Samsung Galaxy Mini 2 S6500 telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı formatlamak-sıfırlamak istediğinizde aşağıdaki işlemleri uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayınız.  Ayrıca formatlama sonunda telefon hafızasındaki tüm bilgilerinizin silinecek olduğunu da unutmayın!

İlk anlatacağımız yöntem telefonunuzun ekran kilit deseninden bloke olması gibi menüye ulaşamadığınız durumlar için en geçerli olan tuş kombinasyonu yapmaktır.

Telefonunuzu kapatın, kapalı durumda iken ses açma ve kısma + home (orta tuş) + açma kapama (on-off) tuşlarına beraber basın,  ekrana Samsung logosu gelince açma-kapama tuşunu bırakıp diğer tuşlara basmaya devam edin. Bir kaç saniye sonra telefonunuz ‘Recovery Mode’ ekranında açılacaktır; tuşları bırakabilirsiniz. Ses tuşları yardımıyla ‘wipe data/reset factory’ seçeneğinin üzerine gelip home (orta tuş) tuşu ile işlem yapın. Açılan menüde de ‘yes/delete all’ seçeneğini seçip onaylayın. Bu işlem telefonunuzu formatlayıp içindeki tüm bilgileri silecektir. Şimdi ‘reboot system now’ diyerek telefonunu yeniden başlatabilirsiniz.

samsung-s6500-mini-2-format-atma***Telefonunun ekran kilit desenini ve telefonunu bağladığı gmail hesabına ait bilgileri unutanlar, aynı yöntemle telefonlarını sıfırlayarak yeniden kullanmaya başlayabilirler. Telefona bağlı gmail hesabının bilgilerini hatırlayanlar yanlış çizilen ekran deseninden dolayı kapanan telefonlarını hesaba ait gmail adresi ve şifresini girerek telefonu yeniden aktif hale getirebilirler.

Diğer yöntemler için ise menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menüye ulaşılır durumlar için iki farklı seçeneğiniz mevcut. İlki arama(tuşlama) ekranına gelerek *2767*3855# tuşlamasını yapmak. Diğeri ise Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika ayarlarına sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izlemek.

NOT: Yukarıdaki işlem işe yaramıyorsa telefonunuzda 2.3.6 sürümünden daha düşük bir sürüm var demektir. Bu durumda önce yazılım güncellemesi yapmanız gerekmektedir.yazılım güncellemesini yaptıktan sonra tekrar buradan format atabilirsiniz. Yazılım güncellemesini nasıl yapacağınızı öğrenmek için lütfen buraya tıklayın.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.