LG Optimus L7 P705 telefonunuzu yavaşlama, donma, takılma sebeplerinden dolayı veya kilit desenini unuttuğunuz, yanlış girdiğiniz için formatlama ihtiyacı duyarsanız bu işlemi aşağıdaki yöntem ile yapabilirsiniz.

Lg L7 telefonunuzu formatlamaya başlamadan önce eğer yedek alabiliyorsanız lütfen bilgilerinizi yedekleyin ve batarya şarj seviyesinin %25‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İsterseniz SIM ve hafıza kartınızı çıkarabilirsiniz.

LG P705 Optimus L7 akıllı telefonlarına format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki menü üzerinden fabrika ayar sıfırlaması diğeri ise donanımdan format. Kullanılabilecek ilk yöntem için menüye erişebiliyor olmanız gerekir; Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin.

Diğer yol ise desen kilidinin unutulması-bloke edilmesi gibi telefonun menüye erişime izin vermediği durumlar için kullanılan donanımdan format yani telefona fiziksel tuşlarıyla format atma yöntemi.

  • Telefonu kapatın ve ses kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına beraber basarak telefonu açın.
  • Aşağıda dokunmatik menü tuşlarının ışığı yanınca diğer tuşları bırakmadan sağdaki menü tuşuna da basın ve iki saniye basılı tutun. LG logosu çıkınca bütün tuşları bırakın.
  • Biraz sonra Android logosu çıkacak ve telefon formatlanmaya başlayacak.
  • Bu esnada lütfen telefonunuzu kapatmaya çalışmayın ve bataryasını çıkarmayın!p705 format atmaFormatlama-sıfırlama işlemi bittikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak LG Optimus L7’yi tekrar kişiselleştirmeye, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.