Samsung i9500 Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Alma | Cep Telefonu

Samsung i9500 Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Alma

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung i9500 Galaxy S4 telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek veya daha sonra paylaşmak isterseniz bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

 

samsung-galaxy-s4-ekran görüntüsü almaSamsung Galaxy S4‘den ekran görüntüsü almak, ekrandaki görüntüyü kaydetmek için ilk seçeneğiniz hemen tüm Android 4 işletim sistemi kullanan Samsunglarda aynı olan tuş kombinasyonunu yapmak. Yani ana ekran(home) ve açma-kapama(kilit) tuşlarına aynı anda basmak. Dolayısıyla yapmanız gereken tuş kombinasyonu ana ekran(home) tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde. Görüntüsünü kaydetmek istediğiniz ekrandayken bu kombinasyonu uygularsanız başarılı bir şekilde görüntüyü kaydedebilirsiniz.

 

 

samsung glaaxy s4-ekran-görüntüsü-alma

 

 

İkinci seçeneğiniz ise Note 2′ye benzer bir şekilde hareket sensörlerini kullanmak. Öncelikle Ayarlar> Cihazım>Hareket > Açık yörüngesini izleyerek hareket özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra görüntüsünü almak istediğiniz ekran üzerinde, görselde belirtmeye çalıştığımız gibi elinizi açarak, sağa ya sola kaydırmanız yeterli.

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘screencapture’ bölümünde bulabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Samsung i9500 Galaxy S4 Ekran Görüntüsü Alma için 4 yorum yapılmış

 1. harun guclu diyor ki:

  yakın zaman önce s4 almıştım mega kullanıyordum. hiç aklıma gelmedi :) teşekkürler

 2. Aysu diyor ki:

  Ekran görüntüsünü aldıktan sonra ilk başta bulanık geliyor sonra yavaşça netleşiyor ama böyle değildi bugün oldu neden olmuştur ve nasıl düzelir yardımcı olursanız sevinirim

  • editor diyor ki:

   yüksek oranda ram kullanımından dolayı ağırlaşma olursa yapabilir belki, rami temizleyip tekrar deneyebilirsiniz. telefonu kapatıp açmanız da işe yarayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>