Android cihazlarda anormal sıfırlamadan sonra karşınıza çıkan Google Hesabı korumasını atlamanın bir kaç yöntemini daha önce anlatmıştık ancak Samsung şirketi bu açıkları kapattığı için yöntemler artık geçersiz. Daha doğrusu güncelleme yapılmış cihazlar için artık işe yaramıyorlar.

Buna rağmen sürekli yeni yöntemler geliştirilmekte. Çok fazla talep geldiği için en son başarıyla denediğimiz yöntemi aşağıya aktaracağım. Aslında işlemi yaparken başarılı olacağını bilmediğim için video veya ekran resmi alamadım ancak detaylı şekilde yazmaya çalışacağım. Aşağıda anlatılan yöntem bilgisayara modem olarak olabağlanabilen cihazlar için geçerlidir.

Bu yöntemi uygulayabilmek için birkaç dosyaya ihtiyacınız olacak. Onları aşağıdaki listeden indirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Realterm

2: Reset FRP Applications

Her iki dosyayı indirin. 1.  dosyayı bilgisayarınıza kurun. 2. dosyayı winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın.

1- Google hesabı isteyen cihazınıza PIN kodu olmayan, çalışan bir SIM kart takın. Wi-Fiye bağlayın.

2- İndirmiş olduğunuz uygulamaları hafıza kartına atıp  kartı telefona takın. Cihaz hafıza kartı desteklemiyorsa kablo ile cihaz hafızasına aktarın. Bilgisayar cihaz hafızasını okumuyorsa internete yükleyip bağlantılarını bir yere not edin.

3- Telefonu çalışır durumda  USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

4- Bilgisayarınızdan Aygıt Yöneticisini açın. Modemler sekmesinden cihazınıza sağ tıklayın. Özellikleri açın.  Modem sekmesinde bağlanılan portu bir yere not edin.

5- Bilgisayara kurduğunuz Realterm programını açın. Açılış ekranındaki Half Duplex seçeneğini işaretleyin.

6- Port sekmesine geçip not ettiğiniz port numarasını port kutucuğuna yazıp Open butonuna tıklayın. Bağlantı kurulursa sağ tarafta 3 adet yeşil buton yanacaktır.

7- Send sekmesine gelin at+creg?\r\n kodunu aynen kopyalayıp aşağıdaki görselde işaretlenmiş kutucuğa yapıştırın ve Send ASCII butonuna tıklayın. Yukarıdaki ekranda Ok mesajını görmeniz gerekir. Ok mesajını alamazsanız Port sekmesinden Open butonuna bir kez daha tıklayıp yeşil ışıkları görün.

8- Bu aşamaya kadar telefon ile bağlantı kurmaya çalıştık ve başardık. Bundan sonra göndereceğimiz komut ile telefona arama yaptıracağız. Geçersiz bir arama yapacağız. Arama geçekleşmeyip kapanırken telefon ekranında MESAJLAR butonuna dokunup mesajlara gireceğiz.  Bunun için atd1234;\r\n kodunu kutucuğa yapıştırıp Send ASCII butonuna tıklayın ve telefon ekranında odaklanın.

9- Arama sonlandırılırken Mesaj ikonuna dokunun. Mesajlar açılacaktır. Yeni mesaj oluşturup herhangi bir numaraya www.google.com yazıp gönderin. Gönderdiğiniz mesaj otomatik olarak bağlantıya dönüşecektir.

10- Bundan sonra işiniz kolay. Tarayıcıdan Galaxy Apps yazıp arama yapın ve  Galaxy Apps marketi açın. ES File Manageri indirin.  Sizden Samsung Account isteyecektir. Hesabınız varsa girin. Yoksa bilgisayardan bir tane açıp giriş yapın.

11- ES File manageri açın. İşletim sisteminizin sürümüne göre  Android Google Account Manager.apk uygulamasını kurun. Sonra Frp_2016_All.apk uygulamasını kurup açın. Arama kutucuğuna Google Hesap Yönetici yazın. Alttaki görselleri takip edin.

 

Karşınıza oturum açabileceğiniz bir ekran geldiğinde bu ekrana bildiğiniz bir google hesabı ile giriş yapın ve telefonu kapatıp açın.

Telefon açıldığında sizden google hesabı istemeyecektir. Telefon açıldığında menüye girerek ayarlardan sıfırlama yapabilirsiniz. Aklınıza takılan bir şey olduysa buradaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.