N-Tech NT-1071A tableti Android işletim sistemiyle çalışmaktadır. Dolayısıyla sık sık uygulamasal ve yazılımsal hatalar meydana gelebilir. Bu tür hataları gidermek için yazılım yüklemesi yapılması gerekmektedir. Yazılım yüklemesi aynı zamanda tableti formatlayacaktır.

Yazılım yüklemesi aynı zamanda format işlevini de göreceğinden cihazdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Yedek alma imkanınız varsa önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Tableti şarja takıp şarj seviyesini %40‘ın üzerinde tutun.

Yükleme işlemini bilgisayar üzerinden yapacağınız için bir adet USB kablosuna ihtiyacınız olacak.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: PhoneixUSBPro_V4.0.0

2:N-Tech NT-1071A Firmware

Her iki dosyayı da indirip winrar yardımıyla bir kalsöre çıkarın.

PhoneixUSBPro_V4.0.0 klasöründeki  PhoneixUSBPro_EN.msi dosyasını çalıştırıp kurun. Kurulum esnasında sürücü yüklemesi de yapabilir. Çıkan sürücü yükleme kutucuklarını “Yine de Yükle” seçeneği ile geçiniz.

Kurulum bittikten sonra programı açın. Programı masaüstünde bulamıyorsanız arama çubuğuna ismini yazarak bulabilirsiniz. Programı açtığınızda aşağıdaki ekranla karşılacaksınız.

Image butonuna tıklayarak indirmiş olduğunuz NT-1071A.img dosyasını seçin.

Tableti kapatın.

Start butonuna basın.

Ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu tablete takın ve güç tuşuna 4-5 defa basıp bırakın. Bilgisayar tableti algıladığında işlem başlayacaktır.

Yükleme işlemini program penceresinden takip edebilirsiniz. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir. Bu esnada lütfen bağlantıyı kesmeyin.

Finish %100 mesajını gördüğünüzde işlem başarıyla bitmiş demektir. Bağlantıyı kesip tableti açın. İlk açılma süresi biraz uzun sürebilir. Tabletin açılmasını bekleyin.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.