Samsung C3010S telefonunuzda yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya Telefon kilidi & Sim kilidinizi unuttuysanız telefona yazılım yükleyerek bu sorunları aşabilirsiniz. Yazılım yüklemesi telefonunuzdaki tüm bilgilerinizi sileceğinden lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın.

Telefonunuzu kapatın. Telefon kapalıyken telefonun *(yıldız) tuşuna basılı tutup usb kablosu ile bilgisayara bağlayın. Kısa bir donanım yüklenmesinden sonra Aygıt yöneticisinde com port olarak telefon gözükecektir. Donanım yüklenmesi yapılamıyorsa lütfen buraya tıklayarak Kies programını indirin ve kurun. Programı kurduktan sonra baştan başlayın. Donanım yüklemesi başarılı olduysa Bilgisayarıma sağ tıklayın özelliklere tıklayın açılan sayfada Aygıt Yöneticisini bulun ve Com portlarlda Samsung telefonun Com port numarasını bulun ve not edin.

c3010s yazılım yükleme

Aşağıdaki dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın.

C3010S Opti Flasher and Flash files (tr)

Dosyayi indirip klasöre çıkardığımızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.

c3010s yazılım yükleme dosyalar

Optiflash_IH2 klasörünü açıyoruz ve aşağıdaki resimde gösterilen optiflash programını açıyoruz.

c3010s yazılım yükleme 5

 

 

Programda işaretli yerleri aşağıdaki resimdeki gibi işaretleyip dosya seçimlerini yapıyoruz.

1:  Customer T: Stratus (Intel Sibley 512/128, USB) seçin
2:  CODE_C3010XXIF1.s3 seçin
3: CSC_C3010OXAIE2.csc seçin
4: Code Binary and Csc Binary Default seçin
5: Aygıt yöneticisinde gözüken com port numarasını seçin.

c3010s yazılım yükleme 2

c3010s yazılım yükleme 3

İşaretleme ve seçimleri doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra Flash butonuna basın. Program emin olup olmadığınızı soracaktır açılan kutuya YES yazıp Ok butonuna basın. Program yükleme işlemine başlayacaktır. Lütfen bu esnada telefon bağlantısını kesmeyin.  Yükleme işlemi bitince bağlantıyı kesin telefonun bataryasını çıkarıp geri takın ve telefonu açın. Tebrikler telefonunuza yazılımı başarıyla yüklediniz.

 

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.