Nisan ayında yapılan ilk parti satışları konusunda bir çok övgünün yanında bir çok şikayet de alan General Mobile’ın yeni akıllı telefon modeli GM 5 Plus ilk yazılım güncellemesini aldı. 14 Mayıs 2016 tarihi itibariyle dağıtılan ilk güncelleme kararlılıkta iyileştirme, güvenliği arttırma ve bazı hataları düzeltmeyi amaçlıyor.

General Mobile, geçtiğimiz ay satışlarına ilk parti satışlarını yaptığı ve bu satışlar sonrası geri dönüşler almaya başladığı GM 5 Plus konusunda bir yazılım güncellemesi yayınlanacağı duyurmuş ve bu duyuruda tüketici şikayetlerinin en aza indirgeneceği belirtilmişti. Bu bağlamda tüketicilerin beklentisi de bizim gibi büyük boyutlu bir güncellemeydi fakat ilk güncelleme pek de beklenildiği gibi olmadı. Yaklaşık 80 Mb boyutundaki güncellemeye ilişkin notu görsellerde görebilirsiniz.

Biz ilgili yazılım güncellemesini uyarıyı aldığımız ikinci gün yaptık ancak pek bir fark gözlemleyemedik. Tabi bu durum bizim ürünümüzle ilgili de olabilir. Çünkü bir çok kullanıcının aksine bizim telefondan şikayetimiz çok daha azdı. Hata düzeltmelerinin de hangi kusurları ilgilendirdiği bilgilendirme ekranında yer almadığı için bu konuda da bir tespit yapabilmemiz mümkün olmadı.

Eğer bir GM 5 Plus sahibiyseniz ve telefonunuzda şikayetçi olduğunuz noktalar varsa zaman kaybetmeden bu güncellemeyi yapmanızı öneriyoruz. Nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan görebilirsiniz. 

Öyle tahmin ediyoruz ki General Mobile GM 5 Plus ile ilgili yazılım güncellemeleri yayınlanmaya devam edecektir. Bu yüzden siz de ürüne ilk sahip olanlardan biriyseniz, ara ara güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var.

Yayınlanan ilk yazılım güncellemesi temel olarak sadece hata düzeltmelerinden ibaret olduğu için Android sürümünü etkileyen herhangi bir durum yok! Dolayısıyla tüketiciler Android v6.1 için biraz daha beklemek zorundalar.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir