Concord Silver Edition Format Atma ve Yazılım Yükleme | Cep Telefonu

Concord Silver Edition Format Atma ve Yazılım Yükleme

DİKKAT: Sitemizde anlatılan bütün işlemler tarafımızca denenmiştir. Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Concord Silver Edition C701 tabletinize donma, kasılma, ağır çalışma, uygulama hataları gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz sorunlardan ötürü format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Concord Silver Edition tabletlere donanımdan format atabilmek mümkün olmayacaktır. Çünkü bu işleme yardımcı olacak tuşlara sahip değildir. Bu yüzden formatlama dediğimiz işlemi yazılım yükleyerek yapacağız. Bu işlem aynı zamanda yazılım güncelleme anlamına da gelmektedir. Zira yükleyeceğimiz yazılım, Concord Silver Edition C701 model tabletler için şu andaki en güncel olanıdır.

Yapacağımız bu işlem ekran kilidi bloke etme, yazılımsal problemlerden dolayı cihazın açılmaması, kendiliğinden kapanması gibi tüm sorunlara çözüm olur!

İşlem sonrası tüm verileriniz silinmiş olur. Bu yüzden mümkünse işleme başlamadan önce tabletinizi bilgisayara bağlayarak verileri alma yolunu deneyin.

İşleme başlamadan önce tabletinizi iyice şarj etmeyi unutmayın! Başlıyoruz…

Öncelikle aşağıdaki dosyaları indirin. İndirdiğiniz dosyalar Rar şeklindedir, bunları rahatlık olması açısından masa üstüne çıkarın.

1:Silver Yalın Rom

2: Concord SD Programı

 

Kendinize en az 4 gb olmak koşuluyla boş bir hafıza kartı ayarlayın. Hafıza kartınız boş değilse bile ilk işlem sonrası sıfırlanacağından, içindekilerin silineceğini unutmayın.

Hafıza kartını bir kart okuyucuyla bilgisayara bağlayın ve gerekli Usb sürücülerinin yüklenmesini bekleyin.

Daha sonra hafıza kartı programı olan ConcordSD programını çalıştırarak, açın.

Programın sol üst tarafında yer alan “disk” bölümünden hafıza kartınızın bulunduğu sürücüyü(E:, F:, vs. gibi) seçin.

Daha sonra disk’in bir altındaki seçenek olan “img file” bölümünden yine masaüstüne çıkardığımız “SilverYalınRom” dosyasını bularak seçiyoruz. Bir sonraki aşama program üzerinden yer alan “Format to Normal” butonuyla hafıza kartına format atmak. Hafıza kartının formatlandığına dair onay aldığınızda sonraki aşamaya geçerek yazılım hafıza kartına yükleyebilirsiniz. Bunun için ise formatlama işlemi bittikten sonra “Burn” yani “yak” butonuna basarak Rom’un yani güncel yazılımın SD kart üzerine yazılmasını sağlıyoruz.

Yazma işlemi program tarafından başlatılır ve yaklaşık olarak 5 dakika sürer. Aşağıda yer alan videoda olduğu gibi tüm aşamalar bitmeden hafıza kartını çıkarmayın, sabırlı olun ve tüm aşamaların sağlıklı bir şekilde bitmesini bekleyin.

Tüm aşamalar başarıyla tamamlandıktan sonra hafıza kartını kart okuyucudan çıkarın. Tabletinizi kapatın ve hafıza kartını tablete takın.

İçinde yalın bir şekilde yazılım olan hafıza kartının bulunması tablet açıldığında güncel yazılım tablete yüklenmesini sağlayacaktır. Bunun için tableti açın ve bekleyin. Tablet açıldığında ekranda yatay, dikdörtgen ve kırmızı bir şekil belirecek ve içi dolmaya başlayacaktır.

Tabletin işlemi yapmasını bekleyin… Bu işlem de yine 5 dakika kadar sürebilir.

İşlem bittiğinde cihaz yeniden başlayacaktır. Bu aşamada hafıza kartını çıkarabilirsiniz.

İçinde yalın yazılım bulunan bu hafıza kartını başka bir cihaza takmayı denemeyin! Mümkünse bilgisayarda biçimlendirdikten sonra kullanın!

Artık Concord Silver Edition C701 tabletiniz en güncel yazılımıyla kullanıma hazır! Hafıza kartınızı yeniden kullanmadan önce lütfen biçimlendirin.

Mümkünse videoyu 720p HD çözünürlükte izleyin. Bu şekilde butonlar daha anlaşılır olacaktır.

Etiketler:, , , , , , ,

Concord Silver Edition Format Atma ve Yazılım Yükleme için 61 yorum yapılmış

 1. Erol diyor ki:

  Yazılanları uyguladım sorunsuz bir şekilde açıldı. Her şey için tesekkür ederim.

 2. baristutmaz diyor ki:

  Çok teşekkür ederim. sorunumuz çözüldü..

 3. şahin diyor ki:

  Kardeş ben makaleyi okuyup adım adım uyguladım.Hafıza kartına yazılım yüklenmeye başladı yalnız dedin gibi 5 dk’yı geçti şuan 46 dk oldu ama hala bekliyorum.Yüklemeyi gösteren yatay çizgi sona dayandı fakat bir türlü işlem tamamlanmıyor nerde yanlış yapmış olabilirim.

  • editor diyor ki:

   işlemlere baştan başlamayı deneyin. aynı sorunu yapıyorsa başka bir kart deneyin lütfen.

 4. doğan diyor ki:

  nasıl akıl edemedim internetten bakmayı ? Vallah helal olsun abicim emeğinize sağlık aynen dediğiniz gibi yaptım işe yaradı çok sağolun

 5. Kürşat diyor ki:

  Vermiş olduğunuz emek için teşekkür ederim.Çalışmalarınızada başarılar dilerim.

 6. alperen diyor ki:

  Artık hiçbir şey yapılamıyor tablette bu yukarıdaki işlem işe yarayabilir mi daha yapmadımda işlemleri

 7. alperen diyor ki:

  Tablet ilk alındığında iyiydi istediğimi yapıyodum sonra kendiliğinden her şey silindi hiç uygulama kalmadı hocam tablete bi şeyler oldu hiç bir bok kalmadı play storeyede üye olmuyor video izlenmiyor her şey kendiliğinden silindi her açılıp kapandığında aynı şey oluyo resetleniyo tablet hiç bir şeyde indirmiyor bu düzelir mi LÜTFEN YARDIM EDİİİİN!!!

 8. bestami diyor ki:

  vallahi helal olsun… tşkler işe yaradı.

 9. hazal diyor ki:

  silver yalın romu winrardan çıkarttığımda resim olarak gözüküo. imaj şeklinde gelmio napmam lazım

 10. muhammet aksu diyor ki:

  burn yapınca, eror veriyor normal modda format başarısız diyor lütfen yardım

 11. Halil Akcin diyor ki:

  Arkadaşlar daha işleme başlamadan error hata veriyor. Ne olduğunu anlamadım bütün işlemleri sırasıyla yaptım başka hiç bir disk bırakmadım ama sonuç alamadım.

 12. ekran diyor ki:

  olmuyo ne yapmam lazım.

 13. oğul can diyor ki:

  Ben bağdaştırıcı yardımıyla flasbellekle yaptım işlemi acaba bu yuzden mi olmadı veyahut işlemimi yanlış yaptım ?

 14. asım diyor ki:

  hocam yazılımı nerde indiriyoruz bi türlü indiremedim concord c701 yazımı nerde iniyor yardım

  • editor diyor ki:

   Bu işlem concord silver edition içindir hocam. Söylediğinin model ile uyumlu olmayabilir. Modelinize uygun yazilimi bulmaniz lazim. Yukleme ayni ama.

 15. ahmet diyor ki:

  hocam thank you oldu yegenin tableti düzeltik sonunda bura bizden 80 tl istemişlerdi:(((
  sayende düzeltik

 16. yıldırım diyor ki:

  gerçekten işe yaradı teşekkürler

 17. kazım diyor ki:

  8gb hafıza kartım var ve verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tüm işlemleri gerçekleştirdim fakat silveryalınrom dosyası sd karta yüklenirken bir bölümden sonra eror veriyor başka bir sd kar aldım ondada aynı yerde hata veriyor yazılımınızı gözden geçirip sitenize tekrardan link verirseniz memnun olurum saygılar…

 18. kazım diyor ki:

  vermiş olduğunuz yazılım dosyalarını tekrar incelerseniz memnun olurum yalın rom dosyasında zaman aşımlı bir bozulma olabilir

  • editor diyor ki:

   böyle bir şey mümkün değil. .zip içindeki bir dosya bozulmaz. bilgisayarınızda virüs varsa sıkıntı yaratabilir. yorumları okursanız daha önce işlemi başarıyla yapan arkadaşlar var.

 19. Ali diyor ki:

  Benimde plus + modelim var ve video da da dediği gibi boot menüsü açılmıyor. ses açma kapama tuşuna defalarca bastım ancak menü çıkmadı. yardım ederseniz sevinirim..

 20. reedpad diyor ki:

  Merhaba bende reedped3 var cıhaz fazla desen denemesi sonucunda kitlendi her türlü format denedim bu işlemleride denedim fakat sonuç alamadım cihaz açılıyor mail google hesabınızla oturum açın diyor ama google hesasbınıda kabul etmiyor yardımcı olurmusunuz cihaza nasıl bir format atabilirim…

 21. auispicios diyor ki:

  İŞLE LANET OLASICA SİLVERYALINROM EKLİYORUM FORMAT AT GÖRÜNMÜYOR YAA

 22. auispicios diyor ki:

  ya dostum neyın hafızasından bahsedıyorsun tabletı acıp hafısasınımı alayım onu mu dıyorsun anlamıyorum ya vallahı anlamıyorum sd kart tlf hafızalarından mı bahsedıyorsun anlamıyorum kı tabletın hafızasından bahsedıyorsan nerde hafıza!!!!! LÜTFEN YARDIMMM

  • editor diyor ki:

   makaleyi okuduğunuzdan emin misiniz? hafıza kartından bahsediyorum. hafıza kartını kart okuyucu ile bilgisayara bağlayacaksınız. Concord Sd programını için açıp içine Concord yalın romunu yükleyeceksiniz. tableti kapalı konuma getireceksiniz. hafıza kartını tablete takacaksınız. tableti açacaksınız.

 23. auispicios diyor ki:

  ben anlamıyorum usb kablosuyla tableti bilgisayara bagladım 2 sürücü görünüyor normal sd hafıza kartına atıp tablete takıyorum işlem yapamıyorum şifreden dolayı bana yol gösterir misiniz:((( lütfen kac haftadır tabletım böyle ya bir halt yapamıyorum ya herşeyi indrdim video da izledim tamam ama tablete atamıyorum işlemleri yaptıgımda en sonda
  fint2 device,please select correct the one. yazılıyor ya :(((((

  • editor diyor ki:

   hafıza kartını kart okuyucu ile bilgisayara takın. tabletin içinde değil, lütfen makaleyi iyice okuyun. detaylıca anlatılmıştır.

 24. yasar diyor ki:

  kardeşim ben bunu denedim yatay dikdörtgen doldu ondan sonra tablet kapandı şuanda açılmıyor… sustumu yoksaa

  • editor diyor ki:

   öncelikle teabletin şarjı olduğundan emin olun. şarjı olduğundan eminseniz ve açılmıyoraa lütfen en baştan işlemleri tekrar yapın.

 25. MURAT diyor ki:

  c 701 tabletim var ya hiç sarj almıyor yada uğraşmama rağmen hiç açılmıyor yardımcı olurmusunuz tşk.

  • editor diyor ki:

   Ya şarj soketiniz bozuk ya da cihazın yazilimi çökmüş olabilir. Elimizde bi modelden olmadig8 icin yazilim ile ilgili bilgi veremiyorum. Onxelikle sarj meselesini halletmeniz gerekir.bir teknik servise basvurup yardim almanizda fayda var.

 26. rıza diyor ki:

  concord’dan hiç memnun kalmadım.oldukça yavaş.en basit bir işlem bile dakikalarımı alıyo.verdiğim paraya acıyorum…

 27. aybek diyor ki:

  hocam concord silver edition c-701 model tabletin ag baglantısında sorun var aldıgımdan beri kullanamadım onu nasıl çözebiliriz ! yardımcı olurmusınız

  • editor diyor ki:

   yazılımsal bir sorunsa, yazılım yükledikten sonra düzelir, denemeniz lazıma ama, düzelmezse donanımsal dewmektir, yetkili servisine vermeniz gerekecektir o zaman.

 28. sebahattin diyor ki:

  concord silver edition tabletim şarja taktığımda ilk etapta % 0 daha sonrasında ise %85 ve 100 göstergesi bulunmakta olup diğer şarj aşamalarını göstermiyor ne yapmalıyım.

  • editor diyor ki:

   Google Play Store’dan Battery Doctor uygulamasını indirebilirsiniz. detaylı batarya bilgisi vermektedir.

 29. tekin diyor ki:

  hocam bende digitab s1 tblet var tuslar olsada combinasyon kabul etmiyor format atamıyor dedıgınız yontemıde denedım onlada olmadı kart basarılı fakat tablette ıse yaramadı ne yapmalıyım baska bır format yazılımımı bulmalıyım bunun ıcın

  • editor diyor ki:

   Her tablet modelinin kendine ozel yazılımı var hocam. Onun yazilimini bulup ayni sekilde hafıza kartina yukleyin ve tablete yukleyin. Islemler ayni sadece yazilim değişik yani.

 30. birkan diyor ki:

  bende yığıın depolama aygıtı 2 tane var ne yapayım

 31. selim diyor ki:

  çok teşekkür ederim aynen uyguladım sorunsuz halletim. emeğinize sağlık.

 32. ahmet diyor ki:

  Hocam, bende tableti taktığımda iki tane sürücü görünüyor. Bu yüzden de concordsd prog. çalışmıyor sanırım, ne yapmalıyım?

  • editor diyor ki:

   hafıza kartını kart okuyucuya takıp işlem yapın bu esnada tableti bilgisayara bağlamanıza gerek yok.

  • kazım diyor ki:

   bahsedilen tüm işlemleri gerçekleştiriyorum 8 gb hafıza kartım var ve yalın rom yüklenirken eror veriyor gittim başka sc kart aldım yine aynı bunun sebebi nedir?

   • editor diyor ki:

    romu hafıza kartına kopyalarken mi sorun yaşıyorsunuz yoksa tablete yazılım yüklerken mi? kopyalama işlemi yaparken sorun yaşıyorsanız lütfen 8den daha düşük bir kart deneyin.. yazılımı yüklerken sorunu yaşıyorsanız. batarya durumunuzu kontrol edin. bataryada sıkıntı yoksa tabletin modelini kontrol edin. başka modele uyumlu olmayabilir.

 33. ferhat kılıç diyor ki:

  hocam tşk ederim. İşlemi gerçekleştirdim ve başarılı sonuçlandı. Çok tşk ederim.
  Ayrıca ufak bir bilgi vereyim hafıza kartı 2 gb olsa da olur benim ki 2 gb’tı ve işlem başarılı gerçekleşti. ( hani 4 gb hafıza kartı olmayanlar olabilir diye dediydim )
  Ağrı/doğubayazıt 152716

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>