Samsung Galaxy S2 I9100 telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı formatlamak-sıfırlamak istediğinizde aşağıdaki işlemleri uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun şarj seviyesinin %25‘in üzerinde olmasını sağlayınız.  Ayrıca formatlama sonunda telefon hafızasındaki tüm bilgilerinizin silinecek olduğunu da unutmayın!

Telefonunuzu kapatın, kapalı durumda iken ses açma  + home (orta) tuşu + açma kapama (on-off)tuşlarına beraber basın,  ekrana Samsung logosu gelince açma-kapama tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Bir kaç saniye sonra telefonunuz ‘Recovery Mode’ ekranında açılacaktır; tuşları bırakabilirsiniz. Ses tuşları yardımıyla ‘wipe data/reset factory’ seçeneğinin üzerine gelip home (geri) tuşu ile işlem yapın.(Android 4 ve üstü yazılıma sahipseniz home yerine açma kapama tuşu ile onaylayın) Açılan menüde de ‘yes/delete all’ seçeneğini seçip onaylayın. Bu işlem telefonunuzu formatlayıp içindeki tüm bilgileri silecektir. Şimdi ‘reboot system now’ diyerek telefonunu yeniden başlatabilirsiniz.

s2 format

Kullanabileceğiniz diğer yöntemler ise tuşlama(arama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlaması yapmak ve Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemek.

***Telefonunun ekran kilit desenini ve telefonunu bağladığı gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını tuşlarla sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir