Samsung B350E Yazılım Yükleme


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Samsung B350E modellerinde çok fazla yazılımsal sorun çıkmasa da ihtiyaç duyduğunuzda yeniden yazılım yükleyerek telefonun yazılımını yenileyebilirsiniz. Ayrıca telefonda Türkçe veya Arapça gibi dilleri ihtiyaç duyuyorsanız vereceğimiz yazılım ile bu dilleri ekleyebilirsiniz.

Yeniden yazılım yükleme işlemi telefonunuzdaki tim kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Ayrıca eğer cihazınızda orjinal imei numaraları mevcut değilse yükleme sonrası şebeke alamayabilirsiniz. Bu durumda elinde BOX bulunan bir teknik servise gidip şebeke onarımı yapmalısınız.

Yazılım yüklemek için bilgisayara, USB kablosuna ve aşağıdaki dosyalara ihtiyacınız var.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Odin Downloader

2: B350E Firmware Türkçe & Arabic

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

Telefonu kapatın. Telefon kapalıyken 0(sıfır) tuşuna basılı tutarak USB kablosunu telefona takın. Telefon ekranında aşağı doğru ok olan bir simge çıkacaktır. Bu ekran telefonun download moda girdiğini göstermektedir.

Odin programını açın. Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.

Dosya seçimlerini yapın.

PIT: banyan.pit
BL: BL_SC8501C_sc8501c_Samsung_Banyan_B350E_MEA.tar.md5
AP: AP_SC8501C_sc8501c_Samsung_Banyan_B350E_MEA.tar.md5
CSC:  CSC_SC8501C_sc8501c_Samsung_Banyan_B350E_MEA.tar.md5

Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır. Cihaz yeniden başlamazsa kabloyu çıkarıp telefonu açın.

28 Yorum

 1. YASİN TÜRKAN dedi ki:

  selam set partitionda kaldı 30 dk söktüm cihaz şuan hiç açılmıyor sım kılıdı için yazılım atıodum ..

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, biz şimdiye kadar sorun yaşamadık ancak sanırım bazı cihazlar çöküyor. Bizim cihazlarda sorun çıkmadığı için yaşadığınız sorunun çözümü ile ilgili bir bilgimiz yok maalesef. Cihazın 1 tuşuna basılı tutarak kabloyu cihaz bağlayıp download moda girip girmediğini kontrol edebilirsiniz. 1 tuşu işe yaramazsa orta tuş ve sıfır tuşunu da deneyebilirsiniz.

 2. Yusuf dedi ki:

  ustam elimde b350 cihaz var türkçe yaplıacak hertürlü denemelerime rağmen setup connectionda kalıyor

 3. MEHMET dedi ki:

  hocam settup connection dedi durdu odin yaklaşık bir saatir bu şekilde kaldı ne yapmalıyım ?

 4. hakkı dedi ki:

  yazılım yarıda kaldı cihaz hic açmıyor sim kilidi nedeni ile yazılım atılacaktı şimdi hiç açılmıyor neyapmalıyım

 5. Meybon dedi ki:

  Download Bölümüne Girdiğimde Yukarı Doğru Bir Ok Çıkıyor.

 6. ali can dedi ki:

  Merhaba elimde bu cihazdan var.Acaba telefonda yüklü olarak gelen oyunları nasıl silebilirim.Yani nasıl root olup sistemdeki oyunları silebilirim?

  • Halil Akgül dedi ki:

   Merhaba, bu cihaz android değildir, dolayısıyla rootlayamazsınız. Seçeneklerde sil/kaldır diye bir seçenek yoksa yazılımın bilgisayar ortamında düzenlenip yeniden cihaza yüklenemsi gerekecektir. O da ileri derecede yazılım bilgisi gerektirir. Farklı bir yöntemi varsa da bir bilgimiz yok maalesef.

   • ali can dedi ki:

    androidden önce nokia da pc suite ile kaldırabiliyorduk.Şu an üreticiler sadece akıllı telefonlarla uğraşıyor.Diğer modeller için yaptıkları bi şey yok.

 7. ahmet dedi ki:

  selam yazılım atayım derken dovland moda aldım proğram baya bi bekledi ve başlamadı bende teli usb den çektim ve tel bi daha kendine gelmi ustam yardım edrmisin

  • Halil Akgül dedi ki:

   tekrar yazılım yüklemeyi deneyin, 0 tuşuna basılı tutarken kabloyu telefona takıp download modta görünüp görünmediğini kontrol edin. 1 tuşuna basıp kabloyu takmayı da deneyebilirsiniz.

 8. okan dedi ki:

  merhaba set partitionda kaldı ilerlemedi cihaz hiç açılmıyor yardım edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir