Samsung Wave 2 S8530 Bada 2.0 Yükleme | Cep Telefonu

Samsung Wave 2 S8530 Bada 2.0 Yükleme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung Wave 2 S8530 telefonunuzda Bada 1 kullanıyorsanız veya yazılımsal olduğunu düşündüğünüz bir sorun yaşıyorsanız telefonu Bada 2.0 ye yükselterek hem telefonunuzu güncel duruma getirebilir hem de var olan sorunları çözebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzdaki önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. Ayrıca sağlıklı bir yükleme için yazılım yüklemesinden önce telefonunuzu formatlamanızı öneririz. Telefonunuzu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın.

Eğer telefonunuz Türkiye çıkışlı ve  çalışır durumda ise Kies üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Kies yoksa buradan indirip kurunuz. Programı kurduktan sonra çıp telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Program sizi yönlendirecektir.

Telefonunuz yurtdışından gelme veya yazılımsal bir problemden dolayı normal çalışmıyorsa/ açılmıyorsa MultiLoader programı ile yazılım yükleyebilirsiniz.

İhtiyacımız olan dosyalar: Multiloader V5.65 & S8530JVLC2 Bada 2

Dosyayı indirip bir klasöre çıkardığımızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.

s8530 dosyalar

MultiLoderX_v5.65 programını açıyoruz ve aşağıdaki gibi dosya seçimi işaretlemeleri yapıyoruz.Lütfen aşağıdaki resime bakın ve kırmızı ile işaretlenmiş noktalara dikkat edin.

BOOT:  BOOTFİLES
Amss: amss.bin
Apps: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.rc1
Rsrc2:  Rsrc2_S8530(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.ffs
CSC: CSC_S8530_Open_Turkey_Common_OJV.csc
SHP APP: ShpApp.app
FOTA: bplib_S8530OpTurkeyCommon.fota

s8530 wave 2 odin bada 2 yazılım yükleme

Telefondan sim ve hafıza kartlarımızı çıkarıyoruz. Telefon kapalıyken ses kısma + kamer + güç(açma-kapama) tuşlarına basıp telefonu Download Mode‘una alıyoruz. Telefon ekranında Download Mode yazısını gördüğünüzde tuşları bırakın be telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklemesi olacaktır. Eğer donanım yüklemesinde sorun yaşıyorsanız lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun ve işlemlere baştan başlayın.

Telefonumuzu usb ile bağladıktan sonra programdaki Port Search butonuna basıp telefonu buluyoruz. Ready mesajı yazdığında hazır demektir. Program penceresinin sağ altındaki Download butonuna basıp yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini otomatik olarak yeniden başlatacaktır. Telefon açıldığında kişisel ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Tebrikler artık Bada 2.0 kullanıyorsunuz.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Samsung Wave 2 S8530 Bada 2.0 Yükleme için 13 yorum yapılmış

 1. Can diyor ki:

  Ön kamera seçeneği yok bu programda?

  • editor diyor ki:

   ön kamera seçeneği derken? görüntülü görüşme harici kamerayı açmayı mı kastediyorsunuz? onu net hatırlamıyorum. kamera girdiğinizde öyle bir seçenek yoksa açamıyorsunuz demektir.

 2. mami diyor ki:

  olmuyor ya yardım edin allah rızası içöin

  • editor diyor ki:

   Islemleri dogru yapmaniza ragmen başarılı olmuyorsa ya bilgisayarinizda sikinti var ya da telefon soketinde. Lutfen once başka bir bilgisayarda deneyin.

 3. Emrah diyor ki:

  baglantı noktasında wifi gozukmuyor ama

 4. Emrah diyor ki:

  yenı surumden hıcbısey anlamadım ya samsung apps gırıcem wifi kullanıorum ag hızmetlerı ıcın baglantı kurun dıo baglantı yok dıo :( normal web sayfasından facebooka gıremıorum facebook programı yok off

 5. Emrah diyor ki:

  Yaptım ama telefon cok yavasladı eskı surumu daha ıyıydı :( kullanamıyorum resmen telefonu. Eski surumu yukleyemıyoruz dımı.

  • editor diyor ki:

   8530 için önderilen işletim sistemi bada 2.0 dır. eski sürümü yükleyebilirsiniz aynı şekilde ama biz denemediğimiz için sitemizde makalesi yok.

 6. Emrah diyor ki:

  Ya programı ındırdım ses kısma kamera kapatma tusuna basılı tuttum telefonun ekranında download mode yazıyor ama pc ekranında bırsey cıkmadı programı actım tlfonu buldu ama o kırmızı yerlerı kutucukları ısaretleyemıyorum kapalılar acil yardım pls

  • editor diyor ki:

   bilgisayarınızı resetleyin telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve en baştan işlemleri sırsasıyla yapın.

 7. ilhan diyor ki:

  cok gûzel prpgramlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>