Samsung Galaxy Y Young S5360 telefonunuzu bir şekilde formatlama – sıfırlama ihtiyacı duyarsanız aşağıdaki işlemleri uygulayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem esnasında telefonun kapanmasını engellemek için telefonu şarja takıp, batarya şarj seviyesinin en az %25 olduğundan emin olun.

Telefonunuzu kapatıp sim kart ve hafıza kartınızı telefondan çıkarın. Telefon kapalıyken  ses açma + home (orta tuşu) ve on-off tuşlarına beraber basınız, samsung logosu çıkınca on-off tuşunu bırakıp diğerlerini basılı tutmaya devam ediniz, Bir kaç saniye sonra telefon recovery modunda açılacaktır. Bu aşamadan sonra dokunmatik çalışmayacaktır. Ses açma ve kısma tuşları yardımıyla wipe data/factory reset seçeniğini seçip home(orta tuş) tuşu ile onaylayın açılan ekranda yes/delete all seçenğini seçip tekrar home tuşu ile işlem yapın bu işlem telefonunuzu formatlayıp içindeki tüm bilgileri silecektir. Şimdi menüden ‘reboot system now’ seçeneğini seçip telefonunu yeniden başlatabilirsiniz.s5360 format***Telefonunun ekran kilit desenini ve telefonunu bağladığı gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

Samsung Galaxy Y S5360 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? Görmek için Tıklayın

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.