Root işlemi ile telefonunzda super kullanıcı moduna geçersiniz. Samsung i9060i Galaxy Grand Neo cihazınızı rootladığınızda telefona yüklenecek olan Supersu uygulaması ile diğer uygulamaların donanım ve yazılım erişim izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Root işlemi telefonu garanti kapsamı dışına çıkaracaktır. Eğer garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. Daha sonra cihazınız arızalandığında yetkili servis telefon rootlanmış diyip tamirini yapmayabilir.

Telefonunuzdan herhangi bir veri, bilgi silinmeyecektir ama yine de önemli bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca batarya şarj seviyesini %50‘nin üzerinde tutmaya çalışın.

Telefon sürücülerinin otomatik olarak yüklenebilmesi için bilgisayarınızda Kies programının kurulu olması gerekmektedir. Kies yoksa lütfen buradan indirip, kurun. Kurulumdan sonra bilgisayarınızı mutlaka yeniden başlatın. Kies açmayın, sadece kurulu olması yeterlidir.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin downloader

2: i9060i Boot.Tar

3. Kingo root programını şu adresten indirin: https://www.kingoapp.com/

Dosyaları indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basıp basılı tutun. Ekrana Samsung logosu gelince güç tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Biraz sonra ekrana ingilizce yazılar gelecek. Tuşları bırakıp bir kere ses açma tuşuna basın. Bu işlem telefonu Download Mode‘una alacaktır. Telefonu download modundayken usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın.

Odin programını açın. Telefon sürücüleri başarılı şekilde yüklenmiş ve bilgisayar ile bağlantı kurulmuşsa programın ID:COM kutucuğunda bağlanılan com port numarası gözükür.

PDA butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz ikinci dosyayı seçin. Resimde göründüğü gibi işaretli alanları yapmayı unutmayın ! Start butonu aktifleştiğinde yükleme işlemini başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bilgisayarınızın hızına bağlı olarak 10 dakikayı bulabilir. İşlem bitene kadar bağlantıyı kesmeyin. İşlem bittiğinde telefon kendini yeniden başlatacaktır. Ayrıca programın sol üst köşesinde PASS yazısı çıkacaktır. Message kısmında setupconnection yazısını gördüyseniz işlem hiç başlamamış demektir. Telefon bataryasını söküp geri takın ve baştan başlayın.

İşlem başarıyla bittiğinde telefon yeniden başlayacaktır. Fakat işlemler bitmedi. şimdi Kingo Root programını açın. Program açıldığında bir süre sonra aşağıdaki ekran gelecek. NOT: Biz bu işlemleri denediğimizde Kingo Root programına gerek kalmadan telefon ROOT lu gözüktü. Fakat yine de aşağıdaki işlemi yapmak isteyebilirsiniz.

Resim:

root success

Root again seçeneğine tıklayın ve devam edin. İşlem bittiğinde ‘root succeded’ yazarsa telefonunuz rootlanmış olacaktır.

 HKNKR

iCon

Blog sayfama bakabilirsiniz: www.hknkr.com/blog