Samsung S3850 Corby 2 telefonunuz ile ilgili yazılımsal sıkıntı yaşıyorsanız, telefonunuz sürekli kendi kendine reset atıyorsa yeniden yazılım yüklemesi yaparak bu sorunları aşabilirsiniz.

Yükleme işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerin yedeğini alın ve bataryayı şarj ederek en az %50 olmasını sağlayın.

İhtiyacımız olan Dosyalar:

MultiLoader &  S3850JVKC5 Firmware

Dosyayı indirip .rar’dan çıkardığımızda aşağıdaki resimdeki gibi dosyalarımız olacak.

s5830 dosyalar

MultiLoaderX_v5.65 programını açığ aşağıdaki gibi işaretleme ve dosya seçimlerini yapıyoruz.

Boot: BOTFLILES
Amss: apps_compressed.bin
Apps: apps_compressed.bin
Rsrc1: Rsrc_S3850_Open_Turkey_Common_OJV.rc1
Rsrc2:  Rsrc2_S3850(Low).rc2
Factory FS: FactoryFs_S3850_Open_Europe_Slav.ffs
CSC: CSC_S3850_Open_Turkey_Common_OJV.csc
SHP APP: ShpApp.app

s3850 yazılım yükleme

Dosya ve işaretlemelerimizi doğru yaptığımızdan eminsek telefonu yazılım yüklemesi için hazırlamaya başlayabiliriz. Telefon kapalıyken ses kısma + arama yapma + güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp  bir süre basılı tutuyoruz. Ekranda Downloading yazısını veya telefon sembolünü gördüğümüzde tuşları bırakıyoruz.

Not: Yukardaki işlem telefonu download moduna almıyorsa lütfen ses kısma + home(orta tuş) + güç(açma-kapama) tuşlarını deneyiniz.

Telefon Download Mode‘una girmiş demektir. Şimdi telefonu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Bilgisayar kısa bir donanım yüklemesi yapacaktır. Eğer donanım yüklemesi sırasında hata verirse lütfen bilgisayarınıza Kies programını kurun. Programı sadece kurun açmayın.

Programdaki Com Port Search butonuna bastığımızda telefonun bağlı olduğu port gözükecek ve Ready mesajı gözükecektir. Yükleme işlemine başlayabiliriz. Download butonuna tıklıyoruz. Yazılım yüklemesi 4-5 dakika sürebilir. Yükleme bittiğinde telefon kendi kendine açılacaktır. Açılmazsa lütfen kabloyu ve bataryayı çıkarın 5 saniye bekledikten sonra bataryayı takıp telefonu normal şekilde açın. İşlem tamam!

Yazılım yükleme öncesi ya da sonrası format işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Samsung S3850 Corby 2 Format Atma

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.