LG G2 D802 telefonunuz için yazılım ya da uygulama güncellemesi yapmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

LG G2’de güncelleme işlemleri için iki farklı seçenek sunulmuş. Bunlardan ilki ‘Uygulama güncellemesi’, diğeri ise ‘Yazılım güncelleme’. Uygulama güncellemesi seçeneği ile telefonla dahili gelen uygulamaları güncelleyebilirken, yazılım yazılım güncelleme seçeneği ile de telefonun işletim sistemi için yayınlanan iyileştirme ve yükseltmeleri yapabilmeniz mümkün.

LG G2 için şu an işletim sistemini versiyonunu yükseltmek için herhangi bir güncellenme yayınlanmamış olsa da hata düzeltmeleri için zaman zaman güncelleme yayınlanıyor.

Aşağıda anlatacağımız yöntemler LG G2’nin Android 4.3 ve üstü versiyonlara güncellenmesi durumunda da geçerlidir. 

Yazılım güncellemesini yapabileceğiniz en basit yöntem internet bağlantısı ile menü üzerindeki seçeneklerle işlem yapmaktır. Diğer seçeneğiniz ise LG masaüstü programı olan LG Support Tool programını indirerek, telefonu programa bağlamaktır.

Biz bu makalemizde internet bağlantısı kullanarak yazılım güncellemesini nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacağız.

Yazılım güncelleme işlemlerini yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar, işlem sırasında telefonun kapanmaması için iyice şarj edilmesi ve çıkabilecek aksiliklere karşılık veri yedeği alınması!

Sıfırlanmış bir telefon her zaman daha iyi bir yazılım güncellemesine olanak tanır. Bu yüzden mümkünse yazılım güncellemesi yapmadan önce cihazı formatlayın. Nasıl yapıldığı görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Menü üzerinden yapılacak yazılım güncellemesi internet bağlantısı kullanacağından wi-fi üzerinden bir ağa bağlanmanızda yarar var.

Öncelikle Menü> Ayarlar> Telefon hakkında yörüngesini izleyin ve ‘Güncelleme Merkezi’ bölüne ulaşın. Burada çıkan iki seçenekten birine tıklayarak, ilgili güncellemeleri aratın.

Telefon güncelleme bulduğunda size bilgisini verir ve indirilmesi için tarafınızdan onay ister. Gerekli düzenlemeleri yaptıysanız onayı verin ve güncelleme dosyalarının indirilmesi için bekleyin.

Dosya indiğinden telefon tarafından yeni bir uyarı alırsınız. Bu uyarı güncellemenin içeriği hakkında bilgilendirme içerir. Güncellemeyi yapmak için ‘Kur’ seçeneğine tıklayın ve telefonun işlemi bitirmesini bekleyin. İşlem bittiğinde telefon yeniden başlamak üzere kapanır ve güncelleme dosyaları telefona işlenerek tekrar açılır.

Telefonunuz tamamen açıldığında işlem bitmiş demektir.

Yazılım güncelleme işlemleri veri silmez. Ancak çıkabilecek aksiliklere karşın önceden veri yedeği almaya dikkat edin!

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir