Apple iPhone Reset – Format Atma | Cep Telefonu

Apple iPhone Reset – Format Atma

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Modeli ne olursa olsun eğer Apple iPhone telefonunuz anormal çalışmaya başlarsa veya donarsa telefonu sıfırlayarak yani sistemi resetleyerek bu sorunu giderebilirsiniz.

iPhone‘lar  genelde donunca ekranda görüntü olur ancak hiç bir işlem yapamazsınız. Bu durumda telefonuzunu kapatıp, açmanız gerekir ancak iPhone kendini kapatmadığı için bi tür reset – format uygulamanız gerekmektedir. Bu reset telefonunuzdan hiç bir bilginizi (telefon rehberi, fotoğraf, ajanda, uygulama vs.) silmeyecektir.

iPhone telefonunuzu resetlemek için üstteki açma-kapatma(kilit) tuşu ve ekranın altındaki home( geri) tuşuna beraber basıp bir süre bu iki tuşu basılı tutmanız gerekmektedir.

Dediğimiz gibi bu işlem telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Eğer işlem sonrasında bilgilerinizin silindiğini düşünüyorsanız bu telefon donma esnasındayken olmuş olabilir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>