LG P970 Optimus Black Android 4.0 “resmi” güncellemesinin yayınlandığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de bu güncelleme işlemini nasıl yapacağınız konusunda sizlere yardımcı olacağız…

LG P970 Optimus Black Android 4.0 ICS Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle güncelleme sırasında kullanılmayacak olsa da güncelleme sonrasında telefonun ilk açılışı için yetersiz olmaması adına telefonunuzun şarj seviyesinin %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Bilgilerinizin kaybolma ihtimaline karşı da tüm verilerinizin yedeğini almayı unutmayın!

Daha sonra www.lg.com/tr/destek adresinden telefonunuzun modelini yazarak, yönlendirmenin sizi götürdüğü şekilde gerekli dosyaları indirin.

güncelleme 1

 

1-) Bilgisayara senkronize edebilmenize yardımcı olacak sürücüleri indirin.

2-) Telefonunuza güncellemeyi sağlayacak olan LG Mobile SupportTool dosyasını indirin.

güncelleme 2

 

3-) İndirmiş olduğumuz sürücüleri bilgisayarınıza kuruyorsunuz ve LG Optimus Black telefonunuzun bataryasını çıkartıp, USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlarken ses açma tuşuna basılı tutuyorsunuz ve karşınıza “S/W Upgrade Plase waitwhileupgrading” yazısı çıkana kadar ses açma tuşuna basmaya devam ediyorsunuz. Ekrana yazı geldikten sonra ses açma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra LG Mobile SupportTool adlı uygulamayı çalıştırıyoruz. Kısa bir bekleyişin ardından “Yükseltmeyi başlat” yazısı ekranda belirecektir. “Yükseltmeyi Başlat” dedikten sonra internet hızınıza bağlı olarak dosyaların indirilmesi başlayacaktır.Dosyalar indikten sonra kuruluma geçecek ve telefonunuzda güncelleme işlemi son bulmuş olacak.

güncelleme 3

 

güncelleme 4

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir