Samsung Wave 525 S5253 Yazılım Yükleme | Cep Telefonu

Samsung Wave 525 S5253 Yazılım Yükleme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Kies ile güncellediğiniz Samsung Wave 525 S5253 model telefonunuzdaki sorunlar düzelmediyse,  telefonunuzda Samsung Apps uygulaması eksik veya yoksa telefonun yazılımını sıfırdan yükleyerek bu sorunları aşabilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Yazılım yüklemesine başlamadan önce bilgisayarıma indirmmemiz gereken 3 dosya var.

Bunlar;
1: MULTİLOADER V5.65
2:S5253JVJK2
3:S5253JVKJ3

Ayrıca bağlantı esnasında sürücülerin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Kies yoksa lütfen buradan indirip kurun.

Her üç dosyayı indirip .rar arşivinden çıkarınız. Telefonunuzu kapatıp sim kart ve hafıza kartlarınız telefondan çıkarın ve ses kısma + kamera + açma-kapama düğmesine basarak telefonun Download mode‘una geçmesini sağlayın. Şimdi indirmiş olduğumuz Multiloader programını açıyoruz ve telefonumuzu data kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Kies açıksa veya otomatik açılırsa lütfen onu kapatalım. Programda Port Searc butonuna tıklayıp programın telefonu görmesini sağlıyoruz. Program telefonu görünce aşağıdaki resme bakarak indirmiş olduğumuz S5253JVJK2 klasoründeki dosyaları seçiyoruz.

s5253 yazilim yükleme 1Resmin büyük halini görmek için lütfen üzerine tıklayınız.

Bütün işaretlemeleri doğru yaptıysanız sağ altta bulunan Download butonuna basarak işleme başlıyoruz. Bu esnada kesinlikle telefonumuzu kablodan ayırmıyoruz. Bu yükleme işlemi bittikten sonra telefon bazı yüklemeler yapıp kendini yeniden başlatacaktır. Telefon kendini yeniden başlatınca multiloader programını kapatıp geri açıyoruz ve telefonu kablodan ayırıp kapatıyoruz. Telefon kapalıyken tekrar ses kısma + kamera +açma-kapa tuşları ile download mode’una alıp kabloya bağlıyoruz.

Programdan port search yapıp telefonu buluyoruz ve bu sefer de aşağıdaki resme bakarak S5253JVKJ3 klasöründeki dosyaları seçip işaretlemelerimizi yapıyoruz.

 s5253 yazılım yükleme 2

Resmin büyük halini görmek için lütfen üzerine tıklayınız.

İşaretlemeleri doğru yaptığımızdan emin olduktan sonra sağ alttaki Download butonuna basıp işleme başlıyoruz. İşlem bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır.Telefon yeniden başlayınca yazılım yükleme işlemi başarı ile sonuçlanmış demektir. Şimdi telefonumuza Türkiye ayarlarını yüklemek için tuş ekranını açalım ve *#272*SSDD# kodunu tuşluyoruz. Burdaki SSDD telefounumuzun saat ve dakikasını ifade etmektedir. Örneğin telefonda saat 18:43 gösteriyorsa biz *#272*1843# kodunu gireceğiz. Kodu girdikten sonra çıkan listeden TUR seçeneğini seçip  kaydet diyoruz. Telefon kendini resetleyecektir. Yazılım yükleme işlemi bitmiştir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Samsung Wave 525 S5253 Yazılım Yükleme için 119 yorum yapılmış

 1. ihsan katar diyor ki:

  acil yardım multiloader proğram telefonu gördü tüm dosyalar eksiksiz işaretlendi dowloada başladı fakat Patch_dsp Erase diye eror verdi napacağım telefonsuz kaldım acil yardım

 2. üzeyir diyor ki:

  hocam ne yapsam da multiloader teli görmüyor..

  2 yıl önce yine yapmıştım. ama bu sefer olmuyor.

 3. burak diyor ki:

  benim pc dowland mod da telefonu bulmuyor

 4. Fatih diyor ki:

  *#272*1252# kodunu girdim ama yeni ekran gelmedi kod da bi sıkıntı var.

 5. rojhat diyor ki:

  pekı bada 2.0 yükseltme hakkında bir bilgi alabilir miyim? yükseltebiliyo muyuz s5253 u?

 6. rojhat diyor ki:

  bütün aşamaları doğru şekilde yaptım. telefon açıldı fakat *#272*0115# kodunu girdikten sonra karşıma liste çıkmıyor. türkiye ayarlarını yapamıyorum.acil yardıma ihtiyacım var.

  • editor diyor ki:

   telefon saatini doğru girerseniz çıkacaktır. 0115 yerine telefon ekranında gördüğünüz saat ve dakikayı girin.

   • rojhat diyor ki:

    tamam oldu şimdi. çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. ve ayrıca androıt yüklemek istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

 7. Emre diyor ki:

  Bide editör kardeş ben telefonumu bada 2.0 yükseltmek istiyorum bada 1.1 yavaş ve eski telefonum markası wave 525 s5253 makale yüklerseniz sevinirim. bir tane var kiesle güncelleyin diyo günceleldim ama bi değişiklik olmadı tleefonda :S bende yazılım güncelledim http://www.ceplik.com/samsung-s5253-bada-yazilim-guncellemesi/
  kies tekrar bağladım yazılım tekrar kurmak için bu enson üretici yazılımıdır diyo :S napcam bi yardım et :( :( :(

  • editor diyor ki:

   Merhaba, bu model için Bada 2.0 sürümü yayınlanmadı. internette modifiye yazılımlar var ancak tavsiye etmiyoruz. telefonun bir çok özellliği çalışmıyor.

 8. Emre diyor ki:

  Öncelikle mrhb. Editör kardeş çok saol dediklerini aynen yaptım oldu. Bütün arkdaşalra öneriyorum dikkatli bir şekilde yaparsanız hiç bir şekilde sorun çıkmıyor yeniden sağol.

 9. sena diyor ki:

  ben ilk söylenenleri harfiyen yaptım fakat telefonum açılmıyor, badamın amblemi çıktığı zaman garip birşeyler oluyor ve gitmiyor, bende bu sefer kapattım, ama şimdide 2. yi yapamıyorum,upload data to pc diyor artık download diyeceğine, programda ise warring: security fail! diyor. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

  • editor diyor ki:

   1. İşlemi tekrarlayın.1. İşlem başarıyla bitmeden 2. Ye geçemezsiniz.

   • sena diyor ki:

    1. işlemi tekrardan gerçekleştirmiyor. warring: security fail! diyor.

    • editor diyor ki:

     telefon download moda geçiyorsa veya ekranda pc ve telefon ikonları varsa yükleme yapılır. dosya seçimlerini ve işaretlemeleri doğru yaptığınızdan emin olun.

     • sena diyor ki:

      download moda sanırım geçmiyor. açma-kapama,ses ve kamera tuşlarına bastığımda ekrana sarı bir şeridin içinde ‘upload data to pc’ diyor. şuan gerçekten gece gece sinirlerim tepeme çıktı. birşeyi beceremiyorum.

      • editor diyor ki:

       yanlış dosya yüklemesinde veya daha önce kod girilerek telefonun sistem ayarları değiştirlmişse ortaya çıkar bahsettiğiniz hata. bir teknik servise götürüseniz box yardımı ile yazılımını yeniden yüklerler.

       • sena diyor ki:

        muhtemelen yanlış doysa yükledim. teknik servise götürmem gerekecek sanrım. teşekkürler.

 10. Onur diyor ki:

  Abi sen yükledinmi bu sürümü

  • editor diyor ki:

   sitemizde yazılan btün yazılım yüklemerini önce biz deneriz. işlem başarıyla biterse siteye ekleriz.

 11. eyup diyor ki:

  multide dosyaları eksiksiz seçip dowlsnd dedigimde serial port open error diyor yüklemiyor neden acaba admin ?

  • editor diyor ki:

   sağlıklı bir bağlantı kuramamışsınız halen. lüten başka bir bilgisayarda deneyin.

 12. eyup diyor ki:

  gerçekten bu kadar yararlı ve yardımsever bir site olmayı nasıl başarıyorsunuz ceplik.com okudugum her yazı yaptıgınız tüm emekler için teşekkürler hepinize .

 13. eyup diyor ki:

  telefonu sürekli zaten usb ile şarj edip dosya aktarımı yaptıgım çok fazla olurdu yani usb ve soket veya okuma sorunu yok şimdi yine taktıgımda telefon şarj oluyor falan seskıs kamera usb yapıp dowlanda getirdim yine görmedi her türlü görmüyor pc telefonu

  • editor diyor ki:

   ya soket bozuktur ya kablodandır ya da bilgisayardandır. aygıt yoneticisini açıp doanım yüklemelerine bakın. ünlem işaretli aygıt var mı yok mu diye, ünlem işaretli aygıt varsa sürücüler yüklenmiyordur.

   • eyup diyor ki:

    aynen ustad dedigin gibi baktım diger aygıtlarda ünlem işaretli bir aygıt var :/

    • editor diyor ki:

     Kies programını bilgisayarınızdan kaldırın. şurdan indirip kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. kies 3 değil normal kiesi indirin http://www.cepfile.com/?p=339

     • eyup diyor ki:

      normal kies kurmuştum kur diyosun tekrar kaldırıp kurarım kiesi o ünlem işareti kiesle kalkıcak mı diyorsun ünlem işaretindeki driveri ayrıntısını alıp tek olarak indirme düzeltme işlemi yapamazmıyız

      • editor diyor ki:

       bilgisayarda kies kurulu olduğunda telefon driverini otomatik yüklemesdi lazım. (eğer o ünlem işareti telefon ile ilgiliyse) kiesi yeniden kurun bilgisayarı resetleyin ve aygıt yoneticisi açıkken telefonu kabloyla bağlayın.

       • eyup diyor ki:

        telefonun kablosunu çıkarttıgımda ünlem gidiyor yani ünlem tamamen telefonla alakalı verdigin linkten kiesin 71.9 mb olanını sorunsuz kurup pcyi resetlemiştim tekrar kaldırıp kurmak işlemi dışında ünlemi yok etmek için başka çözüm yokmudur yani ünlem işaretili sürücü ayrıntısı USB\VID_04E8&PID_6795&REV_0001 olarak gözüküyor burdan tek olarak çözüme gitme şansımız yok sanırım ?

        • editor diyor ki:

         yapılacak işlemler gayet basit. bilgisayara kies yüklenecek, bilgisayar resetlenecek, telefon bilgisayara usb kablosuyla bağlanılcak. sürücüleri yüklenecek. başarız olunuyorsa(ki oluyo) başka bir bilgisayarda denemeniz gerekir. sorunun nerden kaynaklandığını öğrenmeniz lazım. yoksa uzadıkça uzar.

   • editor diyor ki:

    bilgisayarınızın usb gücü telefonu download modta görmeye yetmiyor da olabilir. mümkünse başka bir pcde de deneyin.

    • eyup diyor ki:

     şuan bu 3. laptoptaki deneyişim yine kies yüklendi herşey hazır telefonu dowland moda getirip usb takıyorum ve aygıt yöneticisinden bakıyorum ünlem işareti ve kies de multide görmüyor telefonu .s

     • editor diyor ki:

      o zaman telefon soketinizde sorun var, data yolları farklıdır. onlar zarar görmüş olabilirler.

 14. eyup diyor ki:

  kies de telefonu görmesi gerekiyor ama dimi kies de görmeyip de multide görme olasilıgı ? aynen dedigini de yaptım görmüyor telefonu

 15. eyup diyor ki:

  merhaba rahatsız ettim özür dilerim telefonum wave s5253 telefon birden kapandı ve her açmaya çalıştıgımda normal bi şekilde açılırken bada yazısı geldiginde donup kalıyor açılmıyor kısacası bende sayfanızdaki dowland moda geçip yazılıp yükleme olayını yapmak istedim fakat kies veya multiloader telefonumu görmüyor usb kablosu 3 tane değişirp baktım pcden ses geliyor takıldıgına işaret olarak ve eminim soket de bozuk degil kies de güncel yükledim usb hata düzeltme de yaptım birçok şey yaptım ama telefonumu görmüyor bilgisayar yarıdmlarınızı bekliyorum telefonsuz kaldım

  • editor diyor ki:

   merhaba, bilgisayarınızı resetleyin. telefonun bataryasını çıkarıp geri takın. Kies açılırsa geri kapatın. kiesin kapalı olması lazım. sonra multiloader ile tekrar deneyin. işe yaramazsa başka bir bilgisayarda deneyin.

 16. Çağatay diyor ki:

  bitti kardeş işe yaradı çok sağolasın inşallah daha iyilerini de keşfedersin

 17. Çağatay diyor ki:

  bir de bulabilirsen android paylaşırsan mutlu oluruz telefonda potansiyel var denendi daha önce de ben yapamadım Bada Türkiye’de frager denemişti.

 18. Çağatay diyor ki:

  Editör bey teşekkürler yazılım için ellerine sağlık şu an yüklüyorum önceden android deneyim orjinal ayarları bozmuştum :D şimdi app store dan indirme yapabilirim :D

 19. harun diyor ki:

  nasıl yükleye blirim fazla anlmıorm öle şeylerden de ?

 20. harun diyor ki:

  benim telefonum wawe 525 samsung appasa girmio telefonu fabrika ayarlarına aldım gene girmior yardımcı olurmusunuz

 21. Yunus Özer diyor ki:

  erase hatası verdi
  bataryayı çıkarıp taktım telefonu yeniden açtım bu kez telefonla bilgisayar arasında ünlem işareti çıkıo ve öylece kalıyo
  yarım lütfen saolun

 22. Yunus diyor ki:

  Abi her şeyi yaptım Erase hatası verdi . çıkardım telefonu bataryayı çıkardım baştan taktım açarken telefonla bilgisayar resmi arada da ünlem çıkıo daha da ilerlemiyo yarım ederseniz sevinirim.

 23. yakup diyor ki:

  tmm kardeş oluyo bn telefonun ses açma yerine basıyomuşum t.y

 24. yakup diyor ki:

  hocam hepsini birebir yapıyom
  Download Start Ch[0]
  Warring : Security fail!!
  hatası alıyom

 25. Mehtap diyor ki:

  ya bu tel açılıyo hiç bi sorun olmadan fakat herhangi bi yere bastığım anda donuyo kalıyo öyle, kaç defa bataryayı çıkarıp taktım ama olmadı yıne aynı yıne aynı. ne yapmam gerek formatta atamıyorum tuşlara bastığım an donup kalıyorr???? lütfen yardım???

 26. aozge diyor ki:

  telefon s525 5253 mesaj bölümüne girince hafiza dolu diyor oysa 2tane mesaj var resim müzik vs de yok nasil halledebilirim

 27. yavuz diyor ki:

  ya bilader lütfen yardım lütfen kardeim telefonum birden bire kapandı ve açılmadı açılınca samsung wawe ekranında takılı kalıyor neyse flaslama şlemni yaptım daa önceden bldiğim çn sorunsuz yaptım fakat şuan şebeke telefona elmyor lütfen yardım şebe else ble 1 dal falan gelyor

 28. cevdet aliyev diyor ki:

  İyi günler. Benim telefonumda Samsung Apps, Facebook ve Twitter programlarının sadece isimleri var. Tıklayınca programı çalıştırmıyor. Programların resimleri de gitti.Samsung Apps programı widget olarak ta var ama o da çalışmıyor. Sizin göstermiş olguğunuz bu işlemlerin aynısını denedim ama yinede omladı… Yardımcı olursanız sevinirim…

  • editor diyor ki:

   aynı sorunları olan bir kaç telefonu burdaki işlemleri yaparak düzeltmiştim. sizin telefonunuzda işe yaramıyorsa full yazılım atılması gerekebilir, bunun box yardımıyla yapılması gerekecek, bir teknikl servise danışabilirsiniz.

   önce telefonu formatlayıp ardından burdaki işlemleri bir daha denemenizi tavsiye ederim ama.

 29. Abdulkadir diyor ki:

  kardeş dedigin gibi yapıyorum.
  S5253JVJK2 burdaki dosyaları yüklüyor fakat 5253jvkj3 burda hata veriyo

  Download Start Ch[0]
  Apps 49283.1KB OK[130.6s]
  Rsrc1 54001.7KB OK[111.3s]
  Rsrc2 614.8KB OK[2.7s]
  ERR : NAK_INVALID_FCS 0
  Error : CSC Write [36.0s]

  nedenini anlamadım gitti

  • editor diyor ki:

   invalid fsc diyor. fsc dosyası seçmemeniz gerekiyor. lütfen adımları doğru yaptığınızdan emin oalrak tekrar deneyin.

   • Abdulkadir diyor ki:

    resimdeki gibi yerleştirdim fcs dosyası yokki burda

    • editor diyor ki:

     hocam işlemleri ben defalarca başarılı şekilde yaptım. lütfen sırasıyla baştan deneyin. hala aynı sorun devam ediyorsa telefonunuzda ilgili başka bir sorununuz olabilir.

 30. Zekeriya diyor ki:

  Çok Teşekkürleer

 31. Buğra diyor ki:

  Kardeş Allah razı olsun. Gerçekten çok teşekkür ederim, beni büyük bir dertten kurtardın. Telefonu bada 2.0 a çeviriyim derken INDIA sürümünü yükledim, telefon ingilizceydi, TR yapıyım derken telefonu çökerttiydim. önceki indirdiklerimle tekrar kurabilirim dedim ama olmadı. Çok araştırdım sayende telefon orjinal yüklemeye geri döndü sanırsam. Eskisi gibi oldu. Bu adam bir numara beyler, gerçekten kurtarıcı. Bir ara sandım ekran ana kartı felan yandı diye ama Allah’ a şükür düzeldi. Adminin dediklerini yaparsanız sıfır gibi tekrardan geri yükleme yaparsınız. Sürüm yükselmiyor. Şunu öğrendim bilmediğim işe burunumu birdaha sokmam, bilen şart :) Kolay gelsin, Teşekkür ederim :)

 32. VAHİT diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN PROGLAMLARI INDIRDIM AMA BIR TURLU ÇALIŞTIRAMIYORUM TELEFONU GÖRMUYOR NASIL YAPASILIRIM ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  • editor diyor ki:

   Sürücüleri ykleyemiyor olabilir, lütfen buradan Kies programını indirip kurun, sonra baştan başlayın. http://www.ceplik.com/samsung-kies-samsung-telefonunuzu-bilgisayara-baglayin/

   • VAHİT diyor ki:

    KİES YUKLU ZATEN

    • editor diyor ki:

     telefon ile bilgisayar bağlantı kuramıyorsa bunun 3 nedeni vardır.
     1: sürücüler(kies) yüklü değildir.
     2: kablo bozuktur
     3: telefon soketi bozuktur.

     lütfen bunları kontrol edin

     • VAHİT diyor ki:

      BANA YARDIM EDERMIINIZ YAPAMADIM
      UZUKTAN BAGLANTI ILE

     • VAHİT diyor ki:

      bada 2 yukluyemıdım arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz
      kies yukyu
      sım çıkarttım
      hafıza kartını cıkarttım
      telefonu kapattım
      kamere+açma kapama+ ses tuşlarına batım
      dowlond konumuna gecırdım
      ups kaplosunu takıp
      kıes telefonu görmuyo
      kablo degiştırdım
      çaresızım bana yardımcı olurmusunuz

      • editor diyor ki:

       bada 2 yüklemenizi tavsiye etmiyorum, cihazda sorunlar oluşuyor. bizim anlattığımız bada 2 yükleme değil, aynı yazılımı geri yükleme işlemidir.

       ayrıca kies ile yükleme yapacaksanız telefonu download moduna almanız gerekmiyor, telefon normal şekilde çalışıyorken kies telefonu görür. ayrıca türkiye için bada 2 kies güncellemesi yok diye biliyorum.

 33. rabia diyor ki:

  dediğiniz programları yükledim telefonumu indirme moduna alıp programları açtım ama program telefonumu bulmuyor

  • editor diyor ki:

   Bilgisayarinizda kies yoksa lutfen kiesi indirip kurun. Kies olmasina rağmen gormuyorsa telefon soketinde sorun olabilir.

 34. Samet Yılmaz diyor ki:

  arkadaşım sana ne kadar teşekkür etsem azdır. samsung wave 525 marka telefonumu başka bir kaynaktan bada 2.0 a çevirmeye çalıştım olmadı cihaz çalışmaz hale geldi. aklıma eski yazılımı tekrar yüklemek geldi. 2 saat araştırma yaptım sonra senin siteni buldum paylaştığın dosya sayesinde telefonuma yazılımı tekrar yükledim. şimdi telefon tekrar normale döndü. çok sağol senin gibi paylaşımcılar olduğu sürece internet daha güzel.

 35. muhammed diyor ki:

  hocam çok teşekkür ederim telefonumu yeniden yükleyip başlatabildim ilk işim buraya geri donup teşekkür etmek oldu. çok sağolun emeğinize sağlik…

  • editor diyor ki:

   Rica ederiz. Sitemizde yazilan tum yükleme konuları once tarafimizdan deneniyor ancak bazen driver vs arızaları çıkabiliyor. Sorununuzu cozdugunuze sevindim.

 36. muhammed diyor ki:

  bilgisayarımda kies programı var ordan da gormuyor telefonu.daha once de böyle olmuştu servise vermiştim düzelmişti.yazılımsal bir sorun olduğu belli.peki bu multiloader programının en ustundeki MSM6250/MSM6250A LSI ve benzeri opsiyonların hangisini seçmememiz lazım? gerçi hepsini de denedim ama işe yaramadı.teşekkür edrim yardımın için inşallah çözerim.

  • editor diyor ki:

   resimde hangisi seçiliyse onu seçmeniz lazım. telefonu download moda aldığınızdan emin olun, hala bağlantı kurulamıyorsa soketinizde de sorun olmuş olabilir.

   • muhammed diyor ki:

    peki program telefonu görünce port search un salondaki 4 satırdan biri doluyor mu? nasıl anlıyoruz gordugunu?

    • editor diyor ki:

     hocam lütfen konuyu bir kes daha okuyun ve resimleri inceleyin, bağlantı kurulduğunda com port numarası yazar kutucukta.

 37. muhammed diyor ki:

  port search a basinca program telefonu görmedi ne yapabvilirim görmesi için. benim telefon mesaj yazarken donmuştu ondan sonra da açilirken ekrana bada logosu geliyor ya hani orda donuyor ondan ıleriye geçemiyor.

 38. duyarlı diyor ki:

  ve telefonum sürekli reset atıyor.

  • editor diyor ki:

   işaretlemeleri ve dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olun. erase hatası veriyorsa telefonunuzda bir sıkıntı var demektir, silme hatası veriyor, telefondan eski yazılımı silemiyor. işaretlemeleri ve dosya seçimlerini doğru yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın.

   • duyarlı diyor ki:

    defalarca denedim ama olmadı. Bada 2.2 yükledikten sonra resetlemeye başladı. yalnız yukarıda gösterdiğiniz resimin 1. sinde hata veriyor 2. yi rahatlıkla kuruyor. ilgilenirseniz memnun olurum. teşekkürler

 39. duyarlı diyor ki:

  arkadaşım ilk dosyayı yüklerken Rsrc1 ERASE hatası veriyor ve ilerleme duruyor. Acil yardım telefonsuz kaldım.

 40. Emre Kaya diyor ki:

  hocam Allah razı olsun, beni 30 liradan kurtardın. Çok sağolasın

 41. TALHA diyor ki:

  abi bu program telefonu görmüyoki

  • editor diyor ki:

   bilgisayarda kies yoksa kiesi kur, sürücüleri yüklemesi lazım. buna rağmen görmüyorsa telefon soketinde dıkıntı olabilir.

 42. veee diyor ki:

  yav bu dosyalar niye inmiyor ?

  • editor diyor ki:

   hotfile.com da dosyalar. sorun yok, bi tane indirdikten sonra diğerini indirmek için biraz bekletebilir.

 43. Şevki diyor ki:

  2.resimdeki adımları yaptım fakat yüklemi işlemi olmadı :( port kısmında Warring :Security fail!! programın sağdaki akış diyagramında da
  Download Start Ch[0]
  Warring : Security fail!!

  yazısı çıktı… işin içinden çıkamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  teşekkürler…

  • editor diyor ki:

   2.adımda Full downloadı seçip Boot butonunda Bootfilesi seçin oyle deneyin bir de.

   • Şevki diyor ki:

    malesef tekrar aynı durum ortaya çıktı :(

    • editor diyor ki:

     lütfen dosya seçimlerini ve işaretlemeleri doğru yaptığınızdan emin olun. bu işlem denenerek yazılmıştır, sizin telefonunuzda işe yaramıyorsa başka bir sıkıntı olabilir.

     • fatihemre diyor ki:

      merhaba bende aynı sorunu yaşadım şu şekilde çözdüm:

      telefonu usb kablosundan çıkar sonra bataryayı çıkar ve 15 dk takma . 15 dk sonra tekrar tak telefonu download moduna (ses kısma, açma-kapama, camera tuşu) geçir. multi loaderi aç gerekli dosyaları seçip telefonu bilgisayara bağla ve yuklemeye başla. Yükleyecektir ;)

      • Buğra diyor ki:

       Kesin bir çözüme ulaşamayan arkadaşlar, fatihemre nin dediğini yapın bataryayı çıkarıp bekleyin sonra editörün dediğini yapın VE WİN .! :) teşekkürler editör :)

 44. Umut Can diyor ki:

  Tamam oldu tesekkurler

 45. Umut Can diyor ki:

  1. Adımı uyguladım telefon açılıp kapandıktan sonra ses kısma+kamera+kapama açma tusuna bas dıyosun.Bastım bı daha download moduna geçmedi UPLOAD data to PC çıktı olmuyo orda kaldı :/

  • editor diyor ki:

   bu işlem denenerek yazılmıştır. telefonunuzun s5253 olduğundan emin. ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşunu deneyin.

 46. Cem diyor ki:

  dostum 2. resimle 1. resim aynı o yüzden 2.bölümde tıkandım bir el atarsan sevinirim

  • editor diyor ki:

   pardon resimler karışmış, iki tane yazılım klasörü indirdik biri S5253JVJK2 diğeri GT-S5253JVKJ3.
   ikinci resimde GT-S5253JVKJ3 klasoründeki dosyaları seçmeniz lazım.

 47. selahattin diyor ki:

  merhaba ben aynısını yaptım fakat wi-fi çalışmıyor, telefoncuya gosterdim yazılımsal dedi ama yinede değişen birşey yok başka ne yapabilirim bu durum için

  • editor diyor ki:

   yazılım yüklemenize rağmen hala açılmıyorsa donanımsaldır. Wi-fi entegresi zarar görmüştür, başka bir teknik servise götürüp durumu anlatabilirsiniz.

 48. asdf diyor ki:

  Bu işlemi yaptıktan sonra telefon yanmaz demi ?

  • editor diyor ki:

   bu sitede yazılan bütün işlemler denenerek yazılmıştır. yanlış işlem yapmazsanız telefonuza hiçbirşey olmaz.

 49. Ali diyor ki:

  Abi ben wave 525 s5253 telefonuma yükledim başarılı oldu fakat yazılım hala bada 1.1

  • editor diyor ki:

   bada 2 olacak demedik ki :) bu işlem aynı yazılımı geri yükler varolan yazılımsal sorunları ortadan kaldırır. Wave 525 için resmi bada 2 yazılımı çıkmadı diye biliyorum. Yükleyenler var ama bayağı sorunluymuş, bluettoth wi-fi falan çalışmıyormuş.

 50. oktay diyor ki:

  samsung 5230 cep telefonu türkçe dil paketi yapmak için girmem gereken kodu yazabilirmisiniz rica etsem :)

  • editor diyor ki:

   star 5230dan bahsediyorsunuz dimi? türkçeye çevirmek için yazılım yüklenmesi lazım, şu an elimizde star telefon yok ancak araştırma yapıp başarılı bir yükleme tespit edersek burdan da yayınlayacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>