HTC ‎Windows Phone 8S Format Atma ve Sıfırlama | Cep Telefonu

HTC ‎Windows Phone 8S Format Atma ve Sıfırlama

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

HTC Windows Phone 8S model telefonunuzda donma, ağırlaşma, uygulama kapanma gibi sorunlar baş gösterdiyse, telefonu formatlayarak bu sorunları çözmeye çalışabilirsiniz. Görsel yardımıyla anlatacağımız format yöntemi (donanımsal format) daha çok telefonunuz açılmadığında, ayarlar menüsüne erişemediğinizde tercih edilen bir format şeklidir. Telefonunuzu formatladığınızda sonradan yüklenmiş olan, bilgiler, dosyalar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden formatlama işlemine başlamadan önce lütfen ihtiyacınız olan bilgilerinizin yedeğini alın.

Formatlama işlemine başlamadan önce telefonun batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın ve isterseniz sim kart ile hafıza kartınızı telefondan çıkarın.

Öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses kısma tuşuna basılı tutun ve hızlı bir şekilde Güç düğmesine basarak telefonu açın. Ekran simge belirdiğinde ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz. Daha sonra sırasıyla ses açma, ses kısma, güç ve ses kısma tuşlarına basın. Telefon otomatik olarak kendini sıfırlayıp, açılacaktır. Artık telefonunuzu yeni baştan kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

‎Windows Phone 8S Format Atma

 

Menü üzerinden telefonunuzu sıfırlamak için ise Ayarlar > hakkında> Telefonunuzu sıfırlayın> Evet yörüngesini izlemeniz gerekmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

HTC ‎Windows Phone 8S Format Atma ve Sıfırlama için 7 yorum yapılmış

 1. abc diyor ki:

  Peki ne kadar suruyo

  • editor diyor ki:

   windows telefonların formatı telefondaki verilerin büyüklüğüne göre biraz süre alabiliyor. 48 saat süren de var 5 dakikada biten de var. windows kafasını biz de henüz çözemedik :)

 2. sevimm diyor ki:

  bi ekran çıktı üstünde yeşil mavi yazılar ve altta siyah çizgiler var dediklerinizi yaptım bu ekran düzelmiyor yaklaşık yarım saattir telefon bu şekilde daha beklicekmiyim ?

  • editor diyor ki:

   yazılar değil, iki tane çark çıkar format işlemi için. lütfen işlemlere baştan başlayın.

 3. Batuhan diyor ki:

  Ben hayla yapmama rağmen açılmıyor napabilirim bir yardımcı olun lütfen :(

  • editor diyor ki:

   format işlemi çalışan telefonlara uygulanabilie. telefonunuz çalışmıyorsa zaten fprmat atamazsanız. lütfen bir teknik servise danışın.

 4. serk diyor ki:

  teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>