Nokia C3-00 telefonunuz herhangi bir nedenden dolayı ağırlaşmışsa , donuyorsa, eskisi gibi verimli çalışmıyorsa telefonu formatlayarak ilk aldığınız günkü duruma getirebilirsiniz. Telefonunuzu formatlayarak içindeki tüm bilgilerinizi sileceğinizi unutmayın. Bu yüzden önce yedek almanızı öneriyoruz. Bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50’nin üstünde olmasını sağlayın.

C3 telefonunuzu formatlamaya hazırsanız sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefondan çıkarın. Arama ekranında *#7370# kodunu tuşlayın, telefon size bu işlemi yapmak için emin olup olmadığınızı soracaktır, devam diyerek güvenlik kodu aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada güvenlik kodunuzu girip işlemi onaylamanız gerekmektedir. Eğer güvenlik kodunuzu hiç değiştirmemişseniz kodunuz 12345’tir. Kodu girin format işlemini onaylayın.

Henüz Nokia C3-00 telefona tuş kombinasyonu ile başarılı bir şekilde format atılmış değil, o yüzden eğer güvenlik kodunu değiştirmiş ve değiştirmiş olduğunuz kodu hatırlamıyorsanız telefona format atamazsınız. Bu durumda lütfen telefonunuzu bir teknik servise götürün.

Eğer tuş kombinasyonu ile format attığınız bir yöntem varsa lütfen bunu aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşın. :)

nokia c3-00 format atma

Ayrıca yazılım güncellemesi yapmak da cihaz performansını arttıran en önemli detaylardan. Nokia C3-00 telefonunuzu sıfırladıktan sonra yazılım güncellemesi de yapmanızı öneriyoruz.

Nasıl yapıldığını görmek için lütfen buraya tıklayın.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.