NOKIA C5-03 Format Atma | Cep Telefonu
@Ceplik_Com kullanıcısından Tweetler
       

NOKIA C5-03 Format Atma

Nokia C5-03 telefonunuzu herhangi bir nedenle formatlayıp, sıfırlamak isterseniz bunu iki farklı şekilde yapabilmeniz mümkün. Formatlama işlemi telefonunuzu temizler ve fabrika ayarlarına geri döndürür. Donma, kasılma, ağır çalışma gibi problemleri ortadan kaldırmak için iyi bir çözüm olan formatlama işlemeni, yazılımsal olduğunu düşündüğünüz tüm kusurları gidermek için kullanabilirsiniz.

Formatlama işlemine başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj edin ve şarj seviyesinin en az %50 olmasını sağlayın. Ayrıca mümkünse verilerinizin yedeğini alın.

Anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor ve güvenlik kodunu biliyor olmanız gerekir. Eğer güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız lütfen görsel yardımıyla anlatacağımız ikinci yönteme başvurun.

Telefonunuzun arama ekranında *#7370# tuşlamasını yapın. Tuşlama sonrası ekranda ‘ Tüm orjinal telefon ayarları geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak.’ şeklinde beliren uyarıya ‘Evet’ diyerek ilerleyin. Onay sonrası telefon sizden kilit yani güvenlik kodu ister. Güvenlik kodunu girdikten sonra telefon sıfırlama işlemine başlar, otomatik olarak yapar ve yeniden açılır. İşlem tamamdır! Eğer güvenlik kodunu hiç değiştirmediyseniz “12345″ olduğunu unutmayın.

İkinci yöntem için telefonunuzu kapatın ve ses açma, kilit tuşu, yeşil arama tuşu ile kırmızı açma-kapama tuşlarına basarak telefonunuzu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses açma + kilit tuşu + arama tuşu + açma-kapama tuşu şeklindedir. Tabii doğal olarak açma-kapama tuşuna en son basmanız gerekiyor. Tuşlara basın ve telefon sizden ülke seçimi yapmanızı isteyene kadar tuşları bırakmayın, basılı tutun. Ülke seçimi ekranı geldiğinde tuşları bırakıp, telefonunuzu yeniden kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

*Eğer güvenlik kodunuzu değiştirmişseniz ve unutmuşsanız formatlama işlemi sonrası telefon sizden kilit kodu isteyebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, telefon menüsüne ulaşamazsanız lütfen telefonunuzu en yakın teknik servise götürüp, güvenlik kodunuzu kırdırın.

nokia c5-03 format atma

 

Formatlama işlemi sonrası sıfırlanmış ve temizlenmiş telefonunuzun performansını arttırabilmeniz için yazılım güncellemesini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapıldığını görmek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

NOKIA C5-03 YAZILIM GÜNCELLEME

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

NOKIA C5-03 Format Atma için 20 yorum yapılmış

 1. başkan diyor ki:

  uylulNMA PİSE NEKIVINI
  AMMK

 2. çağatay diyor ki:

  benim telefon numaralarım gitti cözüm varmı

 3. tarık diyor ki:

  teşekkür ederim

 4. İsimsiz diyor ki:

  Ya 2.yontemı yapıyorum ama telefon acılıyor?

  • iCon diyor ki:

   Tuş kombinasyonunu doğru olarak yaptığınızdan emin olun; açma kapama tuşuna diğer tuşlara aynı anda bastıktan sonra basıp tekrar deneyin.

 5. Saliha diyor ki:

  İkinci yöntemi yaptım ve cok memnun kaldım telefonun hızına yetişemiyorum tesekkür ederimm :)

 6. sedat diyor ki:

  mükemmel yaa telefon super oldu

 7. atakan diyor ki:

  merhabalar ben soft format atacağımda önce tüm etkin aramaları ve bağlantıları kapatın uyarısı geliyor. bu yüzden de soft format atamoyırum. ses açılma tuşu bozuk olduğundan dolayı da hard format atamıyorum. sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler

 8. AHMET YILMAZ diyor ki:

  sırf tşk amaçlı yazıyorum sağol gadraşım elinize kolunuza aklınıza sağlık

 9. ramazan diyor ki:

  ya ikinci yöntemi deniyorum olmuyo şu anda dokunmatik ekran tamamen durmuş durumda ne yapmam gerek acaba

  • editor diyor ki:

   ikinci yöntem ile format atabilirsiniz. lütfen işlemleri gözden geçirip tekrar deneyin. dokunmatik çalışmıyorsa dokunmatik paneliniz bozulmuş olabilir.

  • Süleyman diyor ki:

   Merhaba Ramazan , Telefonun öncelikle Hard Reset Modundadır ve Dokunmatik çalışmaz . O yüzden bataryayı çıkarıp tekrar tak sorun düzelmiş demektir :)

 10. Sefa diyor ki:

  ben bu formatı yaptım ama teleonumdakı mesajlar bıle hala duruyor ilkde telefonun dili falan degişikti ayarladım onları amahersey duruyor haıza dolu dıyor 100 mesajdan sonra

  • editor diyor ki:

   veri silinmesini engelleyen bir sorun var telefonunuzda, lütfen yazılım güncellemesi deneyin.

 11. omerkusaya diyor ki:

  Parmaklarım kırıldı yaa :D, tek yapamadım tek yapamayanlar için iki kişi ile yapın bi kişi ses açma+kilit diğeri yes+noyu tutsun tavsiye :)

 12. ünal diyor ki:

  saaoğllllllll
  işe yaradı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>