Bu makale S5570 içindir S5570i model bir bir telefonunuz varsa lütfen buraya gözatın: http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-mini-s5570i-format-atma/

Samsung Galaxy Mini S5570 telefonunuzu formatlama ihtiyacı duyduğunuzda yapmanız gereken işlemler, seçeneklerle birlikte aşağıda sıralanmıştır.

1: Öncelikle telefonunuzu kapalı duruma getirin ve batarya durumunuzun %50′nin üzerinde olmasına dikkat edin.  Telefonunuzu kapattıktan sonra aşağıdaki resimde işaretlenen Home(orta tuş) tuşu ve Power(açma-kapama)tuşlarına beraber basın. Samsung logosunu görünce açma-kapama tuşunu bırakıp home(orta tuş ) tuşuna basmaya devam edin. Android logosu belirdikten sonra işlem menüsü açılacaktır, tuşları bırakabilirsiniz. Ses açma kısma tuşları ile ’wipe data/reset’ seçeneğinin üzerine gelerek Home(orta tuş) tuşuna basın açılan menüde yine ses açma kısma tuşları ile “yes — delete all user data” seçeneğinin üzerine gelerek ‘home’ tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzdaki bütün bilgileriniz silinecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir. Daha sonra ‘reboot system now‘ seçeneğini uygulayarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

2: Telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor fakat yine de telefonunuzu formatlamak-sıfırlamak istiyorsanız, sim kartınızı ve hafıza kartınızı çıkararak telefonunuz açın ve*2767*3855# kodunu tuşlayın telefonunuz kendini formatlayacaktır.

***Telefonunun ekran kilit desenini ve telefonunu bağladığı gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

UYARI: Eğer telefonunuz Samsung S5570I Galaxy Pop Plus ise yukarıdaki tuş kombinasyonu işe yaramayacaktır. Samsung Galaxy Pop Plus’a format atma yöntemine göz atmak için lütfen buraya tıklayın.

Eğer format atarak telefonunuzdaki sorunları çözemediyseniz yazılım yüklemesi yapmanız gerekebilir. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Samsung S5570 Galaxy Mini Yazılım Yükleme – Güncelleme