Concord Silver Edition C701 tabletinize donma, kasılma, ağır çalışma, uygulama hataları gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan ötürü format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Concord Silver Edition tabletlere donanımdan format atabilmek mümkün olmayacaktır. Çünkü bu işleme yardımcı olacak tuşlara sahip değildir. Bu yüzden formatlama dediğimiz işlemi yazılım yükleyerek yapacağız. Bu işlem aynı zamanda yazılım güncelleme anlamına da gelmektedir. Zira yükleyeceğimiz yazılım, Concord Silver Edition C701 model tabletler için şu andaki en güncel olanıdır.

Yapacağımız bu işlem ekran kilidi bloke etme, yazılımsal problemlerden dolayı cihazın açılmaması, kendiliğinden kapanması gibi tüm sorunlara çözüm olur!

İşlem sonrası tüm verileriniz silinmiş olur. Bu yüzden mümkünse işleme başlamadan önce tabletinizi bilgisayara bağlayarak verileri alma yolunu deneyin.

İşleme başlamadan önce tabletinizi iyice şarj etmeyi unutmayın! Başlıyoruz…

Öncelikle aşağıdaki dosyaları indirin. İndirdiğiniz dosyalar Rar şeklindedir, bunları rahatlık olması açısından masa üstüne çıkarın.

1:Silver Yalın Rom

2: Concord SD Programı

Kendinize en az 2 gb (max 4GB)olmak koşuluyla boş bir hafıza kartı ayarlayın. Hafıza kartınız boş değilse bile ilk işlem sonrası sıfırlanacağından, içindekilerin silineceğini unutmayın.

Hafıza kartını bir kart okuyucuyla bilgisayara bağlayın ve gerekli Usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin.

Daha sonra hafıza kartı programı olan ConcordSD programını çalıştırarak, açın.

Programın sol üst tarafında yer alan “disk” bölümünden hafıza kartınızın bulunduğu sürücüyü(E:, F:, vs. gibi) seçin.

Daha sonra disk’in bir altındaki seçenek olan “img file” bölümünden yine masaüstüne çıkardığımız “SilverYalınRom” dosyasını bularak seçiyoruz. Bir sonraki aşama program üzerinden yer alan “Format to Normal” butonuyla hafıza kartına format atmak. Hafıza kartının formatlandığına dair onay aldığınızda sonraki aşamaya geçerek yazılım hafıza kartına yükleyebilirsiniz. Bunun için ise formatlama işlemi bittikten sonra “Burn” yani “yak” butonuna basarak Rom’un yani güncel yazılımın SD kart üzerine yazılmasını sağlıyoruz.

Yazma işlemi program tarafından başlatılır ve yaklaşık olarak 5 dakika sürer. Aşağıda yer alan videoda olduğu gibi tüm aşamalar bitmeden hafıza kartını çıkarmayın, sabırlı olun ve tüm aşamaların sağlıklı bir şekilde bitmesini bekleyin.

Tüm aşamalar başarıyla tamamlandıktan sonra hafıza kartını kart okuyucudan çıkarın. Tabletinizi kapatın ve hafıza kartını tablete takın.

İçinde yalın bir şekilde yazılım olan hafıza kartının bulunması tablet açıldığında güncel yazılım tablete yüklenmesini sağlayacaktır. Bunun için tableti açın ve bekleyin. Tablet açıldığında ekranda yatay, dikdörtgen ve kırmızı bir şekil belirecek ve içi dolmaya başlayacaktır.

Tabletin işlemi yapmasını bekleyin… Bu işlem de yine 5 dakika kadar sürebilir.

İşlem bittiğinde cihaz yeniden başlayacaktır. Bu aşamada hafıza kartını çıkarabilirsiniz.

İçinde yalın yazılım bulunan bu hafıza kartını başka bir cihaza takmayı denemeyin! Mümkünse bilgisayarda biçimlendirdikten sonra kullanın!

Artık Concord Silver Edition C701 tabletiniz en güncel yazılımıyla kullanıma hazır! Hafıza kartınızı yeniden kullanmadan önce lütfen biçimlendirin.

Mümkünse videoyu 720p HD çözünürlükte izleyin. Bu şekilde butonlar daha anlaşılır olacaktır.

Tayfun Sağır

Takibe takip yapmadığı hesabı üzerinden kendisine ulaşmak için; https://twitter.com/tayfun_sagir