HTC One(M7) telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirerek hem yasaklı sitelere giriş yapmak hem de daha daha hızlı bir internet bağlantısı kurmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz. DNS ayarı değiştirebilmek için wi-fi bağlantısı kurmanız gerekir. Zira mobil veri üzerinden sağlanan internetiniz için herhangi bir DSN değişikliği yapabilmeniz şu aşamada mümkün değil.

HTC One telefonunuzun DSN ayarlarını yapmak için öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-fi yörüngesini izleyin ve Wi-fi özelliğini aktif hale getirerek bir ağa bağlanın. Daha sonra aşağıdaki ilk görselde aktarmaya çalıştığımız gibi bağlı olduğunuz ağ adının üzerine basılı tutun ve ‘Ağı değiştir’ seçeneğine dokunun. Bu işlemi yapmak telefonunuzda yeni bir menü açılmasını sağlar. Önünüze çıkan menüde biraz aşağı indiğinizde ikinci görselde olduğu gibi ‘Gelişmiş seçenekleri göster’ opsiyonunu görürsünüz. Bu opsiyona dokunun ve yine menüde aşağı doğru inin.

htc one dns değiştirmehtc one dns değiştirme 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

htc one dns değiştirme 3htc one dns değiştirme son

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzamaya devam eden menüde ‘IP Ayarları’ bölümüne ulaşarak, burada DHCP olan seçeneği ‘Statik’ olarak değiştirin; menü aşağı doğru uzamaya devam edecektir. En alt kısma indiğinizde DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerini göreceksiniz. Bu bölümlere ilgili DNS numaralarını girip, ‘kaydet’ seçeneğine dokunun. İşlem tamam! Yeni DNS ayarlarınızın geçerli olması için kablosuz özelliğinizi kapatın ve tekrar açın.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir