2016 yılı başlangıcıyla güvenlik konusuna daha fazla önem veren Samsung şirketi akıllı telefonların yazılım yükleme ve güncelleme yöntemini de kontrol altına aldı.Daha önce akıllı telefonlarınıza istediğiniz sürümde yazılımı yükleyebiliyorken artık sadece en güncel yazılımı yükleyebiliyorsunuz.

Anormal cihaz sıfırlamalarına karşı geliştirilen Google Hesap Koruması‘nın yazılım yüklenerek aşılabilmesi nedeniyle artık var olan güncel yaızılım sürümünü düşürmek pek mümkün olmuyor. Düşürmeye çalıştığınızda genelde uyarı alırsınız. Düşürmeye ısrar etttiğinizde ise sistem çökebilmektedir.

Anlatılan sebeplerden dolayı Ceplik.Com olarak sizlere Samsung cihazınızı en güncel sürümde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yine de herhangi bir sebepten dolayı sürümü düşürmek zorundaysanız lütfen bunu konuya hakim birine danışarak yapmaya çalışın. Aksi durumda cihazda kalıcı hasarlar oluşabilir.

samsung-galaxy-update

Wi-fi ile OTA güncellemesi alamayan arkadaşlar yine Odin ile güncelleme yapabilirler ancak dediğimiz gibi sürüm düşürmek için değil en güncel sürüme sahip olmak için bu yöntemi kullanabilirler.

Ancak orjinal IMEI numarasına sahip olmayanlar yüklemeden sonra şebeke bağlantısının kesilebileciğini unutmamalıdırlar. Bu durumda bir teknik servise gidip box yardımıyla IMEI repair işlemi yapmaları gerekecek.

www.sammobile.com sitesine ücretsiz üye olarak telefonunuza ait en güncel sürümü bulup indirebilirsiniz. İndirme yaparken tarih sırasına göre güncellemeyi indirmeniz gerekecek. Aynı sürümden iki farklı güncelleme bulunduğunda en yakın tarihe ait olanı indirmeniz gerekir.

Bu makaleyi sitemizde yaptığımız yazılım yükleme ve güncelleme makalelerinin altına “olmuyor” diye yorum yapan arkadaşlar için yazdık. Olmamasının sebebi cihazın yeni bir güncellemesinin yayınlanmış olmasıdır.

Yine de aklınıza takılan farklı bir konu varsa yorum kısmında belirtirseniz yardımcı olmaya çalışacağız.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.