Smart Switch, Samsung’un cihazlarına veri aktarımı için geliştirdiği bir uygulama. Cihazlar arası veri transferinin kolay bir şekilde yapılması sağlayan uygulamayı bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden kullanabilmek mümkün. Üstelik uygulama sadece Samsung cihazları arasında çalışmıyor ve Apple, Nokia, HTC, Blackberry gibi bir çok markanın cihazından veri tranferine de izin veriyor.

Aslında Samsung bir kaç senedir Smart Switch üzerinde çalışıyor. Sürekli güncellenen uygulama şu anda bir çok marka arası veri transferine uyumlu hale getirildi. Üstelik mobil destek de sağlanıyor. Uygulama şu anda Play Store üzerinde mevcut. İstenilen marka Android cihaza indirilip veri transferi sağlanabiliyor. Bu da cihazını Samsung’a güncelleyen kullanacılara için büyük bir kolaylık.

Tabi Smart Switch’i kullanabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Örneğin uygulama Android 4 ve üstü işletim sistemi kullanan akıllı telefonları destekliyor. iPhone’ların ise iOS 5.0 ve üstü işletim sistemiyle çalışıyor olması şart. Bu gibi detaylar haricinde uygulamanın kullanımı oldukça basit.

Bilgisayar üzerinden veri aktarımı için öncelikle yedekleme yapılması gerekli. Samsung cihazlar için bunu ister o an Smart Switch üzerinden isterseniz de Kies üzerinden yapabilirsiniz. Diğer markaların yedeklemesini ise kendi yardımcı masaüstü programlarıyla yapmalısınız. Daha sonra cihazı bilgisayara bağlayıp, Smart Switch üzerinden ‘Geri Yükle’ butonuna tıklanması yeterli. Temel mantık bu şekilde.

Akıllı telefonlar arası aktarım için ise 2 telefona da uygulamanın Play Store’dan indirilip kurulması gerekiyor. Kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra cihaz kablosuz bağlantı seçenekleriyle aktarımı yapacak.

Ayrıca SD kart desteği olan bir akıllı telefonlar arası veri transferi de mümkün.

Smart Switch en kolay veri aktarımı yapılan yardımcı uygulamalardan biri. Ayrıca benzer uygulamalar arasında bu kadar çok seçenek sunan başka bir veri aktarım uygulaması da yok. Samsung cihaz kullanıcısıysanız uygulamayı hazırda bekletmenizi tavsiye ederiz.

Smart Switch uygulamasını bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Smart Switch uygulamasını akıllı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir