HTC One(M7) Ekran Görüntüsü Alma | Cep Telefonu

HTC One(M7) Ekran Görüntüsü Alma

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

HTC One(M7) telefonunuzun ekranındaki görüntü kaydederek, görüntülemek ya da daha sonra paylaşmak isterseniz bunu basit bir tuş kombinasyonuyla yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma yani diğer adıyla ‘screenshot’ işlemi o an ekranda bulunan görüntünün galeriye kaydedilmesine ve daha sonra kullanıcının bu görüntüyü kullanabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar üzerinden ‘print screen sysrq’ tuşunun yaptığı işlemin aynısıdır.

Ekran görüntüsü alabilmek için iki farklı yöntemden istediğinizi kullanabilirsiniz. İlk yöntem için aşağıdaki görselde aktarmaya çalıştığımız gibi HTC One(M7)‘ın tuşlarını kullanmanız gerekecek; görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak, bir iki saniye kadar bekleyin. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

HTC-one-ekran-goruntusu-alma

HTC One‘da ekran görüntüsü alabilmek için kullanmanız gereken ikinci yol ise menü üzerinde mevcut. Yine görselde anlatmaya çalıştığımız gibi akıllı bildirim ekranını yukarıdan aşağı indirip, sağ üstteki kısayol bölümüne ulaşarak ‘Ekran’ sekmesine dokunmak.

htc one Screenshot_2

 

 

htc one Screenshot

 

İşlemi başarıyla gerçekleştirdiğiniz taktirde bir deklanşör sesi duyar ve ekranda fotoğrafın çekildiğine dair bir uyarı görürsünüz. Aldığınız görüntüyü telefonunuzun galerisindeki ‘ekran görüntüleri’ ya da ‘screenshots’ bölümünde bulabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>