Samsung i9300 Galaxy S3 için Android 4.3 Jelly Bean yayınlandı. yüklemek için tıklayın.

Daha önce Samsung Galaxy S3 i9300 için resmi Jelly Bean güncellemesi çıktığı haberini sizinle paylaşmıştık.; http://www.ceplik.com/galaxy-s3-jelly-bean-guncellemesi-yayinlandi/ Hatta bu haberi ilk duyaranlar arasındaydık. Şimdi ise tüm detaylarıyla olmasa da basitçe güncellemeyi nasıl yapacağınıza değineceğiz. En yakın zamanda da tam deyatlı bir yol haritası burada olacaktır.

Samsung Galaxy s3 i9300Android OS v4.0.4 ice cream sandwich işletim sistemiyle birlikte gelen bir telefon ve bu güncelleme telefonunuzu Android v4.1.2 jelly bean‘e yükseltir. Yani işlem sonunda işletim sistemi versiyonunuz yükselir, yazılımınız güncellenmiş olur. Bunun için ise iki farklı yöntem izleyebilirsiniz. Birisi telefon üzerinden internet bağlantısı kurarak, diğeri ise data kablosu yardımıyla Samsung Kies programını kullanarak.

İlk olarak işlemi internet bağlantısıyla nasıl yapacağınızı anlatalım.  İnternet üzerinden yazılım güncellerken de iki farklı seçeneğiniz var; birinci wi-fi kullanarak diğeri ise telefonunuzun kendi interneti ile. Tabii yüksek boyutlu bir internet paketiniz yoksa wi-fi kullanmanız şart! Zira güncelleme paketleri genellikle yüksek veri akışına yol açar.

Başlıyoruz; telefonunuz üzerinden ‘Menü> Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleştirme> Güncelle‘ yörüngelerini izleyin. Güncellemenizi wi-fi kullanmadan yapıyorsanız ‘Güncelle’ seçeneğini onayladığınızda, bir önceki paragrafta bahsettiğimiz ek ücret uyarısını alırsınız. Devam etmek için ‘Tamam‘ seçeneğini onaylayıp, telefonun sunucuyla iletişime geçmesini bekleyin. Telefonunuz sunucuyla iletişim kurar ve gerekli güncelleme dosyalarını indirmeye başlar. Dosyalar indirildikten sonra yeni yazılım için onay olarak ‘Tümünü Kur‘  ve sonrasında gelecek ekranda ise ‘Tamam‘ seçeneklerine dokunuyoruz. Ekran az önce yörüngeleri izlediğiniz yolun sonuna tekrar dönüş yapar, burada yine ‘Güncelle‘ ve sonrasında ‘Tümünü kur‘ ve ‘Tamam‘ ekranlarına dokunuyoruz. Karşımıza ‘Kurulumu Programla‘ başlıklı bir uyarı ekranı gelir ki uyarıda cihazın 30 saniye sonra yeniden başlatılacağı anlatılır. Süre bitmeden ‘Kur‘ seçeneğini, ardından çıkacak uyarı ekranın ise ‘Tamam‘ seçeneğini onaylayıp işlemi tamamlıyoruz. Telefon otomatik olarak kapanacak ve açıldıkdan sonra kurulum işlemlerini kendisi yapıp, baştan yeni yazılımıyla açılacaktır.

Bizim burada yazıyla anlatmaya çalıştığımız yöntemin video anlatımı için aşağıda, Samsun Türkiye tarafından hazırlanmış videoya göz atabilirsiniz.

Diğer yöntem ise Samsung’un masaüstü programı yardımıyla güncelleme yapmak. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza Samsung Kies programını indirmeli ve kurmalısınız. Program indirmek için sitemizin download bölümünündeki ilgili seçeneği kullanabilirsiniz; http://www.ceplik.com/samsung-kies-samsung-telefonunuzu-bilgisayara-baglayin/

Programı kurup, açın. Samsung Galaxy S3 telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve programla irtibata geçtiğinden emin olun. Telefonunuz program ekranına geldiğinde güncellemeleri kontrol etmenizle ilgili aktifleşen butonu tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin. Bu kadar!

galaxy-jellybean- güncellemesi

 

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi yazılım güncellemesine açıktır. Bu yüzden mümkünse telefonunuzu sıfırladıktan sonra yazılım güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu durum telefonunuzun performansında ciddi bir yükselme sağlar. Sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, göz atın.

Samsung i9300 Galaxy S3 Format Atma

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir