Samsung Wave 2 S8530 telefonunuzda Bada 1 kullanıyorsanız veya yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir sorun yaşıyorsanız telefonu Bada 2.0 ye yükselterek hem telefonunuzu güncel duruma getirebilir hem de var olan sorunları çözebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzdaki önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Ayrıca sağlıklı bir yükleme için yazılım yüklemesinden önce telefonunuzu formatlamanızı öneririz. Telefonunuzu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğer telefonunuz Türkiye çıkışlı ve  çalışır durumda ise Kies üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Kies yoksa buradan indirip kurunuz. Programı kurduktan sonra çıp telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Program sizi yönlendirecektir.

Telefonunuz yurtdışından gelme veya yazılımsal bir problemden dolayı normal çalışmıyorsa/ açılmıyorsa MultiLoader programı ile yazılım yükleyebilirsiniz.

İhtiyacımız olan dosyalar: Multiloader V5.65 & S8530JVLC2 Bada 2

Dosyayı indirip bir klasöre çıkardığımızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.

s8530 dosyalar

MultiLoderX_v5.65 programını açıyoruz ve aşağıdaki gibi dosya seçimi işaretlemeleri yapıyoruz.Lütfen aşağıdaki resime bakın ve kırmızı ile işaretlenmiş noktalara dikkat edin.

BOOT:  BOOTFİLES
Amss: amss.bin
Apps: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.rc1
Rsrc2:  Rsrc2_S8530(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.ffs
CSC: CSC_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.csc
SHP APP: ShpApp.app
FOTA: bplib_S8530OpTurkeyCommon.fota

s8530 wave 2 odin bada 2 yazılım yükleme

Telefondan sim ve hafıza kartlarımızı çıkarıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma + kamera + güç(açma-kapama) tuşlarına basıp telefonu Download Mode‘una alıyoruz. Telefon ekranında Download Mode yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın be telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi olacaktır. Eğer donanım yüklemesinde sorun yaşıyorsanız lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun ve işlemlere baştan başlayın.

Telefonumuzu usb ile bağladıktan sonra programdaki Port Search butonuna basıp telefonu buluyoruz. Ready mesajı yazdığında hazır demektir. Program penceresinin sağ altındaki Download butonuna basıp yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kişisel ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Tebrikler artık Bada 2.0 kullanıyorsunuz.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.