Sony Xperia Z DNS Değiştirme | Cep Telefonu

Sony Xperia Z DNS Değiştirme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Sony Xperia Z  akıllı telefonunuzun internet özelliğini özgürce kullanamamaktan şikayetçiyseniz DNS değiştirmeyi denemelisiniz. DNS ayarını değiştirerek internette yasaklı-engelli olan tüm web sitelerine girebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir detay var ki o da bu işlemi sadece wi-fi üzerinden kurulan bağlantılarda yapabileceğiniz!

Menüden ‘Ayarlar‘ bölümüne girin ve burada ilk sıradaki ‘Wi-fi’ sekmesine dokunun.

Telefonunuzun kayıtlı olduğu kablosuz ağlar arasından, o an bağlı olduğunuz ağın üzerine gelin ve ağ ismine basılı tutun.

‘Ağı unut’ ve ‘Ağı değiştir’ şeklinde iki farklı seçenekle karşılaşacaksınız. DNS değiştirebilmek için ‘Ağı değiştir‘ seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

Burada en altta bulunan ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ bölümünü işaretlediğinizde aşağı doğru yeni bir menü açılır. Eğer siz bu işaretlemeyi yaparken klavye aktif olursa lütfen klavyeyi aşağı indirin. Yoksa açılan menüyü göremeyebilirsiniz.

Gelişmiş seçenekleri göster kısmına tik attığınızda aşağıda iki seçenek belirir. En altta yer alan ve otomatik yani DHCP olarak gözüken ‘IP ayarları’ kısmını tıklayarak ‘Statik‘ yapın. Menü yeniden aşağı doğru uzayacaktır. DNS değiştireceğimiz ekran bu bölümde yer alır.

Diğer seçeneklere dokunmadan sadece DNS 1 ve DNS 2 bölümlerine yeni DNS adreslerini(8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gibi) girip kaydetmeniz yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra Wi-fi’yi kapatın ve tekrar açın. İşlem tamam

Sony Xperia Z DNS DeğiştirmeSony Xperia Z DNS Değiştirme (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Sony Xperia Z DNS Değiştirme için 4 yorum yapılmış

 1. efe diyor ki:

  çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için o kadar site gezdim hepsi reklam ve boş elinize sağlık.

  efe karaordu

 2. Buket diyor ki:

  Çok teşekkürler çok uzun zamandır telefonumdan internete giremiyodum :)

 3. kadir diyor ki:

  teşekkürler, sayfandaki bütün reklamlara tıkladım :)

 4. Xperia Z diyor ki:

  Çok teşekkür ederim en olmayacak sitelerin bile yasaklandığı bu günlerde çok işime yaradı. Verdiğiniz dns numarası bile işime yaradı. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>