Samsung S7233 Wave 723 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır. Samsung Bada işletim sistemini kullanan cihazlarda ise bu işlemin adı ekran yakalama olarak geçer.

Ekran görüntüsünü alabilmek için Samsung S7233 Wave 723 tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ana ekran(home) tuşuna basın ve ardından kilit tuşuna basılı tutarak bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(orta tuş) tuşu + kilit(güç) tuşu şeklindedir.

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘Ekran Yakalama’ bölümünde bulabilirsiniz.

Samsung S7233 Wave 723 Ekran Yakalama

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir