Gizli numaradan gelen çağrılar artık can sıkmaya başladıysa, bir kaç basit işlemle gizli numaradan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

Operatörler arası değişiklik gösteren numara engelleme işlemi için basit tuşlamalar yapmak yeterli. Turkcell ve Avea kullanıcıları bu işlemi yapmak çok benzerken Vodafone’da ufak bir farklılık söz konusu.

Gizli Numaradan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir ? Engelleme Nasıl Kaldırılır ?

Turkcell’de Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

İşlemi yapmanın en basit yöntemi; telefonunuzdan *253# tuşlamak. Tuşlama yapmanın yanı sıra Turkcell Müşteri Hizmetlerinden ve Online İşlemler‘den de gizli numaradan gelen çağrıları engellemeniz mümkün.

Gizli numaradan çağrı almayı aktifleştirmek için yine *253# tuşlaması yapabilirsiniz.

turkcell-gizli-numara-engelleme

Avea’da Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

*253# tuşlaması yapmak Avea için de en basit yöntem. Bunun yanı sıra Avea Online İşlemler, Müşteri Hizmetleri ya da *101# tuşlayarak ulaşılabilen İşlemler menüsü üzerinden de gizli numara üzerinden gelen çağrılar engellenebilir.

Gizli numaradan çağrı almayı aktifleştirmek için yine *253# tuşlaması yapabilirsiniz.

avea-numara-engelleme

Vodafone’da Gizli Numaradan Gelen Çağrıyı Engelleme

Vodafone’da işlem biraz farklılık gösteriyor. Telefon üzerinden tuşlama yaparak gizli numaradan gelen çağrıları engelleyemiyorsunuz. Vodafone için en basit yöntem ise GIZLI AC yazıp 7046‘ya mesaj göndermek. Eğer işlemi iptal etmek ve gizli numaradan çağrı almak istiyorsanız da GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya göndermelisiniz. Bunun haricinde yine Vodafone Müşteri Hizmetleri ya da Vodafone Online Self Servis üzerinden işlemi yapabilirsiniz.vodafone-numara-engelleme

Ayrıca tüm operatörlerde bu işlemi müşteri hizmetleri ya da online servisler üzerinden yapabilirsiniz. Bazı operatörlerin mobil uygulamaları üzerinden de işlemi gerçekleştirebilmek mümkün.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir