaç alternatif yönteminiz mevcut.

Sony Xperia Z telefonunuzu çok uzun süre açık tutmanız ve bu esnada çok fazla uygulamayı açık bırakmanız gibi durumlarda telefonunuzun ekranının karardığına şahit olabilirsiniz. Böyle bir durumda telefon içeriden çalışmaya devam etse de size herhangi bir bildirimde bulunmayacaktır. Telefonunuzun çalıştığından emin olmak için telefonun arka bölümüne elinizi koyabilirsiniz; içerideki hareketleri algılamanız çok güç olmayacaktır. Peki böyle bir durumla karşılaşıldığında neler yapılabilir ?

Sony Xperia Serisi Akıllı Telefonlara Nasıl Reset Atılır?

Telefonunuz erişimsiz bir hale gelirse öncelikle sim ve hafıza kartlarınızı telefondan çıkarın. Bu telefonunuzun bir nebze olsun rahatlamasını sağlayacaktır. Bir süre bu şekilde beklediğinizde eğer telefon yeniden başlamazsa iyi bir tuş kombinasyonu yapmanız gerekecek. Açma-kapama(kilit) tuşu ve ses açma ile ses kısma tuşlarına, yani telefonun tüm tuşlarına birden basarak bekleyin. Telefon önce bir kez, daha sonra üç kez titreyecektir. Bu aşamada tuşları basmayı bırakabilirsiniz. Yine bir süre beklediğinizde telefonunuz resetlenip, yeniden başlayacaktır. Üç titreme işlemi doğru yaptığınız anlamına gelir. Beklediğinizde telefon açılmazsa, açma-kapama tuşuna basarak, normal şekilde açılmasını sağlayın.

Yukarıda anlattığımız işlemler tarafımızca denenmiştir. Bu yüzden uygulamanızda herhangi bir sakınca görmüyoruz. Ancak işlem sonucu doğabilecek aksaklıklardan ceplik.com sorumlu değildir!

Telefonunuzda donma sorunuyla karşılaşmamak için ise telefonunuzu ortalama 2-3 günde bir yeniden başlatmanızı, telefonunuzu ara ara rahatlatmanızı tavsiye ediyoruz.Sony-Xperia-Z-format-atma

NOT: Sony Xperia Z telefonunuzdaki donma sorunlarını en aza indirmek için ön bellek temizleyici programlar kullanmanın yanı sıra yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yazılım güncellemesi yapmadıysanız ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, makalemizi okuyun!

SONY XPERİA Z YAZILIM(ANDROİD 4.2.2) GÜNCELLEMESİ

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir