Kilit kodunuzu unutulmuş veya sim kilidi bulunan Samsung E1205Y model telefonlar için bir Samsung boxı olan Z3X Box yardımı ile kilit kodunu kırabilir, sim kilidini iptal edebilirsiniz. Bilgisayarınızda KIES yüklü olmalı. Bu, bilgisayarınıza Samsung sürücülerinin yüklenmesini sağlar. Öncelikle Z3X box’ın Samsung Tools programını açın. (Biz Samsung Tool v20.5 ile aşağıdaki işlemleri yaptık!)

Listede E1205Y modeli seçin ve kablosunu bilgisayarınıza bağlayın. Şarj alıyor diyecek büyük ihtimal ki o şekilde bırakabilirsiniz, sorun yok. Öncelikle Unlock yani kilit aç seçeneğine basın ve sonra da Oku seçeneğine tıklayın.

İşlem devam edecek ve telefondaki tüm kodlar sıfırlanacaktır. ( Fotoğraftaki gibi. )e1205yProgram telefonu görecek ve yaklaşık olarak 3 dk içerisinde tüm şifreleri, kodları sıfırlayacak. Eğer bu aşamadan sonra sizden herhangi bir şifre isterse, bu şifre ekranda donma kodu olarak yazan koddur, onu kullanın. Tüm şifreler iptal edilmiş olacak ve 8 tane(sıfır) şeklinde güncellenecektir.

HAKAN KARA

iCon

Blog sayfama bakabilirsiniz: www.hknkr.com/blog