Samsung Galaxy Ace S5830i Yazılım Güncelleme | Cep Telefonu

Samsung Galaxy Ace S5830i Yazılım Güncelleme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung Galaxy Ace S5830i model telefonunuzun Android sürümünü yükseltmek isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Telefonunuzda zaten 2.3.6 yüklüyse bu işlemi yapmanıza gerek yok. Bu model için en son sürüm 2.3.6 dır. Daha düşük bir versiyona sahipseniz aşağıdaki işlemleri yaparak sürümü 2.3.6ya yükseltebilirsiniz.

Birincisi telefonunuzun wi-fi özelliğine kullanarak güncelleme yapmak. Bu yöntem bilgisayar gerektirmez sadece bağlanabileceğiniz bir kablosuz ağ yeterlidir. Kablosuz ağa bağlanıp Menü>Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  Eğer telefonunuzun güncellemesi varsa sizden bu güncellemenin yüklenmesi istenecektir. Yönergeleri takip ederek güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz ancak güncelleme işlemine başlamadan önce lütfen telefonun batarya şarj seviyesinin %50′nin üzerinde olmasını sağlayın. Eğer güncelleme esnasında telefon kapanırsa telefonunuzda ciddi yazılımsal arızalar meydana gelebilir. Ayrıca eğer wi-fi üzerinden güncelleme yüklemesi belli bir süreden sonra kesiliyor veya başka bir hata yüzünden yarıda kalıyorsa lütfen aşağıda anlatacağımız Kies yardımı ile güncelleme yöntemini deneyin.

Eğer w-ifi üzerinden güncelleme denemeniz başarısız olduysa Samsung Kies  programını ile güncelleme yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda Kies yoksa buraya tıklayarak indirin. Programı kurduktan sonra açın ve data kablosu aracılığı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Kies programı telefonunuzla bağlantı kurduğunda size yazılım güncellemeniz olduğuna dair bir uyarı verecektir. Lütfen açılan penceredeki yönergeleri takip ederek telefonunuzu güncelleyin. Yazılım güncellemesi bilgisayarın hızına bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir. Yazılım güncelleme esnasında lütfen telefonunuzu bilgisayardan ayırmayın. Ayrıca yazılım güncellemesine başlamadan önce lütfen batarya şarj seviyesinin en az %50 olmasına dikkat edin.

Bir diğer yazılım güncelleme yöntemi ise Odin programı ile yazılımı direk telefona yükleme yöntemidir. Bu yönteme daha çok  wi-fi ve Kies ile yapılan güncellemelerle giderilemeyen bir sorun olduğunda veya bu yöntemlerle güncellemede hata aldığınızda başvurabilirsiniz.

Önemli NOT: Bu yükleme sadece s5830i modeli içindir. Eğer s5830 telefonunuz varsa aşağıdaki işlemleri denemeyin.

Odin ile yazılım yüklemesi-güncellemesi yapmak için belirtilen dosyaları bilgisayarımıza indirip, zip dosyasından çıkarıyoruz.

1: S5830I_ORJiNAL_ROM_Downloader  (Orjinal Rom, resmi android sürümüve Odin)

İndirmiş olduğumuz klasör içindeki Odin programını açıyoruz. Hiç bir işaretleme yapmadan aşağıdaki resime bakarak dosyalarımızı seçiyoruz. Lütfen  resimdekinden farklı bir seçim yapmayınız.

s5830i-odin-yazilim-yukleme

Telefonumuzu yazılım güncellemesine hazırlamak için kapatıyoruz. Telefon kapalıyken ses açma + ses kısma + açma-kapama(on-off) tuşlarına basıp telefon açılınca açma-kapama tuşunu bırakıp diğer tuşları basılı tutuyoruz. Biraz sonra telefon Download Mode‘unda açılacaktır. İngilizce yazıların olduğu ekran açılınca tuşları bırakıyoruz ve devam etmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Şimdi telefonumuz bağlantı yapmaya hazır. Data kablosu aracılığı ile telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Program telefon ile bağlantı kurduğunda program ekranını  ID:COM kutucuğunda bağlantı noktası çıkacaktır. Eğer bağlantı gerçekleşmezse lütfen telefonu kablodan ayırıp tekrar bağlayın. Bağlantı sağlanıldığında Start butonuna basıp işlemi başlatıyoruz. Lütfen bu esnada bağlantıyı kesmeyin. Bir kaç yüklemeden sonra telefon resetlenecektir(yeniden başlayacaktır). PASS yazısını görmeden telefon bağlantısını kesmeyin. PASS yazısı çıkınca telefonun kablo bağlantısını çıkarabilirsiniz. Artık telefonunuzda Gingerbread 2.3.6 yüklüdür.

 Samsung Galaxy Ace S5830i Telefonunuzu Formatlamak İçin Tıklayınız.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Samsung Galaxy Ace S5830i Yazılım Güncelleme için 344 yorum yapılmış

 1. Enes diyor ki:

  Ben biraz önce sorunsuz bir şekilde yaptım. Adımları dikkatlice takip ederseniz hiç bir sorun çıkmıyor. ‘ceplik.com’ teşekkür ederim.

 2. gökhan diyor ki:

  slm arkadaşlar bende android logosu geloyor başka bısey olmuyo bıde yabancı yazılarvar

 3. Recep diyor ki:

  Benimki %86 da Kaldı 15-20 Dakikadırda Öyle :/ Nolmuş Olabilir ?

  • editör diyor ki:

   bağlantı kopmuşsa kesilmiş olabilir.herhangi bir hata vermemişse biraz daha bekleyin. hata vermişse baştan deneyin.

 4. büşra diyor ki:

  bende o android logosu gelmiyor?

 5. ramazan diyor ki:

  çok yavaş güncelleme yapıyo ya neden ???

  • editor diyor ki:

   bilgisayarın hızı etiler bunu. ayrıca işlemin başladığından emin olun. settupconnectionda mesjında kalmışs aişlem hiç başlamamaştır demektir.

 6. Mevlut Fatih Seki diyor ki:

  Zaten benim Ace’ım 2.3.6 sürümünde :)

 7. ismail u diyor ki:

  Aa bilmiyodum gelen yenilemeleri geri göndermiştim peki yenileri gelirmi

 8. ismail u diyor ki:

  Hocam benim telefonum s5830i günlük hayatta şöyle bir uyarı veriyor sürümünüz eski yazılım güncellemeniz gerekiyor diyor ve ben 2.3.6 kullanıyorum napa bilirim

  • editor diyor ki:

   bu model için yayınlanmış son resmi sürüm 2.3.6 dır. sürüm güncellemesi değil de iyileştirme güncellemesi olabilir. gelen güncellemelerin hepsini yapın. güncellemeler başarısız oluyorsa telefonda başka bir ülkenin yazılımı olduğu için bu tur uyarılar çıkabilir, göz ardı edebilirsiniz.

 9. ramazan diyor ki:

  Admin merhaba 5830 lar da da yazılım güncelleme var mı acaba?

 10. Ümgl diyor ki:

  mrb.telefonuma skyp yüklemek istiyorum.yardımcı olursanız sevınırım

  • editor diyor ki:

   Markette skype diye arama yapin. Varsa indirin. Aramasa cikmiyorsa telefonunuz desteklemiyor demektir.

 11. murat diyor ki:

  Benim tel s5830 guncelleme yok diyor

  • editor diyor ki:

   telefonunuz 2.3.6 ise zaten son sürümü kullanıyorsunuz demektir. daha düşükse odin iel güncelleyebilirsiniz.

 12. rhsdt diyor ki:

  mrb hocam dediğiniz şekilde format attım. formattan sonra telefonum sim kartı kabul etmiyor. yardımlarınız için tşk
  model galaksi ace S5830İ

 13. ramazan diyor ki:

  tlefonda arama yaparken ekran kapanıyo telefonu karsıdan kapatmadıktan sonra ekran gelmıyo bununla ılgılı ne yapmam gerekıyo

  • editor diyor ki:

   yakınlık sensörü ile ilgili bir dorun bu. öncelikle telefonunuzu formatlamaınızı öneririz. formatla düzelmezse sensöün değişmesi gerekebilir.

 14. kadir diyor ki:

  TAMAM SAGOLUN YARDIMCI OLDUGUNUZ İÇİN TEŞEKÜRLER

 15. kadir diyor ki:

  iyi günler telefonum samsung yazısına gelip tekrar kendini kapatıyor böyle tekrarlıyor sürekli cözümünü söylermsiniz lütfen

  • editor diyor ki:

   Merhaba, öncelikle format menüsüne girip wipe cache parititon ve wipe data factory reset seçenekleriyle format atmayı deneyin. http://www.ceplik.com/samsung-galaxy-ace-s5830i-format/
   bu işe yaramazsa yukarıda anlatıldığı şekilde yazılım güncellemesi yapın.

   • kadir diyor ki:

    dediginiz gibi yaptım yani format attım aynı degişen bişey olmadı dediginiz diger yazılım güncelleme yapıcam fakat odin fail uyarısı veriyor yardımcı olurmusunuz :(

    • editor diyor ki:

     telefonunuzun s5830i olduğundan eminseniz (s5830 ayrı bir modeldir) makalede anlatılanları doğru şekilde yapın. hata vermeyecektir. kies yoksa kiesi kurun bilgisayarı resetleyin. telefon bataryasını çıkarıp geri takın. download moda alıp yüklemeyi yapın.

     • kadir diyor ki:

      telefonum 5830i fakat kiesi kurdum nasıl nasıl kullanılacagını bilmiyorum ilk defa geliyor başıma

      • editor diyor ki:

       kiesi kullanmayacaksınız. telefonunuz normal çalışmadığı için odin yüklemesi yapmalısınız. lütfen makaleyi okuyun.

       • kadir diyor ki:

        makalede telefonu bilgisayara baglayın yazılım güncellemesi uyarısı verecektir diyor fakat telefon baglanmıyor recory moda baglanmıyor

        • editor diyor ki:

         işte o kies için. bir önceki yorumda dediğim gibi telefonunuz çalışmadığı için ıdin yüklemesi yapmalısınız ama odin yüklemsi yapabilmeniz için de bilgisayarınızda kies programının olması lazım. sadece olması lazım. açmayacaksınız. odin ile yükleme yapacağınız zaman kiesi açmayacaksınız. sadece bilgisayarda kurulu olması yeterli.

         • kadir diyor ki:

          tamam şimdi odinle verdiginiz winrardan dosyaları cıkardım kurdum odini calıştırdım dedigim gibi fail uyarısı geliyor fakat telefonum dowland da degil recory modda telefon baglandıgı zaman ID:COM degil 0:[COM3] DİYE BAGLANIYOR

          • editor diyor ki:

           hocam lütfen ya makalede anlatılanları yapın ya da kendinize başka bir kaynak bulun. telefon download modta değilse yazılım yükleyemezsiniz.

 16. tülay arslan diyor ki:

  ben format için gerekeni yaptım. melek arkadaşla benim sorunumda aynı ama benim telefonumda tuş fonksiyonları açılmıyo. benim telefonumda samsung galaxy ace s5830i. google yasal uyarı veriyor :(

  • editor diyor ki:

   tuş fonksiyonları çalışması lazım. bataryayı söküp geri takın ve tekrar deneyin.

   • tülay arslan diyor ki:

    çok yaptım bunu ama olmuyo çıkan hata durumları kapanmaya zorla butonuna bastırıyo sonra duruyor bu hiç değişmedi. dünden beri olmadı belki 150 defa denedim

    • editor diyor ki:

     *2767*3855# kodu ile de format attınız mı?

     • tülay arslan diyor ki:

      hayır atamıyorum telefon açıldıktan sonra arama tuşlarım çıkmıyo. bnde acil arama kısmından yapmak istedim ama olmadı.

      • editor diyor ki:

       aynı işlemleri defalarca başarıyla yaptık. lütfen format menüsüne girip wipe data factory reset ve wipe cache parititon seçenekleriyle format atın ve telefonu açın. telefon açık kalsın bir kaç dakika tuşlar gelir tuşlar açılınca da kodla format atın düzelir. bunun tek yolu bu başka çaresi yok.

       • tülay arslan diyor ki:

        ama sürekli sistemden program isimleri gelip kapanmaya zorla diye pencere açılıyor olmuyor :(

        • editor diyor ki:

         wipe data factory ve wipe cache partition seçeneklerini yaparsanız azalır onlar. tuşları açabilirsiniz. tuş kominasyonu ile format menüsüne girip
         wipe cache parittion
         wipe data factory reset seçeneklerini uygulayın.

         • tülay arslan diyor ki:

          sizin dediklerinizi yaptım fabrika ayarlarını sıfırla başlıklı birşey geldi ama içinde birşey yazmıyo siyah ekran bu şekilde düzelir mi biraz beklesem

 17. melek diyor ki:

  telefona bi uygulama indirdim dondu bataryayı cıkarttım şimdi telefonu acında peşpeşe hata veriyor uygulamalar durduruldu kapanmaya zorla diyor ve telefon kendiliğinden kapanıyor ne yapabilirim? fomat attım ama düzelmedi.

  • editor diyor ki:

   Hem wipe data factory reset hem de wipe cache partition secenekleriyle format atin. Ayrica telefon açıldığında *2767*3855# kodu ile de format atin.

 18. isa diyor ki:

  çok saol allah ne muradın varsa verisn sonunda yaptım bee çok saol saol

 19. furkan diyor ki:

  benim telefonum açılınca durmadan ard arda uygulamalar durduruldu diyor ve telefonda hiç bi işlem yapılmıyor 2 3 dk sonra da donup kalıyor ne yapmam lazım cavaplarsanız sevınırım

 20. murat akin diyor ki:

  Bi pirogram indirdik o pirogram butun baglanti ayarlarini sildi geri yuklemem lazim nasil yukluye bilirim 5830 i

  • editor diyor ki:

   *#06# kodunu tuşlayıp seri numarası var mı yok mu diye kontrol edin. null yazıyorsa yukarda anlattığımız şekilde tekrar yazılım yüklerseniz büyük ihtimalle düzelecektir. düzelmezse yeniden imei atılması gerekecek.

 21. murat akin diyor ki:

  Benim telefonda sebeke pirogrami silinmis nasil geri yukluye bilirim

 22. özge diyor ki:

  merhabalar ,benim galaxy s 5830i telefonum bu aralar konuşma yaparken kesilmeye başladı bi kaç kere format attım fakat aynı sorun devam ediyor sizce yazılımsal bi sorun mudur yoksa tekniksel mi veya hattan mı sorularımı cevapjarsanız çok mutlu olurum sevgiler :)

  • editor diyor ki:

   Merhaba, telefon kapanmıyor sadece arama kesiliyorsa genelde şebeke zayıf çektiği içindir. Sabit bir süre içinde arama kesiliyorsa sorun yazılımsaldır.(misal: bütün aramalar 15. saniyede kesiliyorsa) yazılımı yukarıda anlattığımız şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

   başka bir operatörün hattıyla denemenizi tavsiye ederiz. başka hatlarla da aynısını yapıyorsa büyük olasılıla teknik bir hata vardır. o zaman bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 23. osman diyor ki:

  samsusg ace s5830i 101 oynarken iki yada üç el attııktan sonra kapanıp acılıyo ne yapmam lazım

 24. Dilek diyor ki:

  Merhaba ;)
  Öncelikle bu sitede bu yararlı paylasım ve hiç bir mesajı es geçmeden cevapladığınız icin sizi tebrık ederım cok duyarlısınız
  Benım size bir sorum olacaktı
  Samsung ace sonu i ile biten :)
  İşte o telefonun arama esneasında birden kapanıyor görüşme nedenını anlayamadım
  Format mı atmalı telefoncu yazılım atmalı dedı 40 lira istedi burada varsa neden ödeyeyım kı boşuna değil mi
  Bu sorunu halleder mı yoksa format kafi mi
  Teşekkür ederım

  • editor diyor ki:

   Merhaba. Kapanma sorunlarinda oncelikle batarya değiştirip deneriz. Batarya degismesine ragmen ayni sorun devam ederse format atıp deneriz. Son olarak yazilim yuklemesi yapariz. Sirasiyla denemenizi tavsiye ederiz.

 25. ALİ KAPLAN diyor ki:

  ALLAH Razı Olsun sayende telefonumu kurtardım.Açılış samsung yazısında kalıyordu dediklerini yaptım telefonum tekrardan açıldı.teşekkür ederim

 26. Cansu diyor ki:

  iyi günler telefon hafızası dolu diye bilgi geliyor msjlarm gitmiyor format atmak istiyorum ama rehber hafıza kartındaki resimler müzikler silinir mi yoksa onları çıkartıp format atsam olur mu

  • editor diyor ki:

   format atmanız gerekiyor. sim ve hafıza kartınızı çıkarın. rehberinizi de hafıza kartına atabilirsiniz. telefon hafıza tamamiyle silinecektir ama.

 27. Barış diyor ki:

  Abi bende güncelleme var dedi tmm yükle dedim ınstalling %86 da kaldı acil yardım lütfen çok ciddiyim telefon garanti dışımıdır

 28. QWERT diyor ki:

  abi her şeyi yaptım odin fail hatası veriyo nasıl düzeltebilirim sinir oldum

  • editor diyor ki:

   biligsayarınıza reset atın. telefonun bataryasını çıkarınp geri takı n ve işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak tekrar başlayın.

 29. abdurrahman ünal diyor ki:

  allah senden razı olsun dostum :D

 30. isimsiz diyor ki:

  peki çok teşekkürler

 31. isimsiz diyor ki:

  ace 1 derken yani s5830i

 32. mustafa diyor ki:

  selamun aleykum hayırlı gunler ınsallah galaxy ace s5830i var bende ama daha once yuklemıs oldugum custom rom ve root dan doolayı yanlıs bır uygulama yukledım ve telefonumun dokunmatıgı calısmamaya basladı bana yardımcı olabılırmısınız acaba burda anlatılanları yaptım ama yınede calısmıyor yazılımı komple sıfırlama gıbı bır olanak varmı acaba

 33. isimsiz diyor ki:

  bir şey daha sormak istiyorum arkadaşımda galaxy ace 2 var o da güncelleme yapmıştı telefonun ana ekranının falan görüntüsü daha da güzelleşmiş ace 1 de olmuyor mu

 34. isimsiz diyor ki:

  2.3.6 şuan

 35. isimsiz diyor ki:

  menü/ayarlar/telefon hakkında/güncelleştirme ile yazılım güncelleştirmesini sorunsuz yaptım. bunun yanında yapmam gereken birşey var mı yukarıda baya şeyler var ama

  • editor diyor ki:

   android sürümünüz kaç oldu. 2.3.6 dan düşükse odin yüklemesi yapıp 2.3.6 yapabilirsiniz.

 36. Cemil Özgür diyor ki:

  Merhaba,
  “samsung galaxy gt-s5830i güncelleme %86 da kaldı” sorunu yaşayanlar sabırla beklesinler.
  86 sonra çok yavaş ilerliyor.
  Sonra eninde sonunda bitiyor.

  “Download mode” da telefonu tanımıyorsa windows 8;
  http://upload.dinamiknet.com/1438db3ceac6a473009a65417b4ea061
  bunu yükleyin.
  bilgisayarı ve telefonu kapatıp yeniden açıp. tekrar deneyin.

  Saygılar.
  İyi çalışmalar.
  İyi günler.

 37. abbus diyor ki:

  ABİ ELLERİNE SAĞLIK BİR ÇOK SİTEDEN BAKTIM OLMADI BURDAN YAPTIM OLDU..
  BUNDAN ÖNCE TOUCHWİZ YÜKLEMİŞTİM O ROM TELEFONUN İMEİ SİNİ SİLMİŞ BUNU YAPTIKTAN SONRA HEPSİ DÜZELDİ

 38. mustafa diyor ki:

  Merhaba,

  5830i telefonuma android 4.1.1 sürümü yüklendi.
  Menü tuşunun solundaki tüş normalde telefon tuşu idi (tuşlar, arama kaydı, favoriler, rehber) çıkıyordu.
  4.1.1 yüklendikten sonra bu tuşa basınca ekranda;
  -ekle
  -duvar kağıtları
  -ekranları düzenle
  -uygulamalrı yönet
  -ana ekranu kilitle
  -başlatıcı ayarları
  -sistem ayarları

  çıkıyor, ben bu tuşa tekrar telefon tuşunu nasıl atayabilirim?

  Teşekkürler

  • editor diyor ki:

   merhaba, resmi olmayan, modifiye bir yazılım yüklemişsiniz. yazılımı hazırlayan şahıs istediği tuşa istediği fonksiyonu atayabilir. siz müdahele edemezsiniz. isterseniz sürümünüzü tekrar 2.3.6 ya düşürüp orjinal resmi yazılımını yükleyebilirsiniz. yukarıdaki makalede nasıl yapabileceğinizi anlattık.

 39. samed diyor ki:

  aga ben telefona program yukledim telefonu kitledi format yontemini deniyom yapıyom ama olmuyo baska formatlamak için yontem varmı

  • editor diyor ki:

   Telefonu kilitledi derken? Telefonunuzun s5830i oldugundan emin misiniz. Eminseniz tekrar bastan baslayin işlemlere.

 40. özlem diyor ki:

  telefonu güncelleştirirken şarj bitti ve bırdaha çalışmıyor ne yapmam gerekıyor

  • editor diyor ki:

   öncelikle bataryanızı şarj edin. bataryayı şarj ettikten sonra telefonunuzun download moduna girip girmediğini kontrol edin. download moduna giriyorsa işlemlere baştan başlayın. download moda girmiyorsa bir teknik servise danışmanız gerekecek.

 41. adem diyor ki:

  nasıl olcak admin bey kies gibi bişeylerse denedim fakat sorun devam eti

 42. adem diyor ki:

  formatladım düzel medi
  admin bey

  • editor diyor ki:

   büyük ihtimalle donanımsal bir sorununuz var demektir. ama isterseniz yazılım yüklemesi de deneyebilirsiniz.

 43. adem diyor ki:

  iyi günler benim ace telim acma kapama ile ilgili bir arzasıvar tel uyku moduna girince kapanıyo ne sbep aluyo acaba bilgi verirsenin sevinirim şimdiden teşekurler

  • editor diyor ki:

   açma-kapama(kilit) tuşunuzda sorun yoksa formatladığınızda düzelmesi laızm. lütfen telefonu formatlayın.

 44. furkan diyor ki:

  çok saol android 4.1.1 yapmıştım berbattı sizin sayenizde düzelttim.

 45. Melike diyor ki:

  bunu yaparsak şifre kalkar mı?

 46. emre diyor ki:

  android günceleme yapınca telefon aırlasıyormu

 47. Berat Kayabaşı diyor ki:

  kardeşim Allah razı olsun. Allah tuttuğunu altın etsin . çok sağol . sen olmayaydın telefon servise gidiyodu eyvallah

  • editor diyor ki:

   Sifre icin yazilim yuklemenize gerek yok. Format atnalisiniz. Sitemizde var. Arama kutucugundan modelinizi aratin.

 48. okan diyor ki:

  Tşkrler kies felan baya görmedi uğraştı ama değdi sonunda oldu. Tşkrler güzel anlatım.

 49. Hidayet diyor ki:

  Hiç bi sıkıntı kalmadı. Tşkler hocam

 50. Hidayet diyor ki:

  yok daha 2 gün oldu alalı. inşallah düzelir. durumu bildiricem yine buraya

 51. enes diyor ki:

  ya arkadaş indirdim odin açtım dosyaların hiçbiri odin de görünmüyor nasıl olacak yardımcı olurmusun

 52. Hidayet diyor ki:

  Hocam mp3 dosyalarını açmama yani açmaya çalışınca dosya tipi desteklenmiyor demesini de bu şekilde giderebilir miyiz?

 53. Furkan diyor ki:

  Bunu Yaptıydım dostum orda format yerinde telefon kapalıyken tuşlara basın diyor ya basıom aynısını gene açılınca samsungun logosu gelio öle kalıo

 54. Furkan diyor ki:

  samsung galaxy ace 2 gt _ı8160

 55. Furkan diyor ki:

  arkadaşlar telefona yazılım attım odinden ondan sonra samsungun logosu geldi tuşlara basıom öyle kalıo lütfen yardımcı ;_?

 56. halil atasever diyor ki:

  merhabalar benım telefonumun imei numarası kçak çıktı ben butelefonu garantıye gonderdım 2 kez aynı seyı yaptı ve yıne yaptı benım bunu nasıl cozmem lazım imei numarası çalındıgı için veya kayıtlı olmadıgı için arama yapamıyorum yardımcı olurmusunuz yada ben gereken yasal işlemı yapmak zorunda kalıcam xxxxxxxxx bu numaram sızlerden yardım beklıyorum kıesde çozum olmuyor

  • editor diyor ki:

   Merhaba. Servisten değişim talebinde bukunabilirsiniz. Veya faturasi ile beraber tuketici hakları dernegine basvurabilirsiniz.

 57. hamide diyor ki:

  telefonum 5830i kapandı samsung yazısına geliyor sonra tekrar başa dönüyor sım kart şifresini sormuyor dowlondu denedim ama kabul etmedi

  • editor diyor ki:

   download moduna girmiyorsa yapacağınız bir şey yok demektir. teknik servise götürmeniz gerekecek. lütfen telefonunuzun modelini kontrol edin. s5830i mi yoksa s5830 mu. düz s5830 ise burdaki download mode işe yaramayabilir.

 58. ömer diyor ki:

  makalede bulamadım anlatırmısın lütfe ?

  • editor diyor ki:

   makalenin başlangıcı şöyle başlıyor: Samsung Galaxy Ace S5830i model telefonunuzun Android sürümünü yükseltmek isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Telefonunuzda zaten 2.3.6 yüklüyse bu işlemi yapmanıza gerek yok. Bu model için en son sürüm 2.3.6 dır. Daha düşük bir versiyona sahipseniz aşağıdaki işlemleri yaparak sürümü 2.3.6ya yükseltebilirsiniz.

   yani bu makale telefona 2.3.6 yükleme makalesi. Odin ile yükleme işlemini yaparak telefonunuzu 2.3.6 yapabilirsiniz.

 59. ömer diyor ki:

  Ben telefonumu geri eski haline yani 2.3.6 ya nasıl geri döndürebilirim söylermisin?

 60. mert diyor ki:

  ses kısmayı yapıyodum sarj bitti acılmıyo şimdi yardım lütfen

 61. sibel diyor ki:

  sanmsung ace yi guncelledım ama mesaj klavyasına yenı harfler eklemısler hıc begenmedım eskı klavyaya nasıl donebılırım

 62. GÖKHAN diyor ki:

  PARDON AMA BEN YAPIYORUM AMA STARTA BASIP BEKLEDİKTEN SONRA ENBÜYÜK KUTUCUĞUN BASINDA FAİL YAZIYOR

  • editor diyor ki:

   sol köşedeki işlem akışını kopyalayıp buraya yapıştırırsan daha net bilgi verebilirim sana, telefonun s5830i olduğundan emin olun. s5830 düz serisinde hata verir.

 63. Arda diyor ki:

  Arkadaşlar. Ben bu telefonu kullanıyorum. Bi salak sitede android yaması çıkarmışlar. Androidini 4.1.1 yapıyo. Ben bunu indirdim ve yaptım. Telefonum hattımı görmüyordu. Editor saolsun kurtardım ama msj atamıyorum. Lütfen yardım edin

 64. MİLENA diyor ki:

  ya benim s5830i kapandı ve bir daha açılmadı. samsung yazısında takılı kalıyor. format atayım dedim yine samsung yazısında kaldı açılmadı. odinle denedim herşey olduktan sonra kendi kendini başlatırken yine samsung yazıısnda kaldı. tamirciye vermiştim 3 ay önce aynı sorundan dolayı. baya da bi ücret ödedim fakat düzelmedi bi kaç hafta sorunsuz kullandım ama 3 4 gün önce bi daha açılmamak üzere kapandı. acaba artık düzelmesi imkansız hale mi geldi ya da tekrar tamirciye mi vermeliyim?

  • editor diyor ki:

   format menüsüne girin orda wipe cache parititon seçeneğini uygulayın, buna rağmen hala samsung yazısında kalıyorsa tamirciye götürmenizde fayda var.

 65. devran diyor ki:

  bi ekleme yapıyorum sen dedikten sonra bende tam emin olamadım telofonun pilini çıkarıp arkasına baktım orada 5830 yanında i falan yazmıo ama ayarlardan baktığımda i vardı eminim. sizce hangisi doğrudur ?

 66. devran diyor ki:

  merhaba kardeşim. öncelikle anlatımın için teşekkürler. yüklemeyi anlatıma göre yaptım herşey sona kadar düzgün şekilde geldi fakat pass yazısından sonra telefonun bağlantısını kestiğimde telefon hep yeniden başlıyor bir türlü açılmıyor defalarca yükledim fakat her defasında aynı problemle karşılaştım yardımcı olursan sevinirim

 67. bülent diyor ki:

  ben yapıyorum olmuyor I:DCOM AYARI GELMİYOR

  • editor diyor ki:

   bilgisayarınızda Kies yoks alütfen kies kurun. telefon sriverleri yuklenemiyor olabilir, kies varsa ve ona rağmen id:com gelmiyorsa telefon soketinizde sorun olabilir.

 68. Sema Yeşilduman diyor ki:

  benimde candy crush indirmem gerek ama inmiyor acaba başka kolay yönden nasıl güncelleştirme yapabilirim?

  • editor diyor ki:

   telefonun özellikleri candy crush oynamak için yetersiz, dolayısıyla candy crush oyunu desteğini bu sürümde çalışabilen telefonlar için desteğini çekti, sürüm yükseltseniz bile oyun normal çalışmaz. 2.3.6 üstünde sürüm yükseltmeyi tavsiye etmeiyoruz.

 69. ugur diyor ki:

  cook tesekkur ederim son surum yukluymus :-)

 70. ugur diyor ki:

  ben menuden guncelleme var mi diye baktim guncelleme yok diyor kies prokrami ile guncellemeye calistim bu seferde pc de prokram dondu kaldi ciddi ciddi ikisaat ayni yerde durdu . bi kacdefa denememe ragmen prokram donup hata verip durdu guncelleme sirasinda. acaba proramda yada pcde mi sikinti yoksa guncellemesi gercekten yok mu galaxy ace i5830un ?? tel hic guncellenmedi iki senedir ??

  • editor diyor ki:

   Merhaba, öncelikle telefonunuzdan Menü-ayarlar-telefon hakkında yolunu izlyerek telefonunuzun android sürümünü kontrol edin. 2.3.6 ise son sürümdür ve güncelleme yoktur. daha düşük bir sürüm ise güncellemesi vardır. cihaz yurtdışı falansa kies güncellemez. Odin ile güncellemeniz gerekir.

 71. Emine diyor ki:

  Merhaba, yine ben, telefonumu formatlamak için kies kullanmam gerekiyor değil mi? Ancak kies yeni sürümü güncelleyin diyor. Güncelle dediğimde doğru işlem mi yapmış olacağım.. Teşekkür ederim

 72. Ata diyor ki:

  Telefonum gt-s5830i kies ile update yapıyordum telefonun ekranında 1saattir downloading do not turn off target yazısı kaldı ne yapmalıyım ??

  • editor diyor ki:

   kies herhangi bir işlem yapmıyorsa baytaryasını çıkarıp geri takmanız lazım, kies hala işlem yapıyorsa lütfen bağlantıyı kesmeyin ve işlemin bitmesini bekleyin.

 73. Emine diyor ki:

  Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun açıldı telefonum çok şükür. hafıza dolu diyor, ama neyi sileceğimi bilmiyorum. O nedenle silmemek daha doğru sanırım. Bu arada iyi ki varsınız, Allah sizin gibi güzel insanların eksikliğini vermesin, şu anda vermiş olduğunuz hizmetin inanın değeri anlatılamaz. Sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Herhalde bundan sonra telefonumda arıza olmamasını benden çok istiyorsunuzdur. Dünden buyana sizi çok yordum. Ne olur kusuruma bakmayın. Geceniz iyi olsun. saygılar…

  • editor diyor ki:

   :) rica ederiz, yinsanlara yardımcı olmak için burdayız :) mümkünse rehberinizin yedeğini alıp telefonunu formatlayın. telefon rahatlayacaktır.

   • Emine diyor ki:

    Merhaba yine ben rehberimi nasıl yedekleyebilirim, o konuda da desteğinizi rica etsem. Mümkün müdür acaba ?.. sayın editörüm…

    • editor diyor ki:

     rehbere girdiğinizde seçeneklerden içe dışa aktar seçeneğini göreceksiniz. o menüden yedekleme yapabilirsiniz. sim kartınızda yer varsa sim kartınıza katarabilirsiniz veya hafıza kartınıza aktarabilirsiniz.

 74. Emine diyor ki:

  Çok naziksiniz ama olmuyor, yapamıyorum başım çatlıyor. Güncelleyemiyorum, batary % 99 dolu olmasına rağmen, pil zayıf diyor ekrana bildirim geliyor. Bağlantıyı kesiyor. Ne yapayım vaz mı geçsem acaba. Ben mi yapamıyorum, yada neyi yanlış yapıyorum.. Gerçekten çok özür diliyorum, siz hiç çaresiz durumda kaldınız mı ? şimdi öyleyim. mevzu bahis cihaz değil. Tabi yazdıklarımı okuyan herkesten ayrıca özür dilerim. Ne yapayım olmuyor işte arkadaşlar. Bizde bilene soruyoruz. Sağolun çok yardımcı oldunuz.

  • editor diyor ki:

   Öcelikle telefonunuzun tam modelini öğrenin, bataryayı çıkarında arkasında yazar. s5830 veya s5830i yazar.
   bu işlemi ben az önce denedim, telefondan birşey silmiyor. dikkat etmeniz gereken şey wipe cache partitionu seçmek lütfen başka seçenek seçmeyin.

   Telefonunuz S5830 ise: Telefonu kapatın. telefon kapalıyken home(orta tuş) ve güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun, ekranda samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın home tuşuna basmaya devam edin. biraz sonra telefon da renkli ingilizce yazılar göreceksiniz. ses tuşları ile wipde cache partition seçeneğinin üstüne gelin ve home tuşuna basın. sonra bataryayı çıkarıp tekrar geri takın ve telefonu açın.

   Telefonunuz S5830i ise: Telefonu kapatın. telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) ve güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basın ve basılı tutun, ekranda samsung logosunu görünce güç tuşunu bırakın home ve ses açma tuşlarına basmaya devam edin. biraz sonra telefon da renkli ingilizce yazılar göreceksiniz. ses tuşları ile wipde cache partition seçeneğinin üstüne gelin ve home tuşuna basın. sonra bataryayı çıkarıp tekrar geri takın ve telefonu açın.

   • Emine diyor ki:

    Telefonum S5830İ daha önce bakmıştım şimdi tekrar kontrol ettim. Dediklerinizi aynen yaptım, telefonu tekrar açtığımda açılmıyor. Ekranda; Android system recorvery 3e / android system recorvery utility ve hemen altında reboot system now yazısı ön plana çıkıyor ortada üçgen ve ortasında ünlem işareti var.

    • editor diyor ki:

     wipe cache parititonun üstüne gelip home tuşuna basın. bu şekilde de düzelmezse yapacağınız pek birşey kalmıyor. format atmalısınız o da telefondaki bütün bilgileri silecektir.

 75. gul diyor ki:

  merhaba,
  telefonde sureklı alan az işareti alıyorum(ınternal phone storage is getting)
  8 GB sd kart taktım ama bir şey değişmedi,
  Mevcut programların (e-posta 51.35 MB)açılmıyor, samsung apps 31.05 mb, facebook 18.33 mb( sd kartta) whats app 16. 17 mb v.s.
  Kısacası; kayıt yeri 179MB/190MB ve harici sd kart 45.94 MB/7.28GB
  ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz?

  • editor diyor ki:

   Merhaba sanirim daha önce kurmus oldugunuz uygulamalar onbellek birakmis. Format atmanizda yarar var.

   • Emine diyor ki:

    Aynı sorun bende de var, Gül hanımın bahsettiği gibi iş için Erbilde bulunmaktayım. Kendim format atabilir miyim. bilgilerim numaralarım silinir mi acaba ? neyi nasıl yapmam lazım lütfen yardımcı olun. Ülkemle iletişimim kesildi. Şimdiden teşekkür ederim

    • editor diyor ki:

     Merhaba. Format islemi telefon hafizasini siler. Sim kart ve hafiza kartinizi cikardiginizda telefonda geriye kalan butun bilgileriniz silinir. Format icin yukarda anlatilan islemleri yapmalısınız.

     • Emine diyor ki:

      Merhaba yedekleme yapabilir miyim? Sim kart yaklaşık 250 numara saklıyor 1000 üzerinde kayıtlı numaram var silinmemesi lazım. Telefonu USB bağlantısı yaptım ama PC algılamıyor cihazı. Tavsiyeniz nedir ?

      • editor diyor ki:

       Rehbere girip ice dışa aktar seceneginden hafıza kartina yedekleme yapabilirsiniz.

       • Emine diyor ki:

        Merhaba, önceki görüşmemize istinaden vakit çok geçti malumunuz cihaz üzerinde herhangi bir işlem yapmadım. yaklaşık 1 saat önce cihazın ekranı dondu, tuşlar hiç bir şekilde çalışmadı. tamamen kapattım. Ancak açtıktan sonra hiç açılmıyor ekranda samsung yazısı dönüp duruyor, sık sık titreşim veriyor. Hiç bir tuş çalışmıyor. Bataryayı çıkarıp biraz bekledikten sonra tekrar takıp açtım ama aynı açılmıyor. Cihazım çöktü mü tamamen, gitti mi bütün numaralarım. Lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım. Bilgilerimi kurtarmam lazım. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

        • editor diyor ki:

         sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarıp öyle açmayı deneyin lütfen.

         • Emine diyor ki:

          Teşekkür ederim, telefon açıldı. Ancak tuşlar işlev görmüyor. Bu nedenle karta yedekleme yapamıyorum. Kies yükledim, oradan yedekle diyorum, sürekli bağlantı hatası veriyor ve program kendini kapatıyor. Çok özür diliyorum, beceriksiz biri değilim ancak telefonumdaki bilgilerin kaybolmasından kaygılandığım için hata yapmamaya çalışıyorum. Yani güncelleyemiyorum. telefonda bulunan bütün programlar kendini kapattı. Tabi başta Google üzerinden işlem yapanlar olmak kaydıyla. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

          • editor diyor ki:

           sizinle iilgili bir durum yok zaten, telefonu yakından tanıyorum :) telefonu açın, çıkan bütün hatalara tamam/kapanmaya zorla diyin, ancak sabırlı olun kendine gelmesi baya zaman alabilir (2-3) saat, bu süre sonunda büyük olasılıkla cihaz normal çalışmaya başlayacaktır. işte o zaman hafıza karıtnızı takıp yedek alabilirsiniz.

 76. melih diyor ki:

  Merhaba telefonum s5830i ama candy saga yı yuklemiyor cihazıniz bu sürüme uygun degil diyor ne yapmam lazim??!!

  • editor diyor ki:

   merhaba, bahsettiğiniz oyun android 2.3.6 sürümünden desteğini çekmiş sanırım. ace ile bu oyunu oynayamazsınız.

 77. oğulcan diyor ki:

  ben dedıgınız her seyı yaptım surum 2.3.6 oldu ancak candy cyrush felan hıc bırını ındırmıyo bı yardımcı olun lutfen

  • editor diyor ki:

   candy crush oyunu 2.3.6 sürümünden desteğini çekti sanırım, 2.3.6 için .apk uzantılı dosya bulmalısınız. apk dosyasını hafıza kartına atıp öyle yüklemelisiniz.

 78. Ahmet diyor ki:

  Abicim ellerinden öpüyorum ya adamsın adam 3 aydır orjinal romu yükleyemedim bu yorumumu çok içten yapıyorum oldu telefon açılınca çok şaşırdım eskisi gibi oldu varya adamın has dibisin oldu. kaç yerden indirdim hep yalan oldu dedim kesin busefer olmıcak ama olunca çok sevindim

 79. galaxy ace s5830i diyor ki:

  s.a meraba ya ben denilen her bi şeyi indirdim ve aynen uyguladım ama farklı bir hatayla karşılaştım.
  ID:com kutucunda yeşil yerine sarı renkte 0:(COM4) yazıyor…
  lütfen acil cvp
  şimdiden tşkrler

 80. idris diyor ki:

  benim telefon 5830i 2.3.6 islemci yukardaki islemleri yaparsam surway surf ve cand crush sagayi yukleyebilirmiyim

 81. selen diyor ki:

  herşeyi uyguladımda usb ıle baglaynca pc telefnu algılamıyo ne yapabilirm

  • editor diyor ki:

   Bilgisayarda kies yoksa lütfen kiesi yukleyin. Mümkünse başka bigisayarda deneyin, hala bağlantı kuramiyorsaniz sokette sıkıntı olabilir.

 82. ümran diyor ki:

  tamam teşekkür ederim:)

 83. ümran diyor ki:

  kontrol ettim sorun telefonumda o zaman yazılım güncellemesi yapmam gerekiyo anladım ama nasıl yapıcam bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim:)şimdiden çok teşekkürler..

 84. ümran diyor ki:

  merhaba..3 ay önce 5830i aldım.ne güzel anlaşıyoduk.:)şu 2 haftadır telefonda konuşurken birden arama sonlanıyor.yazılım güncellemsi yaparsam bu sorun çözülür mü??yardımcı olursanız çok sevinirim:)

  • editor diyor ki:

   Merhaba yazilimsal bir sorunda düzelir, ancak arama kesilmesi şebeke ile ilgilidir, öncelikle bulunduğunuz yerde şebekenin çekip cekmedigini kontrol edin varsa aynı operatorden diğer telefonların aynı sorunu yaşayıpyyaşamadığını tespit edin, sadece sizde oluyorsa yazılım guncelleyin.

 85. osman diyor ki:

  Merhabalar telefonum Galaxy Ace 5830i spot bir teleon mobil ağlar bölümünde şebeke modu şeçeneği yoktur bulamıyorum. başka illere gittiğimde 3G ve H telefonumda çıkıyordu fakat bulunduğum yerde 3G ve H çıkmıyor arkadaşlarımın telefonlarında çıkıyor benimkinde çıkmıyor yani şebekeden kaynaklanmıyor herhalde yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

  • editor diyor ki:

   merhaba, mobil ağlar bolumunde ” Sadece 2g kullan” diye bir seçenek olması lazım, o işaretli yani aktifse lütfen pasif duruma getirin. başka bir ayarı yok zaten. Ayrıca mobil veri kapabiysa ekranda H veya 3G işareti çıkmaz.

 86. arda diyor ki:

  Editör kusura bakma şimdi fark ettim :S benim telefonum sadece 5830 fakat ben siparişi 5830i olarak vermiştim 5830 göndermişler. Şimdi ne yapmalıyım biraz araştırdım ama anlayamadım hangisi iyi bu telefonlardan :S kafam karıştı kusura bakma…

 87. arda diyor ki:

  internetten almıştım ama en çok satış yapandan :) yurt dışı telefonu olabilir… Aynı telefonu olan bir arkadaşımla benim telefon arasında hız anlamında fark var benim telefon uygulamaları açmada onunkine göre yavaş 2.3.6 yı yüklersem bu sorun giderilir mi?

 88. arda diyor ki:

  merhabalar benim telefonumda (5830i) android sürümü olarak 2.3.3 görünüyor telefondan ve kies den yazılım güncelleme yapmaya çalıştım telefonunuzda son sürüm yüklü diyor. Fakat 2.3.6 sürümü son sürüm olarak yazmışsınız. Benim güncelleme yapmama gerek var mı?

  • editor diyor ki:

   kies ile 2.3.6 güncellemesi almıyorsa büyük ihtimalle yurtdışıdır telefonunuz. Odin ile güncelleme yapabilirsiniz. 5830i için son sürüm 2.3.6 dır.

 89. ali diyor ki:

  sağolun ALLAH RAZI olsun yaptım

 90. gökhan diyor ki:

  dosyaları seçmiyomuşum yaptım şimdi çok sağol admin

 91. gökhan diyor ki:

  laptopda yaptım olmadı masaüstünde usb okumuyo

 92. gökhan diyor ki:

  admin bi yardımcı ol ya telefoncuya gönderme beni :S

  • editor diyor ki:

   önce telefonun modelinden emin ol . s5830 mu s5830i mi?
   s5830i ise yukarıda anlatılan işlemler defalarca denenmiştir. işlemleri doğru yaptığından emin ol tekrar baştan başla.

 93. gökhan diyor ki:

  onu da yaptım diğer pc de denicem inşallah onda olur ya :(

 94. gökhan diyor ki:

  odin i indirdim dediklerinizi yaptım ama succed 0 failed 1 diyo kies i de indirdim kurdum ama yine olmadı ? :(

 95. yunus emre diyor ki:

  jellybelly programını nasıl telefona indiriyoruz

  • editor diyor ki:

   ace’ler için resmi jellybean sürümü yok, modifiye yazılım bulursunuz ama tavsiye etmiyoruz. ace özellikleri jellybean kaldıracak seviyede değil. en kararlı sürüm 2.3.6 dır.

 96. büşra diyor ki:

  biz bu yazılımı yaptığımızda rehberimiz falan silinir mi acaba bide bi problemim daha var benim telefonım 5830i twittera fotoğraf yükleyemiyorum lütfen yardımcı olun :(

 97. ayçaa diyor ki:

  telefonum kendı kendıne bırden kapandı,ve telefoncuya goturdugumde yazılımı sılındıgını soyledı ve gerı verdı bana tarıf ettı yazılımı guncellemem ıcın ama ddaha yapmadım,nasıl yapacagımı bılmıyorum ve ayrıca telefona bırsey olurmu yardımcı olurmusunuz,telefonuun modeli 5830i

  • editor diyor ki:

   telefona olan olmuş zaten :) yukardaki makalede nasıl yükleme yapacağınız yazılmış, işlemleri doğru yaptığınızda telefonunuza yazılım yüklenecektir.

 98. mithat diyor ki:

  tşkler basarıyla tmmlandı dedi uzun sürüyor biraz onu yükleyecek arkadaslara söylemek isitiyorum

  2.anlamadığım benim sürüm android sürümü 2.3.6 idi güncelleme sonrası gene aynı sürüm var güncelleme basarılı yüklendi dedi ama yanlıs olan bişey vr mıı

 99. izzet diyor ki:

  yeni çıkan telefonlardan 300-400 tl lik lerden öneririmisiniz

  • editor diyor ki:

   yeni çıkan derken? garantili s5830i lerr 550-600 lira civarındadır. spot olanlar ise 250-500 arası değişiyor, taklit yani çin olmamasına dikkat edin.

 100. tugay diyor ki:

  teşekürle sağolun

 101. tugay diyor ki:

  teşekürler kardeş peki seri numarası silindiği için garantiye göndersem bu işlem garantiyi bitirirmi telefonun markasından eminim

 102. tugay diyor ki:

  merhaba kardeş eline sağlık güncelleme çok güzel ama telefonun seri numarası kayboldu güncellemeden sonra telefon arama yapmıyor ıpde yok görünüyor yardımcı olurmusunuz

  • editor diyor ki:

   merhaba, yazılım güncelleme seri numarasını etkilemez, yukleme yaparken bir sorun çıkmışsa hata verebilir, lütfen telefonunuzu önce formatlayın sonra işlemlere baştan başlayarak tekrar yazılım yüklemesi yapın. telefonunuzun s5830i olduğundan emin olun. düz s5830 ise hata verebilir.

 103. ben diyor ki:

  telefonu root layip need for spead shift acma hakkinda bilginiz varmi anlatirmisiniz

 104. izzet diyor ki:

  modifiye yazılım nerden bulabilirim

  • editor diyor ki:

   internette araştırarak bulabilirsiniz ama tavsiye etmiyorum, pişman olacaksınız. tlefonun özellikleri 4 ve üstü versiyonları kaldıracak seviyede değil.

 105. ben diyor ki:

  unroot yapsak garanti geri geliomu

 106. ben diyor ki:

  bak 10 oldu

 107. ben diyor ki:

  wifi guncelleme yapıom %86 didi galdı 5 dakka oldu acil yardım

 108. izzet diyor ki:

  iyi günler ben jelly bean yükleyebilirmiyim acaba telefonuma s5830i modeli

  • editor diyor ki:

   modifiye yazılım yükleyebilirsiniz ama tavsiye etmem, telefonun özellikleri jelly bean kaldıracak seviyede değil.

   • izzet diyor ki:

    peki gingerbread nedir

   • izzet diyor ki:

    ya gübcellerken telefon yüzde 86 da kaldı yardım edin ya

    • editor diyor ki:

     gingerbread 2,3 serisine verilen isimdir. 4 serisi jelly beandır.

     ya telefonunzuun şarjı bitmiştir ya da usb kablosunun bağlantısı kesilmiştir. lütfen bataryanızı doldurup baştan başlayın.

     • izzet diyor ki:

      tam kardeş sorun çözüldü yinede saol

     • hasan diyor ki:

      s5830 surum atamazmıyız

      • editor diyor ki:

       elime s5830 geçit geçenlerde tüm sürümleri yükleyip denedim, hepsinde hata verdi o yüzden yazmadım siteye, ancak telefon da bozuktu belki, o yuzden başka bir telefon beklliyorum elime geçerse tekrar deneyeceğim. isterseniz size dosya linklerini verebilirim siz deneyebilirsiniz. ama riskli, telefonunuz bir daha eskisi gibi çalışmayabilir.

 109. camperr diyor ki:

  telefonumun s5830i olduğuna eminim kesin yani bilgisayarımda kies kurulu ama onu hiç denemedim açmadım yani

  • editor diyor ki:

   herşeyi doğru yaptığınızdan emin olmanıza rağmen hata veriyorsa, bağlantı sorunu yaşıyorsunuzdur, soketiniz bozuk olabilir, orjinal kablo olmadığından yapabilir, bilgisayarınızın arka usb bağlantılarını kullanın.

 110. camperr diyor ki:

  ya aynen yaptım telefonuda gördü starta bastım ama sonunda (succeed 0/failed 1) yazıyo nasıl yapabilirim

  • editor diyor ki:

   Telefonun s5830i olduğundan emin misiniz. S5830 ise hata verir. Bilgisayarda kies yoksa kies kurun ama calistirmayin. Kapali olsun.

 111. umut diyor ki:

  telefonun yazılımını yukseltırken % 44 de kaldı yenıden baslatamadım nasıl yapıcam acıl

  • editor diyor ki:

   bataryanın dolu olduğundan emin olun(en az %50) telefonu download moda almayı denyin, download moduna girerse işlemlere baştan başlayın. download moduna girmezse telefon tamamen çökmüş demektir. box ile yazılım atılması lazım. teknik servise götürmelisiniz.

 112. can diyor ki:

  Peki tesekur ederim

 113. can diyor ki:

  Kardes meraba benim tel s5830 yazilim guncellemisne ara diyorum ama kullanilabilir guncelleme yok diyor cozumunu bulamadim yardimci olurmusunuz.

  • editor diyor ki:

   merhaba, güncellemeniz yok demektir. Menüz-ayarlar-telefon hakkında yolunu izleyin. orda versiyonuz yazar. 2.3.6 ise zaten son sürümü kullanıyorsunuz demektir. daha düşük ise yurt dışı bir telefonunuz var demektir.

 114. bababaa diyor ki:

  allah razı olsun kardeş biraz uraştım ama araştırdıktan sonra sadece 1 dakika bile sürmedi bi room indirdim berbattı şimdi orjinal haline geri döndü çokk sağol not: uğraşma nedenim dowland moduna aldıktan sonra bir türlü odine bağlanmamasıydı eğer aynı sorunu yaşarsanız telefonun hafıza kartını çıkartarak bağlanın

 115. İpek diyor ki:

  tekrar indirmeyi denemek için girdim google play store a. yine uyumlu degil dedi. sonra mucizevi bir şekilde bi anda o yazı gitti; indirdim. cok tesekkürler ugrastırdım :)

 116. İpek diyor ki:

  s5830i ayarlar/telefon hakkında/yazılım güncellemesi

  • editor diyor ki:

   eğer yapabilirseniz yukardaki makalede anlatılan Odin ile güncellemeyi yapmanızı öneririm. önbellekleme ile ilgili bir sorununuz olabilir. ya da telefonunuz garantili ise yetkili servisine götürebilirsiniz.

 117. İpek diyor ki:

  format attım yine olmuyor

 118. İpek diyor ki:

  paket çözümlemede sorun var diyor formatlamalı mıyım? onu nasıl yapmam gerektiği hakkında da bir fikrim yokk?

 119. İpek diyor ki:

  şimdi ben telefona instagram indirmistim sonra sildim. daha sonra tekrar indirmeyi denediğimde ‘telefonunuz bu sürümle uyumlu değil’ diyor. ben de telefonun sürümünü güncelledim. su an 2.3.6 ama yine olmadı. ne yapmam gerekiyor?

 120. elif diyor ki:

  bu işlemi yaparken sim karttaki numaralar silinir mi

 121. furkan diyor ki:

  ama hepsi aklmda degil problm o egr siz biliyrsnz yazrmisniz ?

 122. furkan diyor ki:

  merhabalar ben bugn wifi ile guncellestrdm ama tam olmadi ve telfndb bazi uygulamalar orn google map gibi uygulamalr bnlari nasl gri gtreblrm ?

 123. aziz diyor ki:

  Kardes ben de burdan yaptim ama vodafone sebeke çekmiyor simdi ne yapmam lazim.

  • editor diyor ki:

   yükleme işlemi defalarca denenmiştir ve hiç bir sorun ile karşılanmamıştır. Telefonunuz ile ilgili bir problem olabilir.

 124. fm32fm diyor ki:

  eline sağlık kardeş ben yaptım çok güzel oldu da telefonum daha önce rootluydu şimdi roottan çıktımı anlayamadım

  • editor diyor ki:

   roottan çıkmıştır büyük ihtimalle. tekrar root edebilirsiniz. (elimizde telefon olmadığı için root işlemini yapamıyoruz şu an, yoksa deneyip yazardık)

 125. Ferhat diyor ki:

  ben arkadaşın sd kartından benim telefona 4.0.4 androidi güncelledim ama hoşuma gitmedi bazı şeyler ingilizce ve renkerl siyah mavi kırmızı soğudum eski haline veya güzel bir sürümü nasıl yükleyebilirim

 126. aziz diyor ki:

  yk oyle demiyor şu PDA lari bulamiyorm kies içinde şeçemyrm

  • editor diyor ki:

   kies ile PDA nin bir alakası yok. lütfen makaleyi bir kez daha okuyın. yanlış işlem yapıyorsunuz.

 127. aziz diyor ki:

  eminim all threads completed dyor

 128. aziz diyor ki:

  start diyorum yine start istiyor ama

 129. aziz diyor ki:

  bulmadı kies mi kullanmam lazim.

 130. aziz diyor ki:

  rootlu telde olr değil mi odin

 131. aziz diyor ki:

  peki o 2.3.6 yerine 4 yüklemek için link verir misiniz onu yapayim

 132. aziz diyor ki:

  bazıları da diyor ki yüklü rom türkiyenin değil bir türkiye rom atılması lazım.

 133. aziz diyor ki:

  biraz önce bir spot 3g li arkadaşın teline baktık onun 3g si çalışıyor ve imei 3410 telefonun.

 134. aziz diyor ki:

  malesef 3110 imei.. peki şimdi ne yapmam lazım şimdi (:

 135. ERKAN diyor ki:

  cihazı normal başlattığımda com id com olarak görüyor .. ama download modda başlattığımda cihazı görmüyor. öneriniz nedir.
  cihaz 5830i

  • editor diyor ki:

   Kies yüklü değilse kies yükleyin , yüklüyse telefondan ayarlar-ugulamalar-geliştirme ye girin orda hata ayıklayıcısı var, açıksa kapatın kapalıysa açın.

 136. aziz diyor ki:

  imei nerden sorgulayacam bide yeni rot atsam olmaz mi.

 137. aziz diyor ki:

  herşey tm ama bende 3g cekmiyor

 138. aziz diyor ki:

  yok ışte onu biliyorum bende hiç 3g yazısı ya da h gelmiyor internete hep e hizmet zoRunda kalıyorum.

  • editor diyor ki:

   Ayarlar-kablosuz ve ağlar- mobil ağlar-şebeke modu yolunu izleyin orda 3g ve 2g ayarları var, 3g açık mı diye bir bakın. bir de *#06# ile imei numaranızı öğrenin ve aşağıdaki adresten sorugulama yapın, telefonunuzun imeisi hangi telefona ait, 3gsi olmayan bir telefonun imesi atılmışsa ondan da olabilir.

 139. aziz diyor ki:

  telefonunum ace 5830i

  • editor diyor ki:

   spot cihaz olması bişey değiştirmez. ace 5830i de 3G internet vardır. görüntülü görüşme yoktur. görüntülü görüşme için skype, tango gibi uygulama kurmanız lazım. ayrıca karşı tarafta da aynı program olması lazım.

 140. aziz diyor ki:

  ama benim telefon spot diye burda 3g cekmiyor ne yapmam lazm peki.

 141. aziz diyor ki:

  bende 2.3.6 sürüm var ama ben 3g m de sıkıntı olduğu için 4. sürüm yüklemek istiyorum benim ne yapmam lazım.

  • editor diyor ki:

   resmi sürüm 2.3.6 dır. android 4 ve üstü yüklerseniz telefon çok ağırlaşacaktır. 830 mhz olan işlemcisi 4 kaldırmaz diye düşünüyorum.

 142. Gürkan diyor ki:

  benimki ” SetupConnection..” diyor ve donuyor.

  • editor diyor ki:

   telefonun usb girişinde sorun olabilir. başka bir bilgisayarda deneyin eğer aynı sorun devam ederse dediğim gibi usb girişi arızalı olabilir.

 143. mustafa oguz özsarı diyor ki:

  Allah sizden razı olsun telefonu alalı 1 hafta oldu marketten birşey indirdim telefon dondu kapandı daha sonra açmayı denedim logo gelip durdu hiçbir işlem yapamaadım başka sayenizde tekrardan eski haline getirdim çok çok teşekür ederim Allah razı olsun

 144. Berkan diyor ki:

  Valla her şeyi dogru yapıyorum senın dedıgın seyı de denedım acaba yukarda eksık bısey olabılır mı ??

 145. editor diyor ki:

  Telefonun 5830i olduğundan emin olun. Düz 5830 ise denemeyin. Usb kablosunu bilgisayarın arkasındaki bir usbye bağlayın ve tekrar deneyin.

 146. Berkan diyor ki:

  Her şeyi dediğiniz gibi yaptım ve odini açtım dosyaları pda modem csc bunları ekledım ve telefonu bagladım ve telefonu da gordu start dedim yükler gibi yaptı ve fail dedi niye olmadı ??

 147. buse diyor ki:

  bulamıyorum dosyaları. kaç dk beklemek gerek bulduktan sonra

 148. buse diyor ki:

  sizide çok oyalıyorum kusura bakmayın ama herşey tamam odin programını açtım ama rsimdeki gözüken programlar ne? pda phone csc ? onların yanındaki dosyaları nasıl yapacaz

  • editor diyor ki:

   indrdiğiniz dosyanın içinde hepsi mevcut, PDAya basıp resimde gördüğünüz dosyayı seçiyoruz, PHONE ve CSC içinde aynı işlemi yapıp resimde görülen dosyaları seçip starta basıyoruz.

 149. buse diyor ki:

  ya iki gündür deniyorum yazılım güncellemesini yaptım olmadı odini indirdim telefonu kapatıp açtıktan sonra bir türlü dawland mode açılmıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>