Anlatacağımız işlem sadece elinde Z3X Box bulunan teknik servisçi arkaşlar içindir. Z3X çoğu google hesabında kalmış Samsung cihazlar için Reset FRP seçeneği sunuyor ancak Samsung sürekli güncelleme yaparak bu işlemin başarısız olmasını sağlıyor.

Samsung J200F Galaxy J2 modeli de bu cihazlardan biri. Normalde Z3X Box bu cihaz için Reset FRP seçeneği sunuyor anacak dediğimiz gibi eğer cihaz güncellemesi yapılmışsa işlem gerçekleşmez ve “error” verir.

Bu durumu düzeltmek için cihaza güncellenmemiş olan yazılım yüklemeniz gerekiyor. Eğer elinizde güncellenmemiş yazılım varsa Odin ile yükleyip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Elinizde yazılım yoksa veya emin değilseniz aşağıda verdiğimiz yazılımı yükleyebilirsiniz. Yüklemeyi yaptıktan sonra ayarlar durduruldu gibi hatalar alabilirsiniz. Bu durumda telefonu formatlamanız gerekir. Yüklemeyi yaptıktan sonra  Z3X Box ile normal Reset FRP işlemi uygulayın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: TUR-J200FXXU1AOI6-20150916111340

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode‘a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

j200f reset frp

Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde işaretlendiği gibi dosya seçimlerini yapınız.
AP: J200FXXU1AOI6_J200FOJV1AOI6_J200FXXU1AOI5_HOME.tar.md5

Dosya seçimi yapıldığında program bir süre kendini hazırlar ve bu esnada ‘Start’ butonu aktif olmaz. Program göreve hazır olduğunda ‘Start’ butonu aktifleşecek, butona basın ve işlemi başlatın.

Sol taraftaki bilgi ekranında işleme dair bilgilendirmeler yapılacaktır. RES OK! yazısını görene kadar telefonun bağlantısını kesinlikle kesmeyin! İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacak ve sol üst taraftaki bilgi ekranında yeşil renkli ‘PASS‘ yazısını görünecek. Bu bilgilendirme işlemin başarıyla tamamlandığı anlamına gelir. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen cihazın açılmasını bekleyin. Cihaz uzun süre açılmazsa format atmayı deneyin.

Kurulumu yaptıktan sonra uygulama hatası alırsanız lütfen telefonunuzu formatlayın.

ÖNEMLİ NOT: Güncellenmiş cihazlarda bu yöntem işe yaramayabilir.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.